Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy már...

Csak engem zavar, hogy már minden az adományokról, jótékonyságról és környezettudatosságról szól?

Figyelt kérdés
Egymást érik a hírek, megosztások a médiában és a közösségi oldalakon, már mindenkinek gyűjtést akarnak szervezni, annak is akinek nincs szüksége rá, miért lett ilyen túlbuzgó mindenki, mi lesz ebből? Mennyien kapaszkodnak most rá erre, hogy ki lehet használni az emberek jóhiszeműségét? A környezetvédelem kapcsán is egyre abszurdabb életmódváltásokat látok az ismerőseim körében, teljes agymosás megy, vagy mi? Elengedném ezt a témát, de a csapból is ez folyik, és már a hányinger kerülget tőle, ahogy tolják bele az arcomba egész nap, hogy adakozz, stb. Már olyan posztok vannak, ahol vissza se követhető, hogy hiteles-e az információ, meg noname emberek kreálnak kis apróságokat, hogy a befolyt pénzt felajánlják xy javára, és ebben miért olyan biztosak? Észre se veszik az emberek, hogy mindenfélével kihasználják őket, manipulációra használják fel a korábbi sikertörténeteket. Mikor cseng már ez le?
2019. nov. 15. 06:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha neked az az agymosás, hogy valaki nem akarja (még jobban) tönkretenni ezt a már amúgy is szétbarmolt bolygót, akkor lehet, hogy a te agyad lett alaposan kimosva.
2019. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Az adomanygyujteses reszevel egyeg ertek, sok csako mar biztosan megprobalnam kihasznalni masok johiszemuseget.


Viszont a kornyezettudatossagot hulyesegnek tartani maga a hulyeseg. Nyilvan a kornyezetedben elo ismeroseid onmagukban nem kepesek megvaltani a vilagot, ezert hulyesegnek tunne, de ha ertened, hogy mi a celjuk es az o peldajukra te is valtoznal es te is tudnal hatni ezzel a kornyezetedre, akkor mar is tobb ertelme lenne az egesznek. Csak azert hulyesegnek tekinteni, mert te leszarod a kornyezetedet es nem erdekel, hogy a kovetkezo generacioknak mit hagyunk hatra, nem minosit mast csak teged.

2019. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Engem is zavar. Miközben India és Kína több szenet éget stb. mint mindenki más, a nyugatiakat beetették (egy autista tizenéves kislányt felhasználva) hogy csakis mi vagyunk a hibásak és hogy mi eleget tehetünk ellene. Tök olyan mint a középkorban az egyház amely szerint bűnösök vagyunk mindannyian de ha eljössz a templomba és még esetleg adakozol(!) is, meg meggyónod a bűneidet akkor megbocsátást kaphatsz. Tipikus manipuláció, annyi különbséggel hogy míg ma visszanézve látható az adományokból eredő egyházi fényűzés, addig sose tudhatod mire megy az amit manapság adakozol.

Habár se jobb- se baloldali nem vagyok de világos hogy az egész Thunberg-hisztéria is politikai indíttatásból kezdődött (a lány szülei is nagy antifások), ha egy jobboldali politikus megtalálná a rák ellenszerét a baloldal hirtelen elkezdene kampányolni a kemoterápia mint alternatíva mellett. Jobbos a brazil elnök rögtön húzzuk le hogy égetik az Amazonast miközben már évek óta ez ment de csak most lehet politikailag profitálni az egészből. Az egyszerű ember meg még ha nincs is belőle anyagi haszna szívesen villog a környezettudatossággal a közösségi médián hogy kapja a like-okat. Aztán az ilyen emberekre repülnek a dögkeselyűk a Facebook-os stb. átveréseikkel, meg az átvilágíthatatlan jótékonysági programokkal. Ha meg rámutatsz erre a folyamatra téged szólnak meg (mint az 1. válaszoló).

