Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki elvből nem...

Van olyan, aki elvből nem hord maszkot a jogszabályi előírások ellenére sem?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondoltam, akik fulladnak a viselése közben, hanem, ha vannak olyanok, akiket egyáltalán nem érdekel az egész járványhelyzet.
2020. júl. 16. 08:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
2020. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

Pl én.


Tárgyilagosan, megosztottság és indulatok nélkül:



Ezek a maszkok, amiket mostabán kényszerítenek az emberekre, semmire sem jók. Tudományosan sincs alátámasztva, hogy valóban megvédene egy-egy vírus bejutásától, vagy a vírus levegőbejutásától a környezetet. Sőt, a maszkok áteresztőnyílásai tényszerűen, effektíve nagyobbak, mint a vírusok. (A vírus szót gyűjtőnévként emlegetem, nem egyfélére szűkítve.)


Ami az inkriminált intézkedések alapja, ez az ún covid19 vírus, ez ellen sem véd a maszk.


Ugyanakkor a covid19 vírus egy még a sima influenzánál is veszélytelenebb, sok esetben tünetmentesen lereagált vírus, ezrelékesen nagyon-nagyon alacsony mortalitási rátával. Sőt, ezidáig hitelt érdemlően egyetlen halálesetre sem lehetett rábizonyítani, hogy ez a vírus okozta egyértelműen és megelőzhető lett volna. Tehát ez kicist olyan, ez a sok óvíntézkedés, mintha még a városokban is betiltanák a gyufa árusítását, hiszen lehet vele erdőtüzet is csinálni. Vagy mintha azért nem volna szabad folyadékot inni, mert mellényelhető és fulladást is okozhat.


Van nálam a zsebemben ilyen maszk, illetve a táskámban egy velencei karneválos stílusú "Boris Brejcha" maszk. Ha szól valahol a szólásra jogosult (azaz nem civil magánember) akkor azt felveszem.

2020. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!