Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, hogy nem érzem...

Az normális, hogy nem érzem magam szinte semmilyen munkához elég magabiztosnak?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultnak tűnik, de megpróbálom érthetően megfogalmazni: Nézegetek olyan munkákat, olyan tanulmányokat, amik érdekelnek (ilyen mondjuk a grafikus, vagy a fényképész) és az a baj hogy szeretnék az lenni, de nem tudom magam elképzelni akként. Tehát ezt úgy értem, hogy nagyon sokan ezekkel a szakmákkal foglalkoznak, és meg szoktam nézegetni a portfóliójukat, vagy kezdőkét, esetleg nagyobb, profibb emberek munkáiból válogatok, és azt gondolom hogy ez nekem nem menne. Sajnos nem vagyok elég határozott és magabiztos, leginkább ez a probléma az egésszel, egyszerűen egy komplikált, bonyolult feladatot nem merek a kezeim közé venni, mert félek hogy nem menne. Ez a határozatlanság az emberekkel szemben jön elő leginkább, ilyen egyszerű dolgokat is próbáltam már (eladó, call centeres) de valahogy nem tudok kellően összpontosítani egy feladatra. Sajnos emiatt dolgozom egy raktárban, mert oda túl nagy tudás nem kell, de nem szeretném ezt hosszú távon csinálni.

Más is érzett így?


2020. aug. 4. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Probalkozz valami muveszettel ... ha eleg egyedi a stilusod, akkor barmit belemagyarazhatsz.
2020. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thispain ***** válasza:
A kérdés az, hogy miért nem. Ha ez kiderült, a következő kérdés az, hogy mi miatt keletkezett az ok. Miután az is kiderült, addig kell folytatni az ásást, amíg fel nem térképeztük a gyökerét ennek, és ezután lehet aktualizálni a mostani információkkal.
2020. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálj ki nyugodtan sok mindent, gyakorolj. Nekem van vagy 5-6 féle szakmában szerzett tapasztalatom, hozzá való, a szakmai tudást (végzettséget) bizonyítványom és eközben jön rá az ember, hogy semmihez nem kellenek különleges képességek. Átlagos képességű emberből bármi lehet.
2020. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Furujika ***** válasza:
100%
Tanulj olyan szakmat, amit emlitettel, hogy erdekelne. Aztan vagj bele. Lehetseges, hogy tul maximalista vagy, es a tokeletesre torekszel. De ne ezt tuzd ki celnak, hanem hogy csinald/kezdd el. Amint elkezdesz grafikuskent/fenykepeszkent dolgozni, fejlodni fogsz. Es a fejlodes a lenyeg, magadat fejleszteni. Ki tudja, hogy a tobbi ember akinek a portfoliojat megnezted mennyit gyakorolt? Csak neked is egy kis gyakorlatra van szukseged, vagj bele...
2020. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig meg tudod csinálni. Én is most olyan területen tevékenykedek, amely érdekel, de nem vagyok még benne mindig magabiztos. És tudom, hogy sokat hibázok még, és ez nem jó érzés.


De látom magamat öt év múlva, sokkal magabiztosabban, mert ez való nekem. És ez hajt előre. A tanulópénzt meg kell fizetni.

2020. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, amit érzel. Ha egy jó portfóliót nézegetsz, amögött több évnyi munka, tanulás (és rengeteg kidobott meló, újrakezdés) van általában. Igen, a kezdők esetében is (ritka, hogy valaki elkezd grafikus vagy fotós szakon tanulni, és 3 hónap után már portfóliója van). Arról is biztosíthatlak, ezek az emberek is gyakran éreznek hasonlót, amikor az övéiknél is jobb munkákat szemügyre veszik. Mert ez egy ilyen műfaj, akármit letehetsz az asztalra, mindig lesz valaki, aki jobb, tehetségesebb lesz nálad. A megoldás erre az önbizalomnak a gyakorlása. A helyedben mindenképpen elkezdenék egy képzést, egy jó suliban bőven lesz lehetőség a gátlásaid feloldására (ugyan fotósból, grafikusból is annyi van az országban, mint égen a csillag, de ne ez legyen befolyásoló tényező - még ha nem is adott szakmában helyezkedsz el, később könnyebben szerzel kreatív munkakört).
2020. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4-es válaszadóval. Én is ezt akartam írni, hogy valószínű maximalista vagy. Magamra ismertem a leírásból, ugyanis én is tanulok most egy szakmát, és amikor akár a tanár mutogat anyagokat, miket alkotott, akár ott vizsgázott diákok, vagy épp évek óta ebben dolgozó emberek (szintén művészetről van szó) bennem is megáll az ütő, hogy nekem ez nem fog menni. Ez maximalizmus, abból pedig következik az önbizalomhiány. Nem bízol magadban, hogy erre képes vagy.

Egy megoldás van, ami a maximalistának iyenkor rémisztő, de hatásos: a cselekvés! Abban a pillanatban, hogy belevágtál, jobban fogod érezni magad. Addig nem, mert csak agyalsz és másokhoz hasonlítod magad. Kezdd el! Cselekedj! Hajrá :)

2020. aug. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél több tevékenységben kipróbálod magadat, rájössz, kiderül, miben vagy jó.
2020. aug. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!