Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy akármibe...

Miért van az, hogy akármibe belevágok az egy rövid idő után már nem érdekel? Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy hirtelen elkezd érdekelni valami azt csinálom egy darabig aztán egyszerűen csak elmúlik iránta a lelkesedésem.


Például:

1.Elkezdett érdekelni a rajzolás ezért beszereztem különféle eszközöket hozzá. Kb 2-3 alkalommal rajzolgattam valamit ezután meguntam és azóta is ott áll a szekrényben a rajzfelszerelés.


2. Egy időben nagyon oda voltam a képregényekért. Olyannyira lázba hozott, hogy képes voltam megvenni egy elvileg ritka példányt 12000 forintért plusz még egy csomó olcsóbbat melyeknek felét még ki sem nyitottam. Ezek is csak állnak a szekrényben.


3. Elhatároztam, hogy rendszeresen fogok kondizni. Nagyon motivált voltam kezdetben és nagyon imádtam ezt csinálni. Már kezdtem azthinni hogy ez az én világom és megtaláltam önmagam. :( 6 hónapig jártam de ezt is meguntam és rajtam maradt egy csomó táplálékkiegészítő melyek iszonyat drágák voltak.


4. Egyik nap tök lelkes vagyok nyelvtanulás terén bele is kezdek, megveszem a könyveket pár nap múlva meg lesesz@rom az egészet.


5. Komplett műkörmös felszerelést is szereztem azért hogy itthon csináljam magamnak és sokat tanultam erről de hiába.. párszor megcsináltam tök jól sikerült, de már nincs kedvem hozzá.


6. Motorozni is akartam volna. 1-2 hétig foglalkoztatott a téma, már eladó robogókat nézegettem neten de ami tetszett arra nem volt keretem ami talán jobb is.


Tegnap meg azon járt az eszem, hogy szívesen boxolnék vagy teniszeznék de végül arra jutottam hogy minek? Úgy sem tart sokáig..


Nagyon kikészít az, hogy nem lehet egy normális hobbim vagy elfoglaltságom amit szívesen csinálhatnék hosszú távon. Szomorú vagyok azért mert nem tudom "ki vagyok és mit akarok".


Kérlek segítsetek. Adjatok nekem tanácsot. Mit tennétek a helyemben?


Előre is köszönöm a segítséget/ válaszokat.


21/N



2019. jan. 4. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten én is ilyen vagyok, igaz nekem 1-2 hobbim állandóan mindig van. A lényeg hogy kicsit erőltesd magadra, hogy ha úgy érzed hogy nem érdekel, vagy pihentesd és egy hét múlva térj vissza rá. Nekem bevált.

21/f

2019. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tenném a helyedben, hogy ha tudom, hogy úgyis 5 perc alatt megunok mindent, akkor nem költök el egy valag pénzt egy csomó méregdrága szarra. Ami van, azt meg felraknám a Vaterára és eladnám.
2019. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Hát...ez az egyik nagy átka a kíntalanságnak.
2019. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez van velem már elég régóta,bármibe kezdek,megunom egy idő után,és csak ott áll a szekrényben,vagy a sarokban. Szerintem ez mind a lustaság vags már magam se tudod,miből fakadhat. De szeretnék ín is ellene tenni.

22N

2019. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
álomnő..nekem legalábbis
2019. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező ellen, de ebből csak az derül ki, hogy nem találta meg önmagát, hogy álom nő?:D

Én is ilyen vagyok, csak nekem nincs keretem ahhoz, hogy vegyek kellékeket és talán jobb. Érdekelt már az írás, éneklés, rajzolás, sportolás. Mindegyikkel nagy álmodozásba kezdtem, aztán egyikből se lett semmi. Szerintem, ha kicsivel kitartóbb lennél megmaradna az érzés. Az egyetemmel is ez volt nekem, aztán ugye mikor már lankadt a lelkesedésem is muszáj volt itt maradni és már rájöttem, hogy jól tettem. Csak idő kell, amíg azonosultam vele, a kezdeti lelkesedés nem fog szerintem megmaradni semminél, csak az első nehézségig.

2019. jan. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem több kitartásra van szükséged. én is elkezdtem edzeni, már 4 éve csinálom, de annyira nem szerettem, a szüleim mégis rámerőszakolták, végül kissé meg is szerettem, aztán rendszeresség lett belőle. Ha ők nem mondták volna nekem minden nap, akkor nem tartanék itt.

szerintem valahol a rendszerben rejlik a dolgok nyitja. ha rendszeresen csinálod azt a dolgot, amihez először kedved volt, akkor utána megszokod, és azért is elmész. tűzz ki kisebb célokat hogy pl egy héten hányszor foglalkozol vele, mit csinálsz másképp, hogy ne legyen unalmas, és ha egyszer elbuksz, kezdd újra. a cél mellé tűzz ki valamilyen jutalmat pl ha edzel, egy napig bármit ehetsz. aztán ha nem teljesíted, bűntudatod lesz..nekem ez bevált. ha meg úgy érzed, nincs kedved hozzá..azért is menj, és csináld, és felejtsd el, hogy milyen épp a hangulatod, hallgass zenét, vagy csinálj olyat, amitől jobb kedved lesz.. de ha magadnak mondogatod hogy jó kedved van és fejben arra fókuszálsz..vagyis a jó dolgokra, akkor egy idő után rádragad, és tényleg megjön hozzá a kedved

2019. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!