Én George Carlin-nal értek egyet:

https://www.youtube.com/watch?v=NDgwrAxHoRA

2019. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez már ilyen következménye lehet a gazdaságpolitikának vagy nem tudom. Az egész abból indul ki, hogy a bérek, a vállalkozasok is szét vannak adózratva, ugyanakkor pont az a munkavállaló, akitől ezt vonják rendesen, nem kap semmit vissza ebből. Konkrétan sem a közvetlen környezete nem alkalmas egy egészséges életmód fenntartására, sem az oktatás- és egészségügy nem nyújt számára semmilyen hasznàlható szolgáltatást. És ez van most szerintem, hogy az emberek az állam helyett átcsoportosítják a tőkét. Feketén dolgoznak, vagy minimálbéren bejelentve, és a pénzük egy részét oda teszik ahova szerintük való lenne. Mint mondjuk az egyháznak, gyerekek, idősek, állatok, rászorulók számára létrehozott alapítványoknak, és a környezetvédelemre. Természetes, hogy ebből is hasznot akarnak majd húzni maguknak valakik. Ezért sem jó, hogy ez működik, hogy így kell működnie. A másik probléma meg az, hogy legtöbb csak tüneti kezelés, de egy átfogó megoldás, a megelőzés lenne a cél. Az állandó helyi tűzoltások következménye ugyan úgy az lesz, hogy leég a ház. Pl. most mindenki fizet vagy borítékban az orvosnak vagy a magándokiknak ha normális ellátást akarnak, és ez is hozzájárul ahhoz, hogy a normális orvosok nem tudnak ilyen feltételek mellett megmaradni. Ugyan ez az iskolai különórákkal, hogy akinek van pénze az még fizet egy felkészítőtanárnak 2-3 ezret óránként, és közben a tanárok képtelenek tanítani. Most mindenki saját autót vesz mert nincs normális tömegközlekedés, de kiköltözik a fővárosból a rossz levegő miatt. És eközben adományoznak betegeknek, szegényeknek, állatoknak, olyan szervezeteken keresztül amiknek néha átláthatatlan a működtetésük. Olyan alapítványokat hoznak létre milliárdos emberek, amikből több hasznot vesznek ki az átmosott pénzükkel, mint bármelyik vállalkozásukból. Ezek a sokmillás emberek valamiért inkább adomány-szervezeteket működtetnek és nem közvetlenül létrehoznak valamit, pl. nem ők festetnek ki kórtermeket, nem ők vesznek élelmiszert vagy gyógyszereket, ők a pénzükkel létrehoznak egy alapítványt ami majd megteszi ezeket. És hát részben ez meg is történik, mert a sokmilla egy részéből kifizeti a festést, a többi sok milla meg visszakerül hozzá tisztára mosva. A rászorulókon legtöbbet azok segítenek, akik maguk is azok. A szegény segít a szegényebbeken. A nagyon gazdagok bált rendeznek és morzsákat szórnak. A gazdaságunk meg összeomlik. Így szokott történni. Valószínűleg ezért zavar téged amit látsz, mert ennek ezek az előjelei.
2019. nov. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

3# teljesen igazad van, hogy India, Kína de akár az USA is óriási ökológiai lábnyommal bír és ehhez képest Európa lófing.

DE ez nem jogosít fel minket arra, hogy mindent leszarjunk és mi is szennyezzük tovább a bolygót. Meg kéne minden tőlünk telhetőt tenni(ez alatt Európát értem)és jó példát mutatni a többi országnak.

Ez olyan, mint amikor hármast viszel haza a suliból és azzal magyarázod ki otthon, a szüleid előtt, hogy a padtársad egyest kapott.

Te attól nem leszel kitűnő, hogy a másik nálad is rosszabb.

Persze elismerem, hogy sokszor túl van tolva és egyes emberek szekta szerűen viselkednek. De alapvetően nem hülyeség.



Az adakozásra rátérve, szerintem az a legnagyobb baj, hogy szinte megszégyenítenek, ha te nem veszel részt benne. Akár munkahelyen is te vagy a szar arc, ha nem dobsz be a perselybe Levike lépteiért.

Nem lehet számon kérni a másik emberen az adakozást.

Olyan Facebook posztot is láttam, ahol szar embereknek lettek titulálva, akik nem küldtek.

