Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom hogy a kinézet,...

Jól látom hogy a kinézet, igényesség és az intelligencia összefügg?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy egy intelligens ember odafigyel a kinézetére, odafigyel arra hogy mit eszik, sportol, vitaminokat, táplálékkiegészítőket használ ha indokolt.


Ugye lehet mondani hogy ez pénz kérdése, de itt is bejön az intelligencia, ugyanis egy intelligens ember megtalálja a módját hogy jól keressen, ezáltal megtud engedni ilyen dolgokat.


Nyilván vannak kivételek, általánosságban beszélek.



2020. aug. 4. 14:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen, felfedezhető bizonyos fokú összefüggés, de természetesen a szabályt erősítő kivételek itt is tetten érhetők.
2020. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem. Mérnöki szakra jártam, sok elvetemülten intelligens embert ismertem és ömlött belőlük a bűz, a zsír, a korpa meg minden undorító dolog. Néhány mellett alig bírtam megmaradni előadáson. Illetve van pár rohadt ostoba körmös/kozmetikus ismerősöm is, frankón egyben van külsőre, de ha kinyitja a száját, fel akarom magam akasztani azonnal.


Abban igazat adok viszont, hogy sokat elárul az emberről, mit visel el magán. Ez nem függ össze az intelligenciával, de hülyeségnek tartom a "ne ítélj külsőre" dolgot. Vannak dolgok, amiket nem tartok normálisnak egy emberen, ilyen az is, ha magasról szarik a külsejére. Szokták mondani, ép testben ép lélek.


Inkább a tudatossághoz kötném az egészet. Az viszont meglátszik az emberen, hogy tisztában van-e magával, egyáltalán mennyire ismeri magát. Egy tudatos ember képben van például a kozmetikumok összetevőivel, nem ken magára akármilyen ócska szart, ha teheti. Nyilván ebbe beleszólnak sokszor az anyagiak is, de azért jól látszik, ki akar valamit úgy, hogy kispórolja a minőséget ahelyett, hogy a maga szintjén törekedne inkább a minőségre (lásd hányadék 10 ezer forintos tetoválások, olcsó kozmetikumok, olcsó hajfestés, rossz anyagú ruhák, amik mindent összevetve ócskává teszik azt is, aki próbál igényes lenni). És ugyanúgy megjelenik a tudatosság a táplálkozás és a mozgás területén is. Az ember, aki tudatában van bizonyos mennyiségű információnak a szervezetével kapcsolatban, pusztán akaratlanul is jobban figyel dolgokra, mert elég részletesen tudja, mi milyen hatással van rá. És lehet, hogy nem 100%-osan, de megjelenik bizony a külsejében ez a tudatosság. Sokszor önismerettel párosulva (szerintem az a legjobb).

2020. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyenes arányosság a külső és a belső között.


Na meg miben mérjük az intelligenciát?


Van akinek hatalmas szakmai tudása van, de emberileg nulla, érzelmi intelligenciája nincs.


De van csomó ismerősöm akik külsőre nagyon adnak magukra, mégsem mondanám őket intelligensnek. Míg ismerek intelligens embereket akik teljesen elhanyagolják magukat külsőre.

2020. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, a jól keresés sem csak intelligencia kérdése.


Ismerek kifejezetten egyszerű, buta embereket, akik mégis képesek megcsinálni a maguk "bizniszét".


Sőt, sokszor azt látom, az intelligens embert pont az tartja vissza, hogy fél a következményektől, nem mer bele vági a dolgokba, mert fejben eldönti, hogy nem éri meg stb.


Míg sok "egyszerűbb" ember csak csinálja a dolgokat. Van munkatársam két kézzel hordja, lopja az anyagokat építkezésről, napközben is lóg valamerre, hetente büntetik meg tilosban parkolásért, gyorshajtásért mert egyszerűen szarik bele. Mégis több mindene van mint nekem, aki "becsületesen" dolgozom.

2020. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Az úgynevezett intelligens emberek jellemzően szellemi tevékenységekbe fektetik az energiájuk javát, úgyhogy az egészséges életmód kényszeres hajszolása és a túlzásba vitt edzés pont, hogy inkább az alacsonyabb intelligenciát tanúsítja. Egészséges határok között űzni az ilyesmit szerintem szimplán csak nem függ össze azzal, hogy ki mennyire okos.
2020. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
És akik totál introvertáltak, de nem mutatják ki, hogy full okosak?
2020. aug. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés, akinél igen. Én elég sok akademikust, professzort ismerek. Nem annyira a mi tudományterületunkon, hanem főleg filozófiábol és természettudományokbol vannak direkte igénytelen, szakállas, zsíros hajú toprongyok.
2020. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!