Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bonyolultak a tört számok?

Miért bonyolultak a tört számok?

Figyelt kérdés

Napi szinten látok felnőtt embereket, akik nem értik a tört számokat.


Legközelebb meg fogom kérdezni tőlük is, de itt is érdeklődöm, hogy mi a nehéz, hol csúszik el, miként lehetne könnyebben érthetővé tenni.


Nem értik :

- a valószínűség számítás 0%-100% kifejezését

- a 10es skála 1/10-10/10 és kifejezését

- miként lehet egy teszt eredményen feltüntetett pontszámból meghatározni elért százalékot

- recepteket nem tudnak megfelelezni, harmadolni, negyedelni, ötödölni, másfélszerezni, kétszerezni



Rádióba szakembereket is hallom, nem képesek megérteni, két szám tört értéke lehet nagyobb kettőnél. Nekik erre nincs mentségük, amikor a téma szakértőjeként tüntetik fel magukat. Ráadásul káros az, hogy hamis tudást terjesztenek.


Egy nem szakmabeli embernek nincs feltétlenül szüksége tört számokra. Nem használja, nincs érdeke megérteni. Telejsen rendben.

Mi az, ami mégis működik egyeseknél, ami másnál nem?



Melyik tört szám, ami a legnagyobb nehézséget okozza?



2020. aug. 8. 09:34
A kérdező szavazást indított:
3/2 = 1.5x
2/1 = 2x
3/1 = 3x
1/2 = 50%
1/3 ~ 33%
1/4 = 25%
1/5 = 20%
1/7 ~ 14%
1/10 = 10%
13 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A nyerési esély a lottón okozza a legnagyobb nehézséget. Sokak szerint 50%.
2020. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Hát, nem tudom, miért lenne bonyolult. Én kifejezetten hülye vagyok a matekhoz sajnos, de azért a tört számokkal, százalékokkal, stb. nincs gondom.
2020. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Meglepődnék, hogyha az egyetemen tanult integrálás, differenciál egyenletek és társai után a tört számok nehézséget okoznának. Ez az "elemi" matek nagyon jól megy, komplexebb egyenletekkel vannak csak bajaim, mert már nem használom a tanult dolgokat, ezért alaposan át kéne ismételni mindent és újra megérteni azokat, de azokra sokan rá se mernek nézni.
2020. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Maradjunk a témánál.
2020. aug. 8. 10:53
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
mert szrt se ér a közoktatás. én is akkor jöttem rá, hogyan kell százalékot számolni, amikor egy barátom megunta, hogy mindig tőle kérdezem meg, hogy akkor most hanyas lett a dolgozat, leültetett és megtanított százalékot számolni.
2020. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
"Maradjunk a temanal" egy tok egyszeru, altalanos dologrol beszelunk, ami legfeljebb a diszkalkuliasoknak, meg a 100 iq korulieknek okoz nehezseget.
2020. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Én a szakmámnál (hivatásomnál) használom a törteket:

3/5=60%

1/9=11,1%

1/11=9%

1/12=8%

1/16=6%

stb.


Igazából szerintem nem is a törttel vannak itt a gondok, hanem a számokkal, a logikai érzékkel és a strukturált gondolkodásmóddal. Sokszor tapasztaltam már, hogy a legtöbben matekból buknak és megint csak magas azok aránya, akik rimánkodnak, csak hogy menjenek át egy pici kettessel.


Miért?


Jellemzően azért, mert a matek nem magyar; nem tudod beírni a google-be a feladatot, ami megoldja neked. A matekhoz alázat, gyakorlás, rutin kell, és ez az, amiben az emberek hiányt szenvednek. Érettségi évére ezek a depriváltságok felhalmozódnak, és minek után nem járnak be a későbbiekben hétről-hétre matek órákra, azaz nem gyakorolják a tudományt, csak az marad meg bennük, ami ösztönös és rendszeresen használt. Ez pedig (talán) a négy alapművelet, mondjuk 2-3 számjegyig.

2020. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

- Jó napot. Kérek négyszer öt deka parizert.

- Húszat?

2020. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 viccesen akarod jelezni, hogy nincs rá szükséged. Receptet láttál-e vagy? 1/3, 1/4 csésze és társai napi szinten használatosak. %okkal rendszeresen találkozni.


Maga a dekagramm kifejezés is annyit jelent 10g. A centi méter 100ad méter.


Ballisztikus görbét te is számoltál már, ha nem is tudatosan, amikor valamit meg akartál dobni, vagy játszottál labda dobálósat.


#6 IQ 100 = átlagos. Egy átlagos ember a lakosság felénél okosabb! És csak fele okosabb nála! Magyaroknál a 86 az also határ, ami alatt nem igazán lehet mit kezdeni az alannyal (katonai kutatások eredménye a szám).

2020. aug. 8. 16:25
 10/16 A kérdező kommentje:

#5 na erre vagyok kíváncsi! Köszi! Végre egy konkrét válasz!

Szóval nem volt elég érthető, amit a suliban mutattak és másik megközelítés kellett, hogy meg tudd érteni.


Megtalálni több magyarázatot, ami mindenkihez eljut.

2020. aug. 8. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!