Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges úgy felnőtté érni,...

Lehetséges úgy felnőtté érni, ha az ember a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Valóban lehet úgy felnőtt valaki, ha az anyjával lakik, vagy szükséges külön költöznie, beugrani a "mélyvízbe"?

2020. júl. 30. 07:30
A kérdező szavazást indított:
A felnőtté váláshoz szükséges a különköltözés.
Szülőkkel élve is lehet felnőtté érni.
26 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, nem ettől függ.
2020. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, csak sokkal nehezebb, mintha külön élnél.
2020. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, végülis néhány évtizeddel ezelőttig az volt az evidens, és felnőttek az emberek.
2020. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az igazi leválás a különköltözéssel jön, de fel lehet nőni szülők mellett is.
2020. júl. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez is helyzetfüggő.


Nem mindegy, hogy 3-4 fővel vagy összezárva egy 1,5 szobás panelban, vagy többgenerációs családi házban laksz.


Testvérem és anyám gyakorlatilag "lakótársi" viszonyban vannak. Nem kérdezik ki mikor merre megy, dolgoznak, elvannak. Plusz ott egy emeletes családi ház 120+ nm-el amiben elférnek.


Én azt mondom, semmivel nem rosszabb, mint lakótársakkal élni akik nem takarítanak, megeszik a kajád és össze vagy zárva velük 40-50 nm panelban.


Sajnos azt látom a "felnőtté válás" legnagyobb ellensége az anyagiak. Felnősz, önálló vagy, fejben felnőtt vagy, miközben rákényszerülsz, hogy "gyerek" maradj a szüleiddel élve, vagy "kollégista" másokkal összezárva.


Vagy például párkeresésben sem mindegy. Nem mindegy, hogy bármikor felvihetsz bárkit, ez alapból ad elég önbizalmat. Vagy előre rettegsz a kellemetlen "hozzád vagy hozzám" kérdéstől. Persze itt sem mindegy, hogy 20 vagy 30+ éves vagy.

2020. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de utána valószínűleg nem lesz már kényelmes az a környezet. Én is a szüleimmel éltem még, amikor egyre jobban elkezdtem érezni, hogy felnőtt vagyok, de nagyon zavart, hogy nincs a saját életem felett teljes kontrollom, mert alkalmazkodnom kellett a szüleimhez és a testvéremhez, ami sokszor visszafogott a haladásban és abban, hogy a saját akaratom szerint csináljak dolgokat. Nyilván ott, ahol elfogadóbb a család, és megengedik, hogy néha-néha éjfél után érj haza, meg saját kaját főzz magadnak, meg nem veszik el a pénzedet, amit megkerestél, ez máshogy működik, ott jól fogja érezni magát az ember akár felnőttként is, de nálunk ez nem működött, nem hagytuk egymást élni (még mindig ez megy otthon, csak nélkülem), úgyhogy amint lehetett, összeöltöztem a párommal, és lehet, hogy nem állunk a legjobban anyagilag, de a lelkibékém megvan, mert úgy érzem, hogy a saját életemet élem.
2020. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, de sokkal-sokkal nehezebb és sok múlik a szülőn is.


Engem anyukám mindig is az önálló életre nevelt, így nem ért nagy meglepetés, mikor elköltöztem otthonról. Viszont még így is voltak dolgok, amik nehezek voltak és amiket csak a külön töltött időben tudtam igazán megtanulni.


Szerintem semmi sem hasonlítható ahhoz, mikor a rezsivel nem a szüleidnek, hanem egyenesen a szolgáltatónak tartozol, aki sokkal durvábban be is hajtja rajtad, illetve ha nincs kaja a hűtőben és nincs pénzed, senki sem fog az orrod alá dugni egy tál bablevest mondjuk. Meg amúgy sem, ha valamilyen kajára vágysz, neked kell megcsinálnod, a retekből magad kell kivakarnod, mert senki sem fog rád nézni, ahogy rohad rád a lakásod. A lakás kárait neked kell megjavíttatnod és szép lassan rájössz, hogy milyenek is a váratlan kiadások. Nem tudsz átugrani a szomszéd szobába, ha magányos vagy, neked kell indítani a mosást, fejben tartani a fizetéseket, sakkozni a pénzzel, vigyázni mindenre, ami otthon van, intézni a vásárlást és ott van az is, hogy ha egyedül vagy, csak akkor keresnek, ha a szomszédot irritálod. Senki sem tud semmit arról, ki jön át, ott szexelsz, ahol akarsz, akkor fekszel, amikor akarsz, úgy élsz, ahogy akarsz, feltéve, ha tudsz mindent fizetni és nem vagy egy ordenáré állat, akit a szomszédok is hallanak.


Ilyen nincs otthon, még egy kétszintes családi házban sem. De még ott sem, ahol egy telken van két ház. Az ember igazán akkor nő fel, mikor nincsenek a szülei gyalogtávolságra és senki sem tudja a másikról, hogy mikor ér haza vagy mit csinál.


Otthon is lehet éretten gondolkodni, beleadni a közösbe, ha már dolgozol, bevásárolni magadnak, segíteni takarítani, de egészen más mikor rádszakad a teljes háztartás és téged vesznek elő a lakás pénzügyei kapcsán.

2020. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ehhez csak egy rövid példát (saját tapasztalat) szeretnék leírni:

Ha otthon vagy, a szülöi házban, de külön háztartásban, és este 11-kor észreveszed, hogy nincs nálad otthon WC-papír, akkor egyszerüen átmégy a szülökhöz és kérsz egy gurigát.

Ha egyedül, külön lakásban élsz, akkor nincs lehetöség kérni, bajban leszel.

Ez érvényes arra is, ha felfedezed, hogy nincs vacsorára semmi a hütödben, nem tudsz mosni, mert elfogyott a mosószer, stb. de a WC papír a legkellemetlenebb, azt nem tudod helyettesíteni.

2020. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
51%
Persze, főleg ha már tizenévesen rájössz, hogy felnőttebb vagy mint a szüleid. Sok ilyen van sajnos.
2020. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a lakóhely számít, ismerek olyan 80 éves szülőket, akik még mindig köldökzsinóron tartják az amúgy életképtelen gyerekeiket.
2020. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!