Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az hogy létezik a mai világban...

Az hogy létezik a mai világban hogy sokaknak nincs idejük edzeni és nem tudnak lefogyni?

Figyelt kérdés

Nekem van egy ismerősöm, keményen el volt hízva. Elment segédmunkásnak építkezésre és fél év alatt a felére lefogyott, világostól sötétedésig melózott.


Akarat kérdése...Persze sokan elvannak a légkondis irodába az alibi papírmunkával aztán 30 évesen olyan fizikai állapotban vannak mint egy 70 éves.



2020. júl. 26. 15:25
1 2
 1/14 Pawel166 ***** válasza:
88%

Nincs olyan, hogy nincs időd lefogyni.

Nincs időd kevesebbet enni vagy mi? :D az kevesebb idő :D

2020. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

1:

Én azokat nem szoktam érteni, akik azzal jönnek, hogy sok volt a munkájuk, ezért nem tudtak rendesen enni, így elhíztak. Nos, normális esetben ha rényleg nincs időm a kajára, akkor fogyok. Tudom, hogy nem úgy szó szerint értették, hogy nincs idejük, de az meg valójában nem idő függvénye.

2020. júl. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

2# Nekem ténylegesen 1 hónap volt mire eltudtam kezdeni normális fentartható diétát enni.


Előtte főleg rendelt dolgokat ettem és nagyon nehéz volt a váltás olyan dolgokra amit én csinálok. Hírtelen sokkal több időt vett igénybe. Nem tudtam megfelelően ízesíteni a dolgokat, mert még kezdő voltam a főzés világában így sokszor ehetetlennek éreztem.


Kellett 1 hónap mire megcsináljam, hogy ehető, jó ételeket csináljak. Plusz így is több időt szántam rá.


Jóval egyszerűbb sorban állni 1 percet, majd rámutatni arra amit akarsz és kifizetni, mint 40 percet a konyhában folyamatosan dolgozni és mosogatni ugyan azért és a végeredmény még sokkal rosszabb ízű is.


Szóval maximálisan megértem akiknek nehéz az átállás valami miatt és közben feladják.

2020. júl. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3:

Csakhogy annak, hogy valaki lefogyjon/ne hízzon el, nem előfeltétele a magadnak főzés. Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy egy önkiszolgáló étteremben a hízlalóbb opciót, nagyobb adagot válaszd.

2020. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, de ez a "hízlalóbb opció, nagyobb adag" igazán semmit sem mond el arról, hogy ténylegesen mennyi kalóriát viszel be és hogy deficitben vagy-e azon a napon.


Plusz mivel testépítés kategóriában van a kérdés gondolom a fogyó személynek fontos az izmainak a megtartása és ténylegesen zsírból akar fogyni nem csak általánosan súlyt veszteni.


Szóval ez az "ötletem sincs mit eszek" hozzá állás a fehérje bevitel szempontjából sem a legjobb.

2020. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy az is szükséges, hogy megfelelő mennyiséget aludjon az ember. Azzal az életmóddal, ami tartod a jelenlegi súlyod mondjuk 8-9 óra alvás mellett, elhíznál, ha pl. csak napi 5-6 órát aludnál.


"Elment segédmunkásnak építkezésre és fél év alatt a felére lefogyott, világostól sötétedésig melózott."

Csak valaki nem tudja segédmunkás bérből fizetni mondjuk a bérelt lakását.

Ténylegesen vannak emberek, akiknek nincs ideje. Csak ha kevesebbet is eszik, akkor még az is lehet, hogy munkáhelyen sem fog tudni megfelelően dolgozni éhség miatt és kirúgják.

2020. júl. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5:

De épp az az, hogy a deficithez nem kell főzni, és nem kell sok idő, sőt azonos étkezési mód esetén a szufficothoz kellene több idő. A testépítő étrendre is igaz ez, hiszen van egy rakás egyszerű, instant kész étel.

2020. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6:

"Amúgy az is szükséges, hogy megfelelő mennyiséget aludjon az ember. Azzal az életmóddal, ami tartod a jelenlegi súlyod mondjuk 8-9 óra alvás mellett, elhíznál, ha pl. csak napi 5-6 órát aludnál."


Ez így biztosan nem igaz, sőt valójában az ellenkezője igaz, mivel az 5-6 óra alvással több lenne a szervezeted energiaigénye. Persze egészségtelen, meg valószínűleg emellett nem tartanád ugyanazt az étrendet és edzést, ezért híznál.

2020. júl. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ez így biztosan nem igaz, sőt valójában az ellenkezője igaz, mivel az 5-6 óra alvással több lenne a szervezeted energiaigénye."

Good job.

[link]

Ha meg aakrsz cáfolni valakit, akkor legalább keress rá, hogy neked van-e igazad vagy a másiknak.

Még magyarul is egy csomó cikket lehet találni:

[link]

[link]

2020. júl. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:

Az első egy vizsgálatról szól, ahol 8 óra alvást és 0 óra alvást vetettek össze, egyetlen alkalommal, és az anyagcserét vizsgálták. Egyáltalán nem derül ki ebből, hogy hosszútávon ugyanolyan mozgás, ugyanolyan étrend mellett milyen hatással van a több vagy kevesebb alvás a testtömegre, de nyilvánvalóan ott már nem lehet becsapni a fizikát, ha nincs kalória szufficit, nincs hízás, az ébrenlét energia igénye pedig magasabb.


A webbeteges cikk sem állít olyat, amit te állítasz, csak annyi derül ki, hogy akik kevesebbet alszanak, azoknak magasabb a testtömeg indexe, de nem azt, hogy ezt leszámítva azonos étrend mellett. Sőt, konkrétan kiderül az ellenkezője:


"Kimutatták, hogy ha egy héten keresztül valaki napi 4 órával alszik kevesebbet, mint az életkorából adódóan szükséges lenne, akkor már egy hét után a jóllakottságot jelző hormon, a leptin vérszintje jelentősen lecsökken, az étvágyserkentő hormon, a ghrelin vérszintje pedig jelentősen növekszik, valamint a szövetek inzulin iránti érzékenysége is csökken."


Tehát bizony éhesebbek lesznek ezért többet esznek, akik kevesebbet alszanak.


A harmadik cikk az egyetlen, ami olyasmit állít, amiről vitatkozunk, az első pontban. Kár, hogy a tanulmányt nem nevezi meg, csak hogy hol jelent meg, azért kíváncsi lennék rá, mert biztos vagyok, hogy nem azt állítja, amit kihoztak belőle.

2020. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!