Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valahogy a határozottság...

Lehet valahogy a határozottságot fejleszteni, hogy nagyon erős véleményem legyen apró, irreleváns dolgokban?

Figyelt kérdés

Fontos, nagy, átfogó témákról van határozott véleményem.

De az ilyen "milyen társassal játszunk ma" meg "mi lesz a vacsora" kaliberű kérdésekben nem tudok dönteni, mert TÉNYLEG mindegy... vagyis hát például a mi legyen a vacsora... minden ami a konyhában van, az azért van ott mert szeretem és szoktam fogyasztani, szóval abból őszintén tökmindegy hogy mit eszek ma és mit majd holnap. Az összes társasjáték ami van otthon, azért van mert mind jó, mindet szeretem tehát ismét őszintén mindegy, hogy melyiket vesszük le épp ma a polcról.

És hasonlók.

De úgy érzem, a többi ember szerint ez hatalmas és felháborító probléma, hogy nincs nagyon határozott, erős véleményem arról hogy paprikát vagy paradicsomot akarok majd vacsorázni 3 nap múlva.

Családtagok, eddig minden partnerem, közelebbi barátok mind összevesztek már velem ezért, hogy nem tudok dönteni ilyen, úgy tűnik mégis nagyon jelentős kérdésekben.

Szóval valamiért úgy tűnik hogy ez kötelező elvárás, de én még mindig nem értem hogy miért. De ha ez kell az emberek kedvéért akkor megpróbálom, de még mindig nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan "fejleszthetnék" mindent elsöprő vágyakat egyik este kifejezetten a sajtos kenyér, másik este határozottan a rántotta irányába.

Mások hogy csinálják, hogy ezekről a semmiségekről is mélyről gyökerező erős véleményük van?

Tanulható ez valahogy?


(További példák, hogy mikre gondolok: mit főzzünk holnap, hova menjünk vacsorázni, milyen filmet nézzünk, milyen chipset együnk a film mellé, milyen teából főzzünk egy kancsóval, stb.. én ezekkel úgy vagyok, hogy kit érdekel??? de mások szerint ezek nagyon fontos dolgok és szeretnék alkalmazkodni)


2020. ápr. 3. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy haverom aki detto ilyen volt, engem azért zavart mert ha megkérdezek valamit tőle, és annyit mond hogy neki mdnegy, ez olyan mintha nem tisztelne meg annyival hogy válaszol, vagy legalább elgondolkodik a válaszon. Vagy pl hova menjünk bulizni, miért mindig én döntsem el, vagye a fáradtságot ő is hogy elgondolkozik.
2020. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek valóban mindegy kategória neked, nem pedig dönteni nem tudsz, akkor a béke kedvéért mondd azt ami először eszedbe jut. Probléma letudva.
2020. ápr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem az zavarja az embereket, hogy nincs határozott véleményed, hanem az, hogy nem vagy partner a tervezésben és az ilyen apró döntésekkel járó felelősséget és érzelmi terhet folyamatosan másra hárítod.

Ha valaki rendszeresen sorra folyamatosan képtelen döntést hozni, az baromi idegesítő, mert egyrészt nekem lesz-romságomra utal, másrészt pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy neked TÉNYLEG mindig minden mindegy és sosincs preferenciád.


Ez nem olyan, hogy "tanulható" dolog, hanem arról van szó, hogy nem sz-rok rá másokra és hárítom át minden piszlicsáré ügyben a döntést másokra, mert bármennyire is hihetetlen, de bizonyos helyzetekben az ilyen döntések is nagyon fárasztóak tudnak lenni, főleg ha valakitől folyamatosan azt látod, hogy egyáltalán nem partner ebben. Ha téged nem érdekel sose, más mi alapon foglalkozzon olyan döntéssel, ami téged is érint?


Ha pedig TÉNYLEG minden mindegy, akkor nem olyan nagy erőfeszítés kiválasztani egyet és azt mondani h ok, akkor legyen ez.

Folyamatosan kihúzni magad döntés, felelősségvállalás és a választás során felmerülő érzelmi munka alól gerinctelen dolog.

2020. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

De épp ez az, nekem az ilyen "melyik ízesítésű krémsajtot bontsuk meg a mai vacsorához" kaliberű kérdéskör NEM tervezés és NEM felelősség, hanem "kit érdekel?" kategória.

Egyedül az ilyenekről véletlenszerűen szoktam dönteni, pl a címke megnézése nélkül előveszem az egyiket találomra, de ha ugyanezt javaslom másnak akkor nem megfelelő válasz.

2020. ápr. 3. 15:22
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

De létezik olyan, hogy alkalmazkodóképesség és empátia, ami azt jelenti, hogy ha én nem is feltétlen értek valamit, de látom, hogy más embernek fontos, akkor nem vagyok gyökér ezzel kapcsolatban.

Válassz valamit, és ha másnak nem tetszik, akkor így jártak, akkor majd ők felülbírálják.

2020. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!