Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 25 évesen nincs még késő az...

25 évesen nincs még késő az önmegvalósításhoz?

Figyelt kérdés

Egyetemre már járok (ez volt az egyik nagy vágyam, gimi után nem tudtuk megoldani), táncra szeretnék még beiratkozni, illetve megtanulni festeni (régen rajzoltam, szóval ez menne netről is, nem kell kurzus hozzá). Viszont néha úgy érzem, kicsit öreg vagyok már az önmegvalósításhoz, másnak ennyi idősen már gyereke van.


-lány-


2019. márc. 11. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen semmihez nem vagy öreg. Hidd el.
2019. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, mostanában kezdtem magam önmegvaósítani, és élvezem.
2019. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok. 12 éve dolgozom. Addig az egyetemmel voltam elfoglalva. 2018-ban van először, hogy nem kell kölcsönt felvenni évvégén, hogy legyen mit enni decemberben.

Szóval a gyerekvállaláshoz még kicsit odébb vagyok.


Nem hinném, hogy sokan szülnek 25 éves koruk előtt (kivéve bizonyos népcsoportot).


Kollégám 48 éves. Most iratkozott be táncolni a feleségével. Másik kollégám nyugdíjas kora után kezdett el festeni.


Ha a korodra hivatkozva nem teszed meg, amit szeretnél, te is csak nyugdíjas korodra fogsz elkezdeni táncolni, meg festeni.

2019. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyik barátom 25 éves korában kezdett dolgozni. Évvesztes volt, 15 évesen fejezte be az általánost, aztán 5 év gimi, 5 év egyetem. Ezalatt csak a tanulásra koncentrált, mellette nem dolgozott. Az életed még csak most kezdődik, de szerintem a táncba már ne vágj bele, maradj inkább a festésnél, azt akár élethossziglan is csinálhatod. :)
2019. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő, neked meg főleg nem, még fiatal vagy.

Tudom,itt az emberek többsége 20 évesen már saját házat vett kocsival hitel nélkül,de az ilyenekkel ne foglalkozz. Amúgy inkább kezdje el kicsit később megvalósítani az álmait,minthogy semmit se tegyen mondván "nekem már késő".

Sok sikert :)

2019. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4, Nyilván ha profi táncos akarnék lenni, azt legalább 15 éve el kellett volna kezdenem, de nincsenek ilyen ambícióim, csak szeretnék mozogni kicsit a szabadidőmben (a legtöbb egyedül is végezhető sportot unalmasnak találtam, azért szeretnék helyette inkább táncolni)
2019. márc. 11. 19:40
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindkettőt szeretném csinálni, nem vagy-vagy.


Ill nem arra gondoltam, öreg vagyok konkrétan táncolni/sportolni, hanem hogy öreg vagyok csinálni valamit a saját örömömre. Mert ezt gyerekkorban szokták.

2019. márc. 11. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttek is örülnek annak, amit csinálnak. Nem keserűség felnőttnek lenni.
2019. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy öreg, én 30 évesen, 3 gyerekkel mostanában kezdtem el korcsolyázni és görkorcsolyázni. Amikor lehet, együtt megy az egész család, ők biciklivel, én korival, máskor pedig csak egyedül megyek.

Az, hogy felnőtt vagy, nem azt jelenti, hogy egy besavanyodott, életunt vénkisasszonynak kell lenned.

2019. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
43 éves vagyok és 2 éve kezdtem el tanulni természetgyógyászatot mert érdekelt és azóta se tudok leállni.. keresem a tanfolyamokat-továbbképzéseket mert azt érzem végre most találtam meg azt amivel igazán szeretnék foglalkozni... hobbi szinten 10 évvel ezelőtt (34 évesen!) kezdtem el énekelni, mert az is gyerekkori vágyam volt.. egy kicsit se éreztem se akkor, se most, hogy bármiről is le lennék késve, vagy hogy öreg lennék bármit is tanulni :) hajrá hajrá! csináld-tanuld amiben csak örömöd leled! :)
2019. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!