Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha pszichopata vagyok, akkor...

Ha pszichopata vagyok, akkor kötelezhetnek valamilyen terápiára?

Figyelt kérdés

Nemrégiben rájöttem, hogy pszichopata vagyok (igen, ez biztos), és zavar az, hogy képtelen vagyok szeretni embereket, így ezzel elmennék pszichológushoz. Azt viszont azt a legkevésbé sem akarom, hogy oda ,,kelljen" járnom, meg ki akarjanak ,,gyógyítani" ebből. Illetve kérdéses, hogy a szülőket értesítik e ilyen ügyekről? Nyilván nem akarom, hogy a szüleim tudomást szerezzenek erről, mert az kicsit kellemetlen volna...

16L



2020. aug. 11. 23:44
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

2./7. Én nem hiszek a ,,bűn" kifejezésben. Minden relatív, mert van akinek jó, van akinek rossz. Tehát a bűntudat vagy szégyenérzet itt meg is bukott. Azt hiszem azért zavar, ha összeveszek valakivel, mert akkor ideiglenesen nincs hasznom a kapcsolatból, de ezt én sem annyira értem teljesen.


Társat azért szeretnék, mert segít nekem dolgokban. Ha együtt laksz valakivel akkor elfelezitek a házimunkát, van kivel beszélgetni és megosztani a lelki problémáidat is. Na meg egyedül unalmas mondjuk nyaralni menni...


Az empátia hiánya alatt azt értem, hogy igen, nem érdekel, hogyha valakinek a valakije meghalt vagy szenved. Ha egy ember lassú és fájdalmas haldoklását kellene figyelnem, az megérintene kicsit, viszont ha valaki gyors halált hal a szemem előtt, az nem kelt bennem semmilyen érzelmet, sőt így elgondolván izgalmas lehet. Persze, mivel sajnos még nem volt szerencsém ilyet látni, nem tudom...


Köszönöm a hasznos válaszokat, lehet, hogy akkor még várok pár évet, hogy teljesen vége legyen a kamaszkoromnak, és ha nem érzek változást, csupán akkor keresek fel szakembert.

2020. aug. 12. 17:07
 12/32 anonim ***** válasza:

Újra 2/7 vagyok, köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre. :)

Főként csak azért kérdeztem, mert érdekelt te hogyan vélekedsz ezekről, igazából nagyjából hasonló válaszokra számítottam, mert én is ilyen voltam, mégis 180 fokban megváltoztam "felnőtt" koromra, jelenleg a hormonokat hibáztatom és a rossz környezetet.


Én sem hittem a bűn fogalmában, bár még most sem, de vannak már morális értékeim, amiket vagy betartok vagy nem, de már zajlódnak bennem érzések ha megszegek valamit.

Én is haszonból tartottam mindenkit, érzelmek nélkül, jelenleg viszont őszintén tudom szeretni a barátaimat, a páromat és a családtagjaimat, szóval ez is megváltozott.

Lassú haldoklást (autóbaleset), késelést (több szúrás mellkasba és hasba) és akasztást is láttam már közvetlen közelről, ami akkor nem mondom, hogy tetszett, de nem is taszított, érdeklődve figyeltem, egy részem meg akarta tapasztalni a mindkét fél (elkövető és szenvedő) által érzetteket, de csak azért, hogy érezzek valamit, ami mostani felfogással nem tűnik normálisnak. Most lehet megrázna ha ilyen történne, hozzám közelállóval mindenképp.


Ezzel azt akarom mondani, hogy ez a passzívitás és énközpontúság nem biztos, hogy örökké fog tartani, és őszintén azt javasolnám, hogy még most menj el dokihoz, mert jelenleg könnyebben kezelhető vagy, mintha már egy kifejlett, stabil (vagy épp instabil, ahogy nézzük) személyiséged lenne. Én jobban érzem magam jelenleg mint akkor, olyan mintha beindultak volna bennem olyan folyamatok, amik addig teljesen ismeretlenek voltak, és nagyjából eltűntek a kártékony, egóból fakadóak (pl. manipulatív gondolkodás, haszonlesés, ártani akarás, uralkodásvágy mások felett, stb...)

