Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szerintetek is bántó? Vagy...

Ez szerintetek is bántó? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Egyik munkatársam ilyet mondott, hogy ha mi nem dolgoznák együtt valószínüleg nem is kedvelne, nem lenne közös témánk se, mert annyira különbözőek vagyunk és az volt a lényeg, hogy ő nem kedveli az én típusomat, a személyiségemet. Ezt azután mondta, hogy már azért egy ideje jóban vagyunk, vagyis azt hittem. Munka mellett sok más témánk is szokott lenni egyébként, vagy éppen egy-egy közös program. Szóval nem is annyira értem őt. De így ezekután kicsit átgondoltam, lehet hogy csak színjàték és nem is kedvelt soha. Valahogy nekem ez rosszul esett. Azóta nem beszélek vele csak minimálisan és kizárólag munkáról. Olyan árulás érzés, mert én kedveltem és azt hittem ő is engem. Persze legjobb barátok nem leszünk, de azért kifejezhette volna ezt a meglátását rólam már előbb is.

2020. aug. 10. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
"ha blablabla, akkor nem is kedvelne" - ezt azt jelenti, hogy jelen állapotban kedvel, csupán olyan típus vagy, akivel magától nem barátkozott volna össze. Nem kell mindent túlgondolni.
2020. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát de pont, hogy magától barátkozott. Most az, hogy ugyanott dolgozunk az egy dolog, de senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy már pedig velem kell barátkoznia. Ezért nem is értem annyira a dolgot.
2020. aug. 10. 21:38
 3/8 anonim válasza:
84%
Én is úgy értelmezem , hogy alapjàraton nem a te személyiség típusodat keresi ha ismerkedik / barátkozik , de téged megkedvelt. Nyilván mindenki más ,és más a szimpatikus neki egy emberben, de attól mèg csalódhat pozitívan . Ez nem is jelenti azt , hogy rossz ember lennél . Van akit pl. zavar ha valaki csendes , de egy másik pont azt a típust kedveli.
2020. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TheElmorGhost ***** válasza:
53%

Nekem is nem egy ilyen ember volt az életemben akikkel jól meg voltam azt hittem jóban vagyunk majd vissza hallottam mástól, hogy egyáltalán nem is bírtak. Mikor a szemembe jópofiztak én mindíg el hittem és mint egy" buta kisgyerek" el hittem hogy "szeretnek" jó barátok vagyunk.

Szerintem az ilyen emberek undorítóak és jobb messze el kerülni őket ha lehet.

2020. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A közös munka hozott össze, de amúgy eszébe nem jutott volna olyan típus társaságát keresni, mint te. Mert nem gondolta volna hogy jól kijönne egy ilyen emberrel, de mégis így történt. Nem kell ebbe belemagyarázni semmit, meg túllelkizni.

Gondolom fiatal vagy és ebből fakadóan naiv. A munkahelyi barátságokat (inkább haverságokat) nem kell olyan véresen komolyan venni mintha együtt nőttetek volna fel.

2020. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk én azt nem értem, hogy mire föl a kolléga "közlési kényszere"? Ezt minek hangoztatni, nem értem. Mármint hogy azon kívül, hogy megbánthatja vele a kérdezőt, mi a célja, mi az értelme?

(Nekem is volt még, harmatos ifjú 20 éves koromban, hogy kolleganővel kávéztunk, nevetgéltünk ketten a konyhában. Aztán közölte, hogy most már bevallja, ő az elején engem úgy nem bírt, most meg már igen. Engem ez akkor azért bántott, ez a vallomás, igaz, nem mutattam ki. Nem tudom, mi a francért kell ilyet elmondani, nem visz előbbre semmit, megtarthatná magának.)

(N/34)

2020. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kéne óvodásat jàtszani egy munkahelyen. Komolyan ez annyira idegesítő mikor valaki ennyi érzelmet bevisz a munkahelyére. Minek? Nem odavaló. Oké, elmondta, h alapjáraton nem kedvelne, és? Ez egy munkahely, kollégák vagytok: kényszer együttműködés/együttlét. Nem kell szerintem sem ennyire túltondolni, régen rossz ha valaki barátokat akar szerezni munkahelyen....
2020. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
“senki nem tartott fegyvert a fejéhez, hogy már pedig velem kell barátkoznia.” De munkahelyen “illik” jóban lenni meg jópofizni, mert sok múlhat ezen sajnos. És ne gyere azzal, hogy nálatok pont nem, meg ez nem olyan. De, ahogy egyel többen dolgoznak, ott kell a jópofi akár tetszik akár nem.
2020. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!