Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önmegvalósítás most jobban...

Az önmegvalósítás most jobban előtérbe került,mint mondjuk régebben szerintetek?

Figyelt kérdés
Mi az oka,ha igen?

2020. júl. 16. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
A nők számára mindenképpen, hiszen végre tanulhatnak, önállóan is el tudják tartani magukat, nincsenek rászorulva egy demagóg, alkoholista, bántalmazó, büdös, izzadó, böfögő-röfögő férfi támogatására.
2020. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy a csapból is az folyik, hogy "valósítsd meg önmagadat".

Igazából ez kb. arról szól, hogy

-fókuszálj a munkádra

-keress több pénzt

-így több dolgot tudsz megvenni magadnak (kütyük, utazások, stb.)


Ezzel pörgeted a fogyasztói társadalmat.

2020. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Europahoz, szocializmushoz, kommunizmushoz kepest igen. Es ezzel meg is indokoltam miert. Plusz elfogadobb(sagot eroltetnek ra az emberekre)ak az emberek, tobb a lehetoseg.
2020. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk, hogy igen. Leginkább a Maslow-piramisra alapoznék. Alapvetően az elmúlt évtizedekhez/évszázadokhoz képest a legtöbb helyen jobb az életszínvonal, nagyobb a kényelem, szóval nagyobb teret kaphat az önmegvalósítás.

Plusz több az ilyen jellegű inger is. Könnyebben elérhető más emberek élete, életvitele, médiaanyagok.


Az előttem lévő amúgy mit szív?

2020. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
45 éve voltam kamasz, és akkor került előtérbe ez a maszlag. Mi persze felkaptuk, és próbáltunk aszerint élni, vagy legalábbis azt harsogni. Arra mindenesetre jó volt, hogy a zenében is kipróbáltam magam, és ez, mint kiderült jó pont volt a csajoknál. :-))
2020. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

A mai embernek alapvetően olyan világ nyílik meg, ami régen csak keveseknek volt megadatva.


Láthatsz, olvashatsz bármit, tisztában lehetsz a világgal, tanulhatsz szinte bármit, fejlődhetsz. Nem vagy bezárva egy közösségbe mint család, rokonság, falu, adott város. Plusz sokkal több lehetőség van utazni, világot látni, élményeket szerezni.


Ezek mellett elérhető lett csomó dolog, gépek mosógép, mikró, bármi, számítógép, okostelefon ami egyfajta minden az egyben. És minél inkább megkapja ezeket az ember és természetesnek veszi, annál kevésbé fog rá vágyni.


Én legalábbis ezt látom, régen míg nem volt pénzem semmire addig mára már alapvető dolgok mint számítógép, telefon, kocsi is elérhetetlen vágya voltak. Most, hogy van kocsi, biztos megélhetés, lakhatás így inkább az élményekre vágyom, utazásokra, mások megismerésére.


Sót alapvetően azt látom, hogy a magyarok is kezdik levetkőzni a régi mentalitást, hogy minden csak rossz lehet és mindig csak panaszkodni szabad. Sok ismerősöm egyszerűen boldog. Nem lesznek soha kiemelkedően gazdagok, sem semmi, de boldogok a maguk átlagos életével és mindenki megtalálja a maga kis célját, szóljon is az bármiről.

2020. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!