2020. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%

Reagálok egyenként arra amit írtál, rendben? És megmondom, miért NEM VAGY pszichopata.


(Amit idézőjelbe teszek, azt te írtad, amit utána, az a reakcióm rá)


"zavar az, hogy képtelen vagyok szeretni embereket, így ezzel elmennék pszichológushoz."


Egy pszichopatát egyáltalán nem zavarja az, hogy képtelen "szeretni", mert ő maga sem szeret, de főleg nem megy el pszichológushoz, mert a pszichopata úgy gondolja, hogy neki semmilyen problémája nincs, ezért nem megy orvoshoz, általában ha erre "kérik", akkor valami olyat fog válaszolni, hogy "én? te őrültél meg nem én."


"Több barátom is megerősítette, hogy valószínűleg az vagyok"


Egy pszichopatának ritkán vannak barátai, ha vannak is, azok csak felületes "barátságok", a pszichopatának nincsenek mély emberi kapcsolatai, ezért ilyen dolgokat nem fog megvitatni senkivel, hogy most ő pszichopata e vagy sem.


"szégyenérzetem is csak akkor van, ha megbántok valakit, aki fontos lenne (mert mondjuk sokat tesz értem)"


Egy pszichopatának nincsen szégyenérzete akármilyen "rossz" dolgot is tegyen + a pszichopatának senki sem fontos csakis önmaga, eljátszhatja, hogy fontos neki a másik, de csak akkor ha szüksége van valamire és ezt csak úgy kaphatja meg, hogy eljátssza a törődést.


"Az egyetlen tulajdonság ami zavar, az a szeretetképtelenség, mert ha nem tudom szeretni az élettársamat, akkor nem lesz hosszú életű a kapcsolatunk, és azért én is emberből vagyok, így szükségeltetik egy társ akivel számíthatunk egymásra mindig."


Ahogy már az előbb is írtam, egy pszichopata nem szeret senkit önmagán kívül, egyáltalán nem zavarja az, hogy "nem tud szeretni", mert nem tapasztalta meg sosem ezt az érzést. Ráadásul egy pszichopatának nem azért kell társ, hogy "számíthassanak egymásra", hanem, hogy a pszichopata ha kell akkor érzelmileg, vagy anyagilag "lehúzza" a "partner"-ét, egyáltalán nem zavarja a pszichopatát az, ha nincs barátja/barátnője.


"Ha együtt laksz valakivel akkor elfelezitek a házimunkát, van kivel beszélgetni és megosztani a lelki problémáidat is."


Egy pszichopata nem fogja "elfelezni" a dolgokat, mivel nagyon egocentrikus és önző ezért minden létező módon kihasználja a "partner"-ét és fel sem merül benne az, hogy ez rossz. Lelki problémája pedig maximum a pszichopata "partner"-ének lesz, mert a pszichopata nemigen stresszel az életen például, nem nyomasztja semmi úgy igazán, nem törődik senkivel, neki nincsenek "lelki problémái", legalábbis nem olyanok amiket megosztana bárkivel is.


" Ha egy ember lassú és fájdalmas haldoklását kellene figyelnem, az megérintene kicsit, viszont ha valaki gyors halált hal a szemem előtt, az nem kelt bennem semmilyen érzelmet, sőt így elgondolván izgalmas lehet. Persze, mivel sajnos még nem volt szerencsém ilyet látni, nem tudom..."


Egy pszichopata abszolút nem érez semmit ha látja, hogy bárki is szenved, akár lassú halál akár gyors, egyszerűen nem érdekli, nem tudja átérezni, együttérzés nincs benne, hiányzik neki egyszerűen hiányzik azt se tudja mi az, hogy együttérzés. Eljátszhatja, de nem érzi át. Az, hogy izgalmas lehet (mármint te ezt gondolod) az az adrenalin, amit mindenki érez, még egy pszichopata is. Na igen, ha nem láttál még ilyet, akkor nem tudhatod, valószínűleg bekapcsolna az empátiád és elborzadnál, ez biztos.


