Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem értem az ilyen...

Csak én nem értem az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki kb a legjobb matekos az évfolyamban, pillanatok alatt megtanul bármit, de semmi nem érdekli, és nagyon lusta. Nagyon idegesít, hogy pl most írtunk német témazárót, és amire én 1-2 órát készültem, 4 es lett. Ő meg óra előtt jött rá, hogy ja, amúgy tz... Mily meglepő, 5-öst kapott. Nem számít kiemelkedően jó tanulónak, mert azt az 5 percet nem szánna rá arra, amire én órákat szoktam... Óra előtt tanul csak. Egyszer azt mondta tanult törire, erre csak neki lett csillagos 5-ös az osztályban. Ráadásul tesiből is kb a legtehetségesebb az évfolyamban, de képes elaludni órán.. Lefekszik a padra, és úgy kell felrángatni onnan. Mindezek ellenére kb sosem mosolyog, mindig szomorú, 0 életkedvvel. Otthon szokott kockulni, vedeli a kv-t, suliban meg alszik. Meg alkoholizál is elég gyakran. Nagyon igénytelen, a táskájába be se pakol, minden tantárgyból van benne egy könyv oszt kész. Úgy jön be a suliba, mintha abban a pillanatban kelt volna ki az ágyból. Hosszú, kócos haj, vérpiros kék szemek, sárga fogak. Egyébként meg jóképű is... Mi baja van? Ilyen aggyal hogy lehet valaki ennyire trehány? Féltékeny vagyok, jó lehet ilyen okosnak lenni. A családi állapota is teljesen rendben van, sőt, jobban is élnek mint a legtöbben az osztályban.


16/f (ő is szerintem)



2020. júl. 22. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez már csak ilyen, ahol az élet ad, ott el is vesz, valószínűleg a szociális képességei viszont nem a legjobbak, ahogy többnyire az ilyen típusú embereknél szokott lenni.
2020. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, ezt értem, de ha van ilyen okos, hogy-hogy ennyire nem gondol a jövőjére? Sokkal kevesebbet kellene tennie érte, mégse tesz semmit. Lehet depressziós? Dehát mi miatt?
2020. júl. 22. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Ha valakinek mindig minden könnyen jön, az hozzászokik, hogy nem kell semmibe sem energiát befektetnie. Ez van, vannak ilyen jó képességű emberek, őszintén szólva én is minimális energiabefektetéssel voltam színötös és én is órák előtt tanultam maximum. Viszont ne irigyeld, mert ez felnőtt korban rettenetesen vissza fog ütni. Ha az ember nem tanulja meg az önfegyelmet és a szorgalmat fiatal korában, akkor később sokkal nehezebb lesz és legkorábban egyetemen, legkésőbb munkahelyen fog nagyot koppanni, amikor már nem olyan egyszerű, mint középiskolában. Ez amúgy nem depresszió, csak lustaság és motiválatlanság, ami nagyon gyakori olyan embereknél, akiknek minden könnyen jött és akiknek soha semmiért nem kellett küzdeni.
2020. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Vagy csak kamuzik, probál felvágni vele, hogy ő milyen okos, közben meg ő is órákat tanul otthon. Lehet még nálad is többet..

Óra előtt meg csak átnézi...

2021. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Motivalatlan, mondjuk depresszios. Nincs rend a lelkeben, es kinszenvedes minden nap iskolaba jarnia. Az esze pedig egy adottsag, ami nem vigasztal.
2021. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Motiválatlan, nem érzi kihívásnak azt ahol most van. Egyszerűen szerintem sulit kéne váltania. Attól, hogy valaki mindenből ötöst kap, úgy, hogy kb. semmit nem kell tennie érte, az nem motiválja szerintem. Pont ez a baja. Én megértem, hogy irigylésre méltó, hogy mindenből jó, de neki ez valószínűleg nem okoz akkora siker élményt, mint mondjuk neked, hogy ha valamire sokat készülsz és jó lesz.


Ahogy előttem írták. Könnyen jön neki a siker.

2021. márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!