Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legjobb út a menekülés?

Legjobb út a menekülés?

Figyelt kérdés

Szüleim, nagyapám és a 10 éves öcsém egy háztartásban élnek. Mióta nagymamám meghalt, a ház úgy le lett élve, mintha cigányok laknák. A falak szét firkálva, kaja maradékok az asztalon, 10 éve nem takarított szobák, függönyök, szekrények, nem húzzák le a WC-t, ajtó ablakok fóliával vannak "mrgoldva". A házban katasztrófa a levegő amikor bemegyek, és mindig tüsszögök, máshol nem.


Hogy lehet így élni? El tudnátok ezt viselni? Erre születni kell? Nagyapám például csak egyszer fürdik hetente, nyáron is. Ha itt laknék, mindent nekem kéne csinálni. Apám az őrködési munka után haza megy, és befekszik az ágyba. Anyám 20 éve nem dolgozik, csak él nagyapám és apám pénzén, flancol. A ház meg áll a káoszban, zsírban.



2020. júl. 28. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Es te hol voltal ez ido alatt? Miert nem tettel mindent szep rendbe az igenyeidnek megfeleloen? Miert hagytad, hogy minden lepusztuljon?


Ha meg ido kozben nem tettel semmit, akkor most min csodalkozol?

2020. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én már külön, önálló életet élek. Elnézést, azt kifelejtettem, hogy egyszer barátnőmmel nekiálltunk a lehető legjobban rendbe tenni mindent (ablakokat festeni, takarítani, stb...), de nem tartott soká. Illetve az udvarnak estünk neki komolyabban, mert undorító az is.
2020. júl. 28. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

"Mióta nagymamám meghalt, a ház úgy le lett élve, mintha cigányok laknák."


Hát én cigány vagyok a házunk mégsem koszos és ez nincs is le élve. Nem értem miért kell általánosítani, hiszen én különbül élek mint te.

Megérdemled a sorsod.

2020. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes! A saját lakásomban enni lehetne a földről. Valamit félreértettél.
2020. júl. 28. 21:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, hármas!
2020. júl. 28. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mar mentalis zavar, ez a beteges rendetlenseg, mocsok. Es akik belefasult csaladtagok, azok is lesullyedhetnek. Te pont az ellenkezoje lettel. Azt hiszem, barmilyen tragikus, minel ritkabban latogatni es magadban teljesen eltavolodni lehet csak.

En erintett vagyok ebben es eletem tragediajanak tartom. Egy polgari lakasban egy ertelmes, okos ember rohaszt szet mindent. Elkerultem, de nem birok latogatoba menni, segiteni nem lehet. Az en rokonom gyogyszereket is szed, de mar nem hatasosak. Szamomra fajobb, mintha meghalt volna. Az, akit valaha mindenkinel jobban szerettem, egy remalom. Es nem lehet segiteni, mindent visszarohaszt.

El kell engedni oket. Remenytelenek.

2020. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, én is így vélem sajnos. Nagyapám építette a házat, de hát azt fent is kéne tartani. Egyszer három napra nagyapám és anyum az öcsémmel beköltözött anyum felőli mamám lakásába (persze pofátlanul mikor ő nem volt otthon), és három nap alatt katasztrófa volt a lakás.
2020. júl. 28. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!