Mindent egybevetve, nem vagy pszichopata, ráadásul 18 éves kor alatt nem diagnosztizálnak senkit pszichopatának (orvosi körökben sem így hívják egyébként, tehát olyan diagnózis, hogy pszichopata, nem létezik. Ha valaki ténylegesen pszichopata, azt vagy disszociális személyiségzavarnak hívják, vagy ami talán a valószínűbb, antiszociális személyiségzavar.


Ebben a korban még nagyon képlékeny a személyiség, tehát folyamatosan változik, formálódik, gyakran hihetik azt a kamaszok magukról, hogy valami mentális betegségük van, pedig a legvalószínűbb mentális betegség ebben a korban a depresszió, ami viszont nagyon gyakori és valós. Ilyenkor magukra aggatják az ilyen jelzőket mint pl:. pszichopata, ezeket úgy hívják, hogy wannabe pszichopaták, tehát nem pszichopaták csak nagyon azok akarnak lenni, mert irigylik őket!


Irigylik azt bennük, hogy bármi rosszat követnek is el, nincs bűntudatuk, bármilyen kilátástalan legyen is a helyzet nem idegeskednek (nem szorong), egocentrikusak tehát önzőek, ez jelenti azt is, hogy senkit sem szeretnek önmagukon kívül (nem szeret) így nem kell foglalkozniuk másokkal és nem lehet őket megbántani sem, szuper racionálisak, hidegvérűek, mindig reálisan gondolkodnak nem gyengítik le őt az érzelmek mivel nemigen van neki, persze az tévhit, hogy semmit nem érez egy pszichopata, de inkább érzelmileg hűvös mint túlfűtött, általában magas intellektuális képességeik vannak tehát általában okosak, ravaszak, taktikusak, manipulatívak, bárkit meg tudnak vezetni (az pszichiátereket is!, bárkit!), és nagyon sok mindenki kedvelheti őket, mert felvesznek egy "álarcot" ha úgy tetszik és bárhol elvegyülnek, ritkán lehet őket így lebuktatni, nem bántja őket az, hogy egyedül vannak, mert nincs szükségük társra, nem hiányzik nekik senki se, nem érdekli őket az ha valakit megbántanak, mivel nincs bennük együttérzés, nem érdekli őket egyáltalán az, hogy kijönnek e az emberekkel, persze csak akkor ha valamire szükségük van.


Gondolkodj el ezeken a sorokon amiket írtam, és fogadd meg a tanácsom. Ne akarj olyan lenni mint egy pszichopata, mert te fogsz sz@rul járni, a pszichopaták nagyon sokszor egyedül maradnak tehát ritkán van családjuk, barátaik pedig abszolút nincsenek, csak maximum látszatbarátaik. Te viszont mivel csak 16(!!!) éves vagy, ezért nagyon sokat fogsz még változni az elkövetkezendő 3-4-5 évben, és azt biztosra veheted, hogy ha ezek a gondolatok játszódnak le a fejedben, hogy te pszichopata vagy, akkor előbb utóbb mindenkit el fogsz lökni magadtól, és aztán szomorúan veszed majd észre, hogy egyedül maradtál. Egy valódi pszichopatát ez természetesen nem érdekelne, de téged fog, nagyon is! Éld az életed normálisan, amint elmúlik a kamaszkorod sok mindent máshogy fogsz látni és akkor visszanézed ezt a kérdést és röhögsz egy jót rajta.

2020. aug. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Igen jól írja az utolsó,nagyon jól átlátja a helyzetet. Tizenéves körökben divat pszichopatának meg aspergeresnek lenni,mert valahogy ki akarnak tűnni a tömegből a kamaszok. Ha máshogy nem sikerül, akkor valami mentális zavarral.

