Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy környezettudatos?

Mennyire vagy környezettudatos?

Figyelt kérdés
Mit teszel azért, hogy élhetőbb legyen a világ akár most, akár 5-10-20-30-40 év múlva is?

2020. júl. 25. 08:49
A kérdező szavazást indított:
Amit lehet komposztálok a kertben, nem kidobom
Szelektíven gyűjtöm otthon a szemetet (műanyag, papír stb)
Kevésbé környezetszennyező autót vettem
Igyekszem magyar termékeket/élelmiszert vásárolni
Próbálom csökkenteni a háztartásom hulladéktermelését
Műanyag zacskók helyett papírt vagy dobozokat stb használok
Napelemet használok/tervezem hogy hamarosan fogok
A felsoroltakból több is igaz rám
A fentiek mind igazak rám
Nem teszek semmit, nekem igy egyszerűbb
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Van még mit javulnom benne.
2020. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha már elkezdel utánaolvasni, utananézni, elgondolkodni, akkor már el vannak vetve a haladás magvai :)
2020. júl. 25. 09:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Komposztálás, zöldséget és gyümölcsöt újrahasználható táskába teszem, vegán vagyok (igen, ezt muszáj volt megemlítenem, mert mi vegánok már csak ilyenek vagyunk), szelektíven gyűjtöm a szemetet (általában. Néha a lustaság győz és minden megy a kommunálisba). Ha nem felejtem el, akkor saját üvegben viszem a vizet. Ha választhatok, akkor inkább a csomagolásmentes termékek mellett döntök (nem direkt ilyen üzletekbe járok, mert vidéken -legalábbis nálunk- nincs ilyen, de ha a szupermarketben van csomagolt és "pucér" répa, akkor az utóbbit veszem meg)
2020. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Szelektíven gyűjtök, de nem csak nagyából a szemetem felét.


Fa fogkefét veszek, fa fülpiszkálót stb... Olyan termékeket támogatok a pénzemmel, amik környezetkímélőbbek.


Sokat vásárlok csomagolásmentes boltban.


Eddig rengeteg húst ettem és most is sokat eszek (kb napi 400g pulyka és 200g hal), de beraktam 1 vegán étkezést az étrendembe.

2020. júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Régen érdekelt a környezetvédelem, egy ideig olyan munkám lett, ami érintette. Ott rájöttem, hogy csak a politikáról és a pénzről szól az egész, az olyan döntési pozíciókban, ahol valaki tehetne valamit, olyan emberek ülnek, akiket nem érdekel az egész, csak a pénz. A nagy tudósok is előadják a konferencián, hogy milyen fontos a környezetvédelem, majd beülnek a SUV-ba, és hazamennek.


Nagyot csalódtam ebben az egészben, azóta szarok bele.

2020. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha szelektiven gyűjtöm az otthoni hulladékom, már tettem valamit. Ha mindenki igy gondolkodna, akkor függetlenül a politikától és a nagy gyárak szennyezésétől már nagyon sokat változna a világ, 'sok kicsi sokra megy'.

Ha mindenki a politikusokra mutogat, sose változik semmi, mindig mástól várjuk a megoldást. Az számit, hogy mit tudnánk saját magunk tenni, és ténylegesen mit teszünk...

2020. júl. 25. 10:38
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha a szomszéd az utcán eldobja a csokipapírt, akkor én is dobjam el mert más nem foglalkozik a környezetvédelemmel...???? Na neeem, engem nem befolyásol hogy más hogyan csinál valamit, ha én akarom akkor csinálom. Pl. vettem egy prá ezer Ft-os palackprést, és az üres flakonokat összenyomom vele, úgy rakom a szelektívbe... Igy már nem 2 zsáknyi szemetet kell tárolni-szállíttatni, hanem csak egyet havonta. Magamnak csináltam plusz pár másodperces munkát alkalmanként, de már egy zsákkal kevesebb az általam termelt szemét térfogata, könnyebb tárolni szállitani. Ha mindenki igy csinálná, lehet hogy elég lenne kevesebbet fordulni a kukásautónak, már ezzel is csökkenne a légszennyezés. Nem egy ember számit, hanem a gondolkodásmód, mert azzal már több millió ember csinálná ugyanúgy és az már igenis érezhető lenne...
2020. júl. 25. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem izgat
2020. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat is!
2020. júl. 25. 10:54
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon. És nem divatból, vagy elvárásból, hanem mert így érzem jól magam. Nekem ugyanis gyerekeim vannak, és szeretnék egy élhető bolygót rájuk hagyni. Felsorolni is nehéz, mi mindent megteszek, de a teljesség igénye nélkül megpróbálom.

Először is, arra törekszem, hogy a hulladéktermelésemet 0-ra redukáljam. Ott még ugyan nem tartok, de jó úton haladok, jószerivel csak a kutyatartás dobja meg a mennyiséget.

Ahová csak lehet, biciklivel, vagy elektromos bicajjal megyek, (z utóbbit napelemmel töltöm) az autóhasználatot lehetőleg kerülöm.

A boltban csak az alapélelmiszereket vásároljuk, minden egyebet megtermelek bio módon.

Minden maradékot felhasználunk; vagy az állatok eszik meg, vagy a komposzton végzi.

A házban, ahol lehet, külön vezetéken, a kútról jön a víz, csak a mosogatás, főzés van a hálózatra kötve. Emellett minden berendezésem, háztartási gépem energiatakarékos. A nagy hidegektől eltekintve egyébként is alomszékbe ürítünk, aminek a tartalma szintén a komposztot gazdagítja.

A fűtés aprítékkal történik, tehát azt a gallyat tüzelem el, amit más kidobál a szemétbe. Saját készítésű rakétakályha biztosítja, hogy hatékonyan, maradéktalanul, jóformán hamu és füst nélkül égjen el minden. Egyébként a legtöbb fűtőanyag a saját energiaültetvényemből kerül ki, de néha a szomszédok is idehordják.

Vályogházban lakom, ami, ha egyszer lakatlanná válik, (az üvegen kívül) nyom nélkül visszaolvad a környezetbe.

Most hirtelen ennyi jut eszembe, de ha kint is körülnéznék, biztosan találnék még pár említésre méltó dolgot.

2020. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!