Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopatának van ellentéte...

A pszichopatának van ellentéte? Aki személyiségzavaros ugyan, csak az ellentéte mégis. Többi lent jobban összefoglalva.

Figyelt kérdés

Szóval gondolkodtam ezen már régóta, de biztos hülye kérdés, meg furcsa, de tényleg ezen gondolkozok.

És, hogy:

Van-e olyan személyiségzavar, hogy utálja magát, meg nincs annyira empátiája, és lobbanékony is, meg változó hangulatú ugye. De jól meg tudja játszani magát, pl.: vicces az tud lenni.

Tehát szerintem ezek a pszichopatának az ellentétei közé sorolható ez a NÉHÁNY "tulajdonság", mert a pszichopata az nagyra van magával, meg inkább nincs baja magával. (vagyis gyakoribb eset, hogy nincs)



2020. júl. 29. 18:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
A nem pszichopata.
2020. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Haha
2020. júl. 29. 18:32
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az altalad leirt viselkedes szemelyisegzavarosok koreben igen gyakori. Ram is jellemzo peldaul nehany: en is lobbanekony vagyok bizonyos szituacioknal es nekem is eleg keves az empatiam. Sot, amugy nincs is kb. A valtozo hangulat is jatszik nalam, szoval tessek, en mar is megfelelek a kriteriumaidnak. :D
2020. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem viccből írtam. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd hogy mittudomén, a disszociatív személyiségzavarnak mi az ellentéte. Az pedig legfeljebb az, akinek nincs ilyen zavara.

Bár a szó szoros értelemben nem is beszélhetünk itt ellentétről, szimplán csak az adott probléma meglétéről avagy hiányáról.

2020. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De itt nem ezeket kérdeztem, hogy ezt most ki kell beszélni itt alatta. Hanem azért azt, hogy van-e más személyiségzavar, aki amúgy olyan, mint a pszichopata, csak míg a pszichopata nagyra van magával úgymond, addig ez meg utálja magát, meg az ellentéte viselkedésekben.
2020. júl. 29. 18:56
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Nincs. A szemelyisegzavarok nagyon szerteagazoak. Nem lehet rasutni egy semat egy borderline szemelyisegzavarosra se mondjuk, mert mindegyik mas es mas, kulonbozo fokozatokkal. A borderlinet peldanak amugy azert hoztam, mert azt "hasonlo" az altalad leirtakhoz. De mint mondtam: a szemelyisegzavaroknal is vannak spektrumok. A borderline aki "utalja magat" es keves empatiaja van. O az aki ragaszkodik az emberekhez, mig mondjuk egy pszichopata nem.
2020. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Jon Ronson: The Psychopath Test c. könyvében írja, hogy a szorongás, generalizált szorongás a pszichopátia ellentettje. A szorongásos betegeknél az amygdala "túlműködik", a pszichopatáknál "alulműködik".


Ha tudsz angolul, sok jó cikk van róla.

2020. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Hmm.. akkor Borderline-s a tuti befutó.

Igazából akkor megvan a válasz XD. Csak sz.ar helyen kutattam.

Köszönöm.


Nem tudok angolul, és nem is szándékozok megtanulni, mert egy ... nyelv, és szerintem túl van értékelve, szóval ezt hagyjuk is.

De azért köszönöm szépen az "ajánlást".

2020. júl. 29. 19:10
 9/25 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is kéne egy divatos elme zavar, hogy ne kelljen felelősséget vállalni semmiért és mindent arra kenhessek.
2020. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Wow...


Már sajnálom, hogy koptattam a billentyűzetet.


Nem minden rossz tulajdonság egy személyiségzavar tünete, JUST SAYIN'. Sometimes you're just a dickhead.

2020. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!