Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kell minden napnak értelme...

Kell minden napnak értelme lennie? Ti hogy élitek az életetek?

Figyelt kérdés
Mindennap igyekszem valami "produktívat" csinálni (ami valójában nem hasznos, nem testmozgás vagy egyéb önfejlesztés, hanem megnézni x sorozatepizódot vagy x filmet), és ha nem sok minden sikerül akkor bosszankodok, hogy "ez a nap is haszontalanul telt". Ti hogy álltok ezzel? Figyeltek ilyesmire, vagy úgy vagytok vele, hogy tök mindegy mit csinálsz, csak érezd jól magad (még ha csak egy parkban töltesz több óra hosszát relaxálva)?

2020. júl. 16. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem görcsölök ilyesmin, szerintem ha ilyen elvárásokat támasztok magammal szemben, azzal csak akadályozom a boldogságom. Utálom a merevséget, szerintek mindenhez rugalmasan hozzáállni és teret adni a spontaneitásnak. Az életem általánosságban véve produktív, jó állásom van, amiben folyamatosan feljődök és sokat tanulok, vannak "hasznos" hobbijaim, sokat foglalkoztam önfejlesztéssel, de nem veszem annyira komolyan magam, hogy azt higyjem minden nap állandóan teljesítenem kell. A francokat kell, ha van olyan napom, hogy csak egész nap boldogan nem csinálok semmit, akkor nincs miatta bűntudatom. Egy életünk van, az se valami hosszú, ha megvonunk magunktól mindenféle agyatlan szórakozást, amihez épp kedvönk lenne, akkor mi értelme van? Szóval igen, én azt pártolom, hogy elég az, ha jól érzem magam, nem kell hasznosnak lennie és pláne nem fogom magam pár boldog haszontalan pillanat miatt ostorozni :)
2020. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sikeremberek szeretik nyomatni, de az igazság az, hogy úgy is el tudtam érni mindent, amit szerettem volna az adott időre, hogy nem feszültem bele az életbe. A pihenőidőmet tervezem ugyan, ez azt jelenti, hogy szükségszerűen kell lennie, de nem kell minden napnak szólnia valami értelmesről. Elég, ha az ember úgy 70%-ban kicsit odateszi magát. Pihenés kell az izomnak, az agynak, idő kell a munkának, az inspirációnak. Nem lehet sakkszerűen élni.
2020. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó meglátások!
2020. júl. 16. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nyáron mindig lejjebb veszem a tempot-töltődni is kell.
2020. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem tanulni a kutyámtól. Az egy boldog eb. Nem rágódik a múlton, nem görcsöl a holnapon, csak a pillanatnak él. :-))
2020. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is olyan vagyok mint te, lelkiismeret-furdalásom van, ha nem csinálok valami hasznosat. állandóan listákat írok, terveket szövök és persze sose jön össze amit terveztem, mert nincs annyi önuralmam, hogy kitartsak. szóval megértelek.
2020. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tök mindegy mit csinálok de olyan elfoglaltságot keresek ami hasznos és jól is érzem magam.
2020. júl. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sok ertelmetlen nap kicsinalja az embert lelkileg annyi biztos.

En birom ha minden napnak van ertelme es tölt. Akar baratokkal, vagy olyan kikaocsolodas is, ami nem èpp vmi karrierepites meg célok hajkuraszasa.


De ha egy nap pl csak a munka es takaritasrol szol, az vmi lélekölö

2020. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én érzelmi oldalról közelítek az élethez, így minden este mielőtt elalszom átgondolom kellően kedves, odaadó, segítőkész voltam-e, kimutattam-e a szeretteim számára milyen fontosak nekem. Számomra a viselkedésem, hozzáállásom tökéletesítése ad értelmet az életemnek.
2020. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!