Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 114-es IQ mire elég kb? Lehet...

114-es IQ mire elég kb? Lehet valahogy fejleszteni, és mivel?

Figyelt kérdés

A pszichológus aki csinálta, már elmondta, hogy felsőoktatásban ne nagyon gondolkodjak, mert ahhoz ez kevés lesz.

Szakmám nincs, gimnáziumban érettségiztem. Vállalkozás elindítására nincs pénzem.

És gondolom ennyi ésszel olyan fondorlatos marketing-koreográfiákat sem tudnék kitalálni, hogy mondjuk valami motivációs előadóként vagy látnokként keressem hülyére magam. (Nem is szeretnék ilyesmivel foglalkozni).

Szóval fogalmam sincs, mit kezdjek magammal. Most nagyon butának és alkalmatlannak érzem magam.

Lehet az IQ-t valamivel hatékonyan fejleszteni, és ha igen, mivel?


18/F



2020. aug. 6. 01:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%

Nekem 98 az iq-m tudok levegőt venni cipőkötés közben, nekem ez már elég.


Hát nagyon semmit, marad a gyári munka. Nekem az általános iskolás osztályfönök mondta, hogy nem fogom bírni a középiskolát aztán bele sem kezdtem gyárban dolgozok.

2020. aug. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Ez hülyeség! Nekem 111 az IQ-m, egyetemre járok, van három szakmám is, két emelt érettségim is, beszélek angolul, írok, kritikàkakat adok amatőr művészeknek, hangszeren játszom, van jogosítványom, és szinte bármit meg tudok tanulni. Volt munkahelyem is, nem is egy, mindenhol megálltam a helyemet! Igaz reál beállítottságú vagyok, de akkor is le fogok diplomàzni, mert tudom, hogy képes vagyok rá.

Ne dőlj be minden baromságnak!

2020. aug. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%

Az lemaradt, úgy van még pár szakma, amit még szeretnék megcsinálni, és eddig mindent úgy szereztem meg, hogy kevés tanulással. Kivéve a nyekvvizsgàt, arra minden nap készültem hónapokon keresztül egy órát.

Hobbim az írás mellett a kitüntetés gyűjtés, szóval az irodalomból, és történelemből fejből tudok szinte mindent. Ezen kívül több száz dalszöveget is tudok. Nem hinném, hogy hülye lennék, pedig kevesebb az IQ-m, mint neked. Szóval ne hallgass arra a baromra!

2020. aug. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
32%
2020. aug. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%

Úristen,nem kell elhini amit mondanak neketek ez hazugság tényleg.

114 IQ telyesen átlagos,szóval azzal már nyugotan mehetsz egyetemre ,akkor lenne gond 84 alatt lenne az IQ-ud ,de akkor se lennél még értelmi fogyatékos csak 69 IQ-val.

Sok enyhe értelmi fogyatékos ember jár gimnáziumba és érettségizik le ,egyetemre is járnak határesetek például 70-84IQ-val.

Ne vicelődj velem a te IQ-ud átlagos ,átlagos iquval simán lehet menni egyetemre és le is fohod tenni.

Az előző hozámszoloval meg nem értek egyet ugyan is hateresetek (retardáltak) és az enyhe értelmi sérültek is szoktak érettségi vizsgát tenni,ő meg 98 IQ-val simán tehetne érettségi vizsgát az a minimum utána meg valami szakmat ,nem kell elhini az emberek hazugságat csak rossz indulat.

Te meg kedves kérdező a tr IQ-udal már simmán mehetsz egyetemre.

Téged simán lehet fejleszteni engem is lehetet peddig én a közig határban tarzozom magyarul az értelmi fogyatékos és az átlag ember között vagyok.Van érettségim mert nagyon akartam és egyetemre is felvetel (azt majd megírom hogy sikerült vagy nem).

Bíz magadban ,bízatok magatokban,nem tudjátok meg rolam is miket mondtak,hogy a szüleim ne foglalkozanak velem mert még az általános se fogom kijárni ,meg nem fogok megtanulni írni olvasni,és láttod most írok neked,érettségim is lett egyetemre is mentem.

Ne foglalkozatok senkivel ha engem lehetet fejleszteni akkor titeket meg főképp,ti se nem vagytok értelmi fogyatékosok ,de még közig határon se vagytok.

Ha valaki mast mond az rosszindulatú kérlek ne cseszétek el az életeteteket pár rosszindulatu ember miatt.

2020. aug. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
72%

#5 vagyok

Lásátok a kettes is megmondta nincs semmi bajod,az emberek csak rosszindulatuak.

Amúgy láttdnod kellene néhány embert aki egyetemre jár,te sokal okosabb vagy náluk kérdező le merem fogadni.

2020. aug. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
78%
114 IQ átlag feletti, nem átlagos.
2020. aug. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%
Wtf, miért ne gondolkodhatnál felsőoktatásban? Az átlagosnál valamivel még magasabb is az értéked, egy diplomához nem kell született lángelmének lenni. Hülye biztos, hogy nem vagy.
2020. aug. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
77%

Felnőtt korban szinte semennyire nem változik. Amennyi romlás megfigyelhető a korral a fluid intelligenciában, jellemzően annyi növekedés jelenik meg a kristályos intelligenciában,szummára nagyjából ugyanannyira szokott kijönni.


Amúgy nem értem ezt a hisztit az IQ-val, főleg hogy 100 (átlag, 110 körül van az egyetemista átlag) fölötti IQ-val sírnak emberek, hogy jahaj, az gevézs.


Ismerek embert, akinek 90-es IQ-ja van, mégis befejezte a doktori képzést. És én magam nem éreztem könnyebbnek a tanulmányaimat vagy az életben való előremenetelemet 132-es IQ-val sem. Illetve ismerek autisztikus jegyeket mutató embert nagyon magas intelligenciaszinttel (150 körül), aki alig tud magáról gondoskodni és gyakorlatilag élő robot módjára dolgozik, kreativitás meg önálló gondolatok nélkül, nagyon komoly szociális hiányosságokkal.


Szóval nyugodjatok le a fenébe, nem kell gyökérnek lenni és azt hinni, hogy a kicsivel átlag feletti az az átlagos, az átlagos pedig szar, középszerű. Az ilyen tulajdonságokban, mint az IQ, az intro-extroverzió és egyéb emberi tulajdonságok az átlag inkább optimális működést jelent, ami nem húz a szélsőségek felé. És abban a zónában, 60 és 120 között mutat igazán összefüggést más előnyös vonásokkal az IQ, mint például a kreativitással... Mert ugye a divergens gondolkodás nagy kincs minden területén az életnek és azt viszont csak a kreativitással együtt fedi le az intelligencia.

2020. aug. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg szakmabeliként jól megcsókoltatnám az ilyen kontár szarzsákot a cipőm talpával. Ilyet egy igazi pszichológus nem mondhat akkor sem, ha igaz lenne. Csakhogy az intelligenciaszintedre alapozva egyáltalán nem igaz (a motivációs tényezőkre meg nem tértél ki)
2020. aug. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!