Hozzateszem, hogy mindkét sma gyereknek küldtem és allatmenhelyeknek is folyamatosan küldök, de nem posztoltam ki sehova és nem dicsekedtem el az összes ismerősöm előtt, hogy mekkora király vagyok. Adakozni szép csendben is lehet. Számon kérni másokat gáz.

Az is, amikor kifotózza valaki, hogy ő mekkora összeget küld. Ugyanolyan szép dolog 500 forintot küldeni, mint 500 ezret. Nem biztos, hogy aki a nagyobb összeget küldi, valóban nagyobb kiadasnak érzi.

Pl Mészáros meg sem érezte, hogy 200 milliót elküldött, mégis szenté lett avatva. Gáz.

2019. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Adakozás terén ez nekem is aggályos, hogy vajon mekkora része csak lehúzás. Azon túl jó dolognak tartom, csak félek hogy majd amikor kiderül, hogy a Bécikének összegyűjtött 200milla nem is gyógyszerre kellett, akkor utána majd visszasüllyedünk a közönybe, és senki nem fog segíteni azoknak, akik valóban rászorulnak.


A környezetvédelem kapcsán... írnál pár példát, hogy mit értesz abszurd életmódváltás alatt? Én abból nem igazán látok extremitásokat, persze lehet hogy vannak ilyenek.

2019. nov. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is elegem van abból, hogy most divatszámba ment a környezetvédelem. Mert sötétzöld eszmék terjednek, a hétköznapi ember csak annyit hall, hogy "klímaváltozás" meg "széndioxid". Adott témába nincs belelátásuk, nem rendszerszemlélettel közelítik meg.


Pár napja vitám volt egy emberrel, mert kiderült, hogy szerinte a testmozgás csak az elhízás ellen jó, és ha nem vagy túlsúlyos, akkor már ok. Ott kérdezgette meglepődött hangon, hogy miért, szerintem mire jó a mozgás, ha nem a fogyásra?

Mondtam, hogy tüdő, szív, érrendszer, agy, nyugtató hatás, stb.



Na ugyanígy van a hétköznapi ember, aki semmit nem tud a környezetvédelemről.


Viszont úgy veszem észre, hogy nem lehet róla beszélgetni, érvelni se, azonnal felhúzzák magukat és agresszívak lesznek.


Azt "bírom", hogy a minél kisebb fogyasztára törekednek (nyugi, az egyik kabátom most 10 éves, tehát alapvetően én is, bár én nagyon nem zöld szempontokból). Közben a munkahelyükön ők is termékek fejlesztésével, gyártásával, eladásával foglalkoznak.



Adakozni én is szeretek, bár jelenleg én se jövök ki a pénzemből.

Őszintén állatmentésre szívesebben adakozom, őket jobban tudom szeretni és sajnálni is az embernél.

Viszont ha úgy van, akkor embernek is, pl egy nagy tűzeset után utaltam.


Csak előbb ne fogyjon a pénz a saját számlámról is, hanem végre legyen remény, hogy fél év múlva is lesz kenyerem.

2019. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Ja, a tűzeset NEM a Notre-Dame és nem "idegeneknek", mindenféle hatvanadik facebookos megosztásra adakoztam. Konkrétan ismerősnek. Kupakokat is gyűjtök.
2019. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Én többek között ezért sem vagyok fent közösségi oldalakon. Engem nem érdekel ki kinek adakozik vagy gyűjt. Ha adakozni akarok, akkor pontosan tudom, hogy kinek/kiknek szeretnék adni, nem kell, hogy a képembe tolják.


A környezetvédelem és a bolygó megóvása jó dolog lenne, én mindig is igyekeztem környezettudatosan élni, mert szerintem egyenként is sokat tehetnénk a Földért, ami amúgy is halálra van ítélve, tőlünk függetlenül.


De nem a műanyag szívószál kérdése fogja ezt megoldani, amíg ivóvízzel öblítjük le a vécét, amíg a gyárak működnek és amìg "lehetetlen" mindent nap-és szélenergiával megoldani. Ezek ugyebár ingyen vannak, mindenkié, mégis olyan brutál adó van a napelemre, hogy nem éri meg megcsináltatni.

2019. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

# 9


A napelem se környezetbarát amúgy.

2019. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!