Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopatának van ellentéte...

A pszichopatának van ellentéte? Aki személyiségzavaros ugyan, csak az ellentéte mégis. Többi lent jobban összefoglalva.

Figyelt kérdés

Szóval gondolkodtam ezen már régóta, de biztos hülye kérdés, meg furcsa, de tényleg ezen gondolkozok.

És, hogy:

Van-e olyan személyiségzavar, hogy utálja magát, meg nincs annyira empátiája, és lobbanékony is, meg változó hangulatú ugye. De jól meg tudja játszani magát, pl.: vicces az tud lenni.

Tehát szerintem ezek a pszichopatának az ellentétei közé sorolható ez a NÉHÁNY "tulajdonság", mert a pszichopata az nagyra van magával, meg inkább nincs baja magával. (vagyis gyakoribb eset, hogy nincs)



2020. júl. 29. 18:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy tisztában a betegségek fogalmával, de gondolom egyből használni akarod magadra a megnevezéseket... ha igen, akkor ne tedd, menj el pszichológushoz, diagnosztizáljon ő.

Ennyi alapján simán lehet valaki pszichopata, eleve nem egy "fix" fogalom, földrészenként (akár országonként) változik a jelentése, valamint attól, hogy nem minden pszichopátiára utaló tulajdonság jellemző valakire (ami kb. lehetetlen, hogy mind egyszerre teljesüljön), még lehet vele diagnosztizálni.

2020. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon leegyszerűsítve, a phichopata embernek az érzelmi szintje átlag alatti. Az eset súlyosságától függően, ha érzelmi szituációba kerül, nagyon visszafogott, vagy akár semmilyen reakciót sem mutat.


Ezért szokták őket nagy általánosságban úgy jellemezni, hogy közömbös, hidegvérű, számító, esetleg kegyetlen.


Ennek az ellentéte az, akinek eltúlzott az érzelmi élete.

Ez akkor jelent problémát, ha ennek a kontrollálása kicsúszik a beteg kezéből.


Amikor már a helyzetek túlreagálása pánikba, düh kitörésbe, ön és közveszélyes cselekedetekbe torkollik, ugyan úgy kezelésre, és gyógyításra van szükség, mint egy pszichopata betegnél.

2020. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
A pszichopata sincs nagyra magával. Először értsd meg rendesen a pszichopátiát, utána beszélhetünk
2020. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%
Talán a narcisztikus. De nem biztos.
2020. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy "beszélni akarok Veled"?! XDD

Ez jó, tetszett, jót röhögtem.

Én nem kértem szerintem pont Tőled kommentet😂.

2020. júl. 29. 20:44
 16/25 anonim ***** válasza:
72%
Csak azt tudnám az ilyen ember mi a f..nak kérdez, ha nem hallgat azokra a válaszolókra, akiknek igaza van és informálják tudása hiányosságáról. _,_
2020. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Tények nem érted #16?

Pedig pontosan látszik, mi a problémája, csak még saját maga nem lát.

2020. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is a borderline jutott eszembe a leírásodról, de azt nem mondanám a pszichopátia ellentétének, mert ennyi erővel fel lehetne tenni azt a kérdést is, hogy mi az alma ellentéte.
2020. júl. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Csak egy hülye kérdést tettem fel, amin elgondolkoztam. Rosszul fogalmazok meg minden, de akkor sem akartam ilyen "nagy balhét itt" teremteni -.-

Mindenestre a borderline-t azt többen is mondták már rám. Vagy csak az lehet, hogy amúgy tök normális vagyok, csak a dühkezelés van a dologban. (bár én nem hallgatok ebben a "normálisságban" másra, mert könyörgöm baszki, ha érzi az emberke, hogy vele valami nem okés, akkor nem értem, hogy az miért lehetne normális?!)

Ahogy már az egyik fentebb kommentelő is mondta, hogy vizsgálat inkább, mintsem saját magam bediagnosztizálása legyen.

Inkább elmegyek kivizsgáltatni magam.

2020. júl. 30. 14:21
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

Szólás szabadság, hogy bármit mi mondhat a másik. Akár olyat, ami neked nem teszik.


Ahhoz, hogy ez ne fájjon neked, magadat kell megerősíteni, nem a másikat tiltani attól, hogy bármit mondhasson.


Ezen is érdemes gondolkodni, mielőtt sírásra kerül a sor.

2020. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!