Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hoztok meg nehéz...

Hogyan hoztok meg nehéz döntéseket?

Figyelt kérdés

Adott egy kérdés (jelenleg az én esetemben munka jellegű), amin nagyon sok múlik.

Pont emiatt nagyon nehéz döntést hozni, hogy milyen irányba induljon az ember, ráadásul bárhogy is dönt, az egész életét befolyásolni fogja.

Nekem ez annyi, hogy felmondjak-e a jelenlegi munkahelyemen, de a kimenetele mindenképp meghatározó lesz. Bárhogy is döntök, sok előnye és sok hátránya lesz.

Egy ilyen volumenű döntést, amely kihatással van az egész hátralévő életetekre, ti mi alapján és hogyan hoztok meg?



2020. aug. 11. 00:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Készítettem én is pro-contra listát.

Az amire van lehetőségem váltani:

-egyáltalán nem stresszes

-kiszámítható

-előre tudni a munkaidőt és munkaidőn kívül nem zaklatnak

-fix fizetést ad minden hónapban


Ugyanakkor:

-kevesebbet fizet

-korlátozott, szinte 0 az előre lépési lehetőségek száma

-néha unalmas a munka, néha pedig őrülten pörgős


Aminek az otthagyásán gondolkozok:

-jól fizet

-rugalmas

-van előre lépési lehetőség

-van lehetőség fejlődésre, szakmai tudás bővítésére

-nagyon szeretem magát a munkát


Ugyanakkor:

-nagyon stresszes

-nagyon nagy a felelősség rajtam

-nem kiszámítható a fizetés mértéke

-sok időt vesz el (a rugalmas időbeosztás azt jelenti, hogy nem indul el a cég 6 órakor, de még este 8-9-kor heti többször dolgozni kell)

-max előre 1-2 hétre tudom hogy mikor, hogy fogok dolgozni, de még ez is változhat


Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Az egyiket szeretem és jól fizet, a másik nyugodtabb, kiszámítható.

A jelenlegi azon a településen van ahol élek, a másik 30 km-el arrébb.

A jelenlegi részben otthonról végezhető, a másik teljes egészében irodában zajlik.


És bárhogy döntök, nagy mértékben befolyásolja az életem. De azon kívül hogy pro-contra listát összeállítok, döntésképtelen vagyok.

Most nem azt várom, hogy idegen emberek gyakori kérdéseken mondják meg, hogy mit tegyek, hanem azt, hogy idegen emberek mondják meg, hogy ők hogyan szoktak nagy döntéseket meghozni.

2020. aug. 11. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!