Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne nézzenek iskolázatla...

Hogyan ne nézzenek iskolázatlannak, anélkül, hogy dicsekednék?

Figyelt kérdés

A szomszédom jóval alattam van az úgymond céges ranglétrán (nem egy helyen dolgozunk), én 7 évvel ezelőtt dolgoztam abban a pozicióban egy másik cégnél mint ő. Folyékonyan beszélek 4 idegen nyelven, vizsgákkal! Rendszeresen hülyének néz! Pl azt mondja a csaj, “most home officeban vagyok, ami angolul van és azt jelenti otthoni munka”. Mondtam, hogy köszönöm értem, de ennek ellenére továbbra sem nézi ki belőlem, hogy beszélek egyáltalán bármilyen idegen nyelvet. Ő meg büszkén dicsekedik a linkedin profilján, hogy közepes szinten tud angolul, aztán ennyi.

Hogyan tudnám jelezni nagyképűség nélkül, hogy én sem vagyok ám vasutas? Kicsit idegesítő. Tudom, én rontottam el, hogy nem mondtam mivel foglalkozom és hol dolgozom, de nem akartam az orrára kötni, hogy ne irigykedjen mint sokan szoktak.


2020. aug. 5. 08:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%
Válaszolj neki egy ilyenre angolul, aztán sétálj el, had gondolkodjon mit is mondtál :D
2020. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%
Észre sem kéne venned az ilyet:)
2020. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Jujj, erre ne izgulj rá ennyire! Nekem is voltak ilyen emberek az életemben, akik feszt hülyének néztek. Engedd el! Valószínűleg nem csak veled ilyen. Amúgy meg lehet, hogy csak szimplán örül a home officos melójának, nem? Hidd el, aki elég értelmes, az látja, hogy értelmes vagy. Amúgy a sztereotípiákról: ismerek valakit, fiatalabb korában 10 évig mozdonyvezető volt, de az egyik legintelligensebb ember, akivel valaha is találkoztam, professzorokkal együttvéve. :)
2020. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%

Ha egy ilyen agyatlan okostojással felveszed a kesztyűt, és megleckézteted, fix, hogy szereztél magadnak egy életre szóló ellenséget.

Bár úgy is az a vége, és a legjobb, ha ilyennel le se állsz beszélgetni.

2020. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Tudod van erre egy mondás, hogy bizonyos szint felett nem megyünk egy bizonyos szint alá. Ha te tényleg olyan beosztásban vagy, amit írsz, akkor nem kellene érezned azt, hogy mások orra dörgöld, hogy te ki vagy.
2020. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%

Ez engem is erdekel!! En körbe vagyok ilyenekkel véve!!


Engem(diplomas) gyari munkas nezett le legutobb, vagy olyanokat kapok hogy vki vaganykodik egy rajzàval (görcsös ceruzafogas, tehetsege minuszban, gyerekrajznak mennek el a rajzai, en meg amugy korabban rajzpalyazatokon nyertem..)es ö is azt hiszi ö a nagy müvesz en meg nem tudok semmit, vagy penzügyi berkeken belül egy szinten penzügyesnek olyan kerdeseket tettem fel hogy nagyon melyre kellett asnia a temaban igy utana kellett erdeklödnie masoktol(akiktöl en is erdeklödtem) es azok a masok ÖT dicserik hogy milyen jo szakmai kerdeseket tesz fel(az en kerdeseimet öt magas ivben sz.rt ilyen dolgokra addig)es milyen okos intelligens..., vagy pl varrtam korabban divatbemutatokra is, es egy illetö meg amikor magàrol meselt hogy kis otthonk haztartasi geppel miket összedob, ott futtatta NEKEM magàt hogy Ö milyen kis szorgalmas ügyes, milyen jo ötlete van hogy megtanulta, stb



Èn egyszer sem kapok szot, amikor vki büszkén veri elöttem a mellét hogy ö tud rajzolni, varrni, a hivatalnal megdicsérték, a gyari melos meg ugye arra volt büszke hogy napi 16 orakat is dolgozik mert pluszban maszekol hogy legyen penze plusz hetvegen es en voltam a lusta naplopo hogy diplomaval en napi 8 ban letudom a munkat.


SOHA nem tudok ervényesülni, mindig azt kapom hogy a masik veri a mellét.


En sem tudom hogyan kellene öket helyre tenni hogy tudjàk màr hogy pont jonak mondjàk, ki elött vetitenek.


Szoval követem a kerdest!!

2020. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Szoval en is pont olyan területeken kapok lenézéséket amikben pont messze leköröztem màr rég az elbeszélöt.


Egyszerüsitve probalok egy peldat.

Mondjuk amig en felepitettem egy szalloda làncot, addig egy bantu indiàn veri magàt elöttem a fàbol összeeszkàbàlt sàtràra.

En ugye elismerem mindenki sikerét gratulàlok hozzà mert en a kus cselekedeteket is nagyra becsülöm, csak el vannak szàllva maguktol. Es ràm kanyarban nem kivancsiak. Es lenéznek mintha en nem tudnék semmit.


De most hogy nezne ki ha en meg valaszul elkezdeném pl a varrosnak is hogy en meg bemutatokra is varrtam bi bi bi??? Ha mindenkire igy ràakarnék duplàzni? Tiszta primitiv/bunko lenne.


Szoval valahogy mashogy kene ezt nem tudom hogyan.


6.voltam

2020. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
24%

Ha ilyen tanult vagy, mint írod, elég szomorú, hogy itt kuncsorogsz megoldásért...

Lehet, vetted a szuperképzéseidet? :DDD

2020. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
VALOBAN hülyének nezik az ilyenek az embert!tiszta idegesitö.
2020. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

8. Itt szerénysègröl van szo.

Pont amiert tanult azert van benne annyi hogy ö viszont nem vetit meg veri rà a mellét! Aki nem tanult az meg a semmire is veri a mellét. Ami önmagaban nem is lenne frusztralo csak epp ehhez tarsul a masik lenézése is ami viszont màr frusztralo.

2020. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!