Valamilyen szinten jó a pszichopatáknak, mert nem tapasztalják meg azt a fájdalmat, ami az emberi élet velejárója. Ugyakkor a szeretetet, a valódi,tiszta, szívből jövő örömöt, szeretet alapú boldogságot sem. Ráadásul végtelen űr van bennük, amit folyton ki kell tölteni valamivel, ami után fárasztó állandóan kajtatni.

Megfigyelésem szerint pszichopata leginkább durván traumatizált gyerekekből lesz, tehát ez sem annyira irigylésre méltó háttér, hogy majmolni kelljen.

2020. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, a te egyik megjegyzésedre is reagálnék.


"Megfigyelésem szerint pszichopata leginkább durván traumatizált gyerekekből lesz, tehát ez sem annyira irigylésre méltó háttér, hogy majmolni kelljen."


A megfigyelésed rossz. A pszichopata agyszerkezete alapból eltér egy normális emberétől. Ők alapból olyanok amilyenek. A traumatizált gyerekből lehet szociopata ami nagyon hasonlít a pszichopatára, de sok mindenben különböznek is. A pszichopata is átélhet traumát az ilyen pszichopatákból lesznek a sorozatgyilkosok például, vagy "egyszerű" gyilkosok, erőszaktevők ilyesmi, ha nem él át traumát attól még ugyanúgy pszichopata, csak nem fog senkinek ártani, ártani tehát megölni senkit sem. Anyagilag lehúzhatja a körülötte lévőket, kihasználhatja a másikat, lehet egocentrikus, önző, félelmektől mentes és szeretetképtelen, ezek mind hozzátartoznak a személyiségéhez, ez egy alap dolog amit a születésekor "megkap", így születik. Általában nagyon kevés pszichopatának van sanyarú gyerekkora és belőlük általában gyilkos lesz, a többség, a pszichopaták többsége pedig csak egy "átlag" ember, akinek nincsenek különösebb érzéseik. Ennyi. Nem kell trauma hozzá, ez egy agyi strukturális elváltozás, alapból ilyenek.


Van még egy tévhit, mégpedig az, hogy sokszor nagyon magasra jutnak, nagyon sok mindent elérnek, meg persze a másik véglet, hogy sorozatgyilkosok általában, ez nem igaz! Nagyon kevés pszichopata lesz sorozatgyilkos és nagyon kevés pszichopata lesz vezérigazgató, a legtöbb pszichopata nem viszi sokra az életben mivel általában önpusztító életet élnek, nem mindig, de nagy általánosságban.

2020. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
31%
nem vagy pszichopata. A pszichopatáknak is van betegségtudatuk, de amit te leírtál az nem betegség. Max személyiségzavar, de az is csak a fiatal korod miatt.
2020. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
97%

“A pszichopatáknak is van betegségtudatuk”


Lofszt van betegségtudatuk!

2020. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Az intelligensebb pszichopatáknak (ha hiszed, ha nem) van "betegségtudatuk", csak ők ezt nem betegségnek tekintik. Kevés az igazán intelligens pszichopata aki ráadásul tudja is magáról, hogy pszichopata. De vannak akik tudják magukról.
2020. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Például Sam Vaknin. Ő pszichopata és tudja is magáról. Meg még olvastam egy másik csávóról, szintén pszichopata és szintén tudja magáról, csak már nem emlékszem a nevére.


Csernus doki rövid videóját is megnézheted a neten ha még nem láttad, ott is kifejti ezt.


A pszichopata (mint Breivik) tudja magáról, hogy pszichopata? SOKAN IGEN.

2020. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Igazi pszichopatának nincs betegségtudata! Ha egy IGAZI pszichot szembesítesz, hogy pszicho, akkor röhögni fog rajtad, hogy -mit beszélsz nem vagy normális- . Eleve a pszichopata empátiahiánnyal “küzd”, így hogy tudná magáról, hogy az...
2020. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!