Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha pszichopata vagyok, akkor...

Ha pszichopata vagyok, akkor kötelezhetnek valamilyen terápiára?

Figyelt kérdés

Nemrégiben rájöttem, hogy pszichopata vagyok (igen, ez biztos), és zavar az, hogy képtelen vagyok szeretni embereket, így ezzel elmennék pszichológushoz. Azt viszont azt a legkevésbé sem akarom, hogy oda ,,kelljen" járnom, meg ki akarjanak ,,gyógyítani" ebből. Illetve kérdéses, hogy a szülőket értesítik e ilyen ügyekről? Nyilván nem akarom, hogy a szüleim tudomást szerezzenek erről, mert az kicsit kellemetlen volna...

16L



2020. aug. 11. 23:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írsz utolsó, empátiahiány nincs összefüggésben azzal, hogy tudja e magáról vagy nem.


Egyébként önmaga felé mutatott érzelmekről beszélhetünk, mert vannak neki.


Igen, egy pszichopata röhögni fog rajtad ha szembesíted vele, mert ő is tudja, hogy mivel járna az, ha bevallaná neked (vagy bárkinek). De ettől függetlenül ő tudja magáról, csak téged így tesz bolonddá, hogy elhiteti veled, hogy te vagy őrült, miközben ő egy jó ember aki mindig "segíteni próbál", ez a MANIPULÁCIÓ, amiben egy pszichopata nagyon erős. Látod? Téged például simán át tudna b@szni egy pszichopata. SENKINEK nem vallaná be, hogy pszichopata, épp ezért a laikusok (mint pl:. te utolsó) azt hihetik, hogy a pszichopaták nem tudják magukról, de az intelligensebb tudja, és még így is simán átb@sz téged!

2020. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Így van, az okos pszicho, az tudja magáról, és ki is használja a tudását.

Ha nem figyelsz, simán atvag.


De van a buta psziho, az alkesz apu, akinek tönkrement az élete, és a családot üti vágja.


Na a kérdező biztos hogy nem az, inkább szeretne olyan lenni.

Miért akarna valaki megszabadulni ettől az adottsagtól, ha ki is tudja használni minden lelkiismeret nélkül?


Lehet őket szidni, stb, de egy okos pszicho, mindent elér az életbe amit csak akar,hisz nincs empátia,nincsenek határok.

2020. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Köszönöm utolsó. Erről van szó. A kérdező nem pszichopata ez 100%, aki pedig azt írta, hogy a pszichopata nem tudja magáról, hogy pszichopata, ő is téved.
2020. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan.

Viszont sok a leírás, divat lett az onfejlesztes, a fiatabbak körében is.


Na innen diagnosztizálják magukat, vagy szeretnének olyanok lenni.


Egy igazi pszicho,az örül magának, és nem is ilyen stílusban ír.

Ez csak egy felvett szerep szeretne lenni.

2020. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Na jó, átment egy személyeskedésbe, takarodjál te is a francba, bohóc 🤡
2020. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is azt hittem magamról, hogy pszichopata vagyok, mert nincs lelkiismeretfurdalásom soha, nem érzek empátiát. Folyamatosan üresnek érzem magam, hajszolom az élvezeteket és mindenkit manipulálok. A manipulációt élvezem. De mostanra már kezdem belátni, hogy nem vagyok az(pedig jó lenne), mert nagyon függök az anyukámtól. Legalábbis folyamatosan azt akarom, hogy rám figyeljen és velem foglalkozzon, meg, hogy határtalanul szeressen. Barátaim nincsenek, önző vagyok, énközpontú, másokat le se sz*rok és nem érdekel, ha valaki szenved. Nem tudom átérezni a gyászt se semmit, viszont tudok szeretni. Erre úgy jöttem rá, hogy tudnak nekem hiányozni az emberek. Bár lehet, hogy csak az hiányzik, hogy legyen valakim akit manipulálhatok, de az is lehet, hogy egy ember hiányzik nekem. A másik meg, hogy tudok szorongani. De persze ez sem 100%, mert az is lehet, hogy ezt csak mondom a környezetemnek meg magamnak, hogy márpedig én szorongó ember vagyok, csak azért mert szorongásoldót akarok szedni. Olyan jól manipulálok, hogy magamat is át tudom verni, szóval már én se tudom, hogy hol az igazság. Az életem tele van hazugságokkal, amiket mindig mindenkinek ugyanúgy mondok el, ezért nem kerülök ellentmondásba. Pszichiáterhez én járok, mert szeretek gyógyszert szedni, de persze az orvost is tudom manipulálni.


Kérdező: te nem vagy pszichopata, ez csak foglalkoztat téged. Egy pszichopatát nem hatja meg senki