Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek úgy, hogy nincs...

Éreztétek úgy, hogy nincs értelme az életeteknek?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom a létezésem okán, hogy miért kellett megszülessek. Annyi rossz dolog ért az életemben. Soha nem éreztem azt, hogy fontos lennék valakinek. Régen voltak álmaim, aminek nagy része kudarcba fulladt. Régen tudtam örülni, szerettem várakozni. Mostanra ez teljesen megváltozott nem tudok semminek igazán örülni csak hagyom, hogy elteljenek a napok. A napom fénypontja az amikor elmegyek lefeküdni. Mindentől félek, borzasztó önbizalomhiányos vagyok. Nincs türelmem semmihez már, félek belekezdeni új dolgokba mert úgy gondolom, hogy kudarc lesz a vége. Legszivesebben megszünnék, de nem akarok a körülöttem levő embereknek fájdalmat okozni ezzel, úgyhogy csak élem a semmitérő kis életem és közben felemészt ez az állapot. Ti is voltatok már igy? Ti hogy tudtok vele élni? Segitett valami?

2020. ápr. 20. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most tökre azt érzem mint amiket a kérdező leírt. Mint ha én tettem volna fel ezt a kérdést
2020. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Barackoshányás ***** válasza:
Szerintem mindenkinek volt már ilyen, legalább egy gondolat erejéig. Természetesen van az a mennyiség, ahonnan már nem normális, hogy ezen agyalsz. Nálad mióta tart?
2020. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már nagyon rég óta, kb 8 éve, nem mondom, hogy állandó ez az érzés, van, hogy pár napig elfelejtem aztán megint eszembe jut és annyira bénítóan hat rám, elmegy minden kedvem és csak feküdnék az ágyamba a sötétbe, legtöbben ezt a lustaságnak definiálnák, de ez nem az, egyszerűen nincs kedvem élni és feleslegesnek érzem magam.
2020. ápr. 27. 15:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán ez a depresszió. Nálam is ez van és mindenki azt mondja, hogy depressziós vagyok, de nem voltam orvosnál szóval passz.

A rossz hír, hogy ha már 8 éve tart, akkor nem fog eltűnni magától szerintem.

Jó hírt nem tudok mondania bocs. Nálam minimum 15 éve tart(most vagyok 31), de nem emlékszem, hogy mikor voltam valaha is boldog.

2020. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Üdv! Talán még itt vagy. Én is ezt érzem, a politikába, művészetbe, irodalomba, vallásba, misztikába menekülök de ennyi. Ideig óráig jó aztán ennyi. Semmi értelmét nem látom az életnek esetleg alapjövedelemmel, és ha azt tanulhatnék INGYEN VAGY LEGALÁBB MÉLTÁNYOS ÁRON. Szívesen filozofálnék, másokkal valami fórum szerű köztereken. Irodalmat tanulnék, vitáznék másokkal irodalomról, történelemről, filozófiáról. De kb egyetemen is tök buta emberek vannak az is nagy csalódás volt. Ráadásul a jövőben a diploma nem sokat fog érni! Szóval nincs sok értelme itt 2021 vége felé sem.
2021. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!