Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rosszul kezelem a...

Nagyon rosszul kezelem a konfliktusokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Haragtartó vagyok, nagyon nehezen békülök, ha megbántanak. Néhány napja összevesztem a húgommal. Nem nagyon, inkább csak egy kis vitatkozás volt, viszont volt egy-két mondata, ami nem esett jól. Azóta ő próbál nyitni felém, már poénkodott is, de nem viszonoztam. Szükségem van legalább 1-2 hétre, mire lerendezem magamban a konfliktust és túl teszem magam rajta. Egyelőre nagyon távolságtartóan viszonyulok hozzá, és nem beszélek vele, ha nem muszáj. (De meg fogok enyhülni idővel, ezt fontos hangsúlyozni!) Hogyan tudnék ezen a tulajdonságomon változtatni?


Az a tapasztalatom, hogy a temperamentumosabb emberek hiába vesznek össze ordibálva és tányérokat csapkodva, nagyon rövid időn belül lenyugszanak és kibékülnek egymással. Ők hogyan csinálják? Én ennek teljesen az ellentéte vagyok, kevésbé hevesen reagálok a konfliktusokra, de sokkal tartósabban bennem marad a tüske.


Szerintetek melyik a jobb konfliktuskezelési stratégia?


Én 25/F húgom 23/N



2020. aug. 9. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy inkább ilyen vagy, és nem tányérdobálós. Azt mutatja, hogy érző ember vagy, aki könnyen megbántódik. Ezt a húgodnak tiszteletben kellene tartania. Úgyis idővel kibékülsz, biztos ezt is tudja a húgod. A párodnál már lehet, hogy több probléma adódik ebből, de olyan nőt kell választani, aki maximálisan szeret és megért, akivel egy véleményen vagytok szinte mindenben.
2020. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerezd be a Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak könyvét.


GYakorlati utmutatónak jó, bár az egészben van valami nagy hamisság is.

Amit érdemes mindig szem előtt tartani.

Különbözőek vagyunk. Ha más másként csinálja, és működik is, nem jelenti az, hogy neked úgy kell. A legfontosabb, az, hogy magadat megismerd. Tanuld, gyakorold önmagad megfigyelését. Mindig ott a kritikus pillanatokban is. Önmagában már ez is lenyugtat.

Ha megfigyeled magad, tetten tudod érni, és meg tudod fogalmazni mi az amitől bekattansz. Akkor fejezd ki ott, mondd el akkor, a helyzetben.


Könnyen előfordul, hogy ez nem működik a másiknál, mert ő is be van kattanva. De te ettől még fejleszd magad. Idővel eljutsz oda, hogy nem ragadnak el az indulataid, és akkor a másik fél is nyugodtabb marad... de mindenképp megérzi fölényed és ha van esze rá jön, hogy neki is magát kell fejlesztenie.


Tartsd fejben, hogy a másik fél nagy evalószínűséggel másképp működik, de nem jobban, vagy rosszabbull. Saját hozott terhei vannak.

2020. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen vagy, nem tehetsz róla.

Én is nehezen bocsájtok meg, bár én az a "csendben szenvedő, duzzogó" típus vagyok. Inkább legyintek egyet, minthogy bizonygassam az igazamat.

A konfliktus minőségétől függ, hogy meddig duzzogok vagy meddig nem szólok az illetőhöz. Ha kritizálnak, vagy sértegetnek, tovább tart a haragom.

Ne izgulj, más is van így. Mint ahogy az #1 is írta, érző típus vagy. :)

24/L

2020. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!