Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják ezt az idősek...

Miért csinálják ezt az idősek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimen látom leginkább ezt a jelenséget: Amikor lemegyek az apai nagyszüleimhez, van, hogy bemegyek hozzájuk (nyitva hagyják a kaput) és azt látom az ablakon keresztül, hogy csak úgy ülnek az asztalnál szótlanul és néznek egymásra/lehajtják a fejüket. Volt, hogy azt hittem, esetleg nem jókor jöttem, és 1-2 óra után visszamentem, bekukucskáltam az ablakon megint, ugyanazt csinálták: néznek egymásra szótlanul, lehajtott fejjel. Itthon az anyai nagymamám is ezt csinálja, órákig ül a sarokban lehajtott fejjel. Ha előveszem a bunkó oldalam, azt mondanám, hogy ilyenkor várják a halálukat. Amúgy is hangoztatják ezt. De még is szerintetek mi okozhatja ezt a jelenséget az idősek részéről?

2020. aug. 11. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idősek szinte az egész napot átalusszák, simán van olyan, hogy leülnek és perceken belül elbóbiskolnak, felébrednek, ismét elbóbiskolnak, alszanak. Kevés az energiájuk, nem fiatalok már. Ezért ücsörögnek, ezért nem aktívak. A beszélgetéshez rengeteg energia kell, mentálisan kimerítő tevékenység. Ugye ezt egy egészséges fiatal még nem érti, pedig így van.
2020. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vantel ***** válasza:
75%
Nincs dolguk,céljuk. Időseknek is lehet céljaik, amik hajtják őket.
2020. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Par evtized mulva te is megfogod tapasztalni a jelenseget es akkor majd a te unokad fog ezen csodalkozni.
2020. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez mèg nem is olyan fura.

Most képzeld el, hogy egy fiatal rokonod csinálja azt rendszeresen, hogy ül mondjuk a sötétben kint a közös helyiségben és semmit se csinál. Nem alszik, nem tv-zik, nem telefonozik. Csak ül. Mintha egy pszichopata lenne, te meg ki mész a szobából és frászt kapsz. Teljesen elmebeteg.

2020. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 <- Sajnos van ilyen a háztartásunkban. Bátyámra teljesen illik az általad leírtak: Vaksötét szobában él, falfehér, nem eszik, nem alszik értelmesen. Ha megjelenik a szobáján kívül, csak ül az asztalnál és nézi meredt szemekkel az asztalt. Léptei agresszívak és csak egy szikra kell neki, hogy elkezdjen balhézni. Egy nagyon művelt, tájékozott és ambíciózus srác volt hajdanán, de a sikertelenségei és a családi dolgok miatt a mentális egészsége megütötte mostanra a nullát. Máskor azt látom, hogy az emeleti ablakokon kinéz meredt szemekkel, mint egy szobor. Sokszor azt is tudom, hogy hallgatózik. Semmi produktívat nem csinál (több hobbit is űz, de egyikkel se halad értelmesen már tizenéve) annak ellenére, hogy már 30 éves. Rá kiválóan illik a pszichopata és a lúzer definíciója. Igazából azok után, hogy ebbe belegondoltam, rá kellett jönnöm, hogy tényleg nem olyan fura, ha az idősek kicsit hajlamosak elbóbiskolni. De egyébként, én könnyen szót szoktam velük érteni, és tök jó témákról el szoktam velük beszélgetni. Ők is, meg én is hagyjuk a másikat megnyilvánulni érdemben. Meg tök jól elkávézgatunk. Na mindegy is, köszönöm szépen mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, végül tök elgondolkodtató téma lett belőle a végére.
2020. aug. 11. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A demencia egyik tünete is lehet, hogy ezt csinálják. Sok idősnél az egyik első jel a viselkedés megváltozása, ami jelentkezhet depresszió, kedvtelenség, szociális visszahúzódás formájában.
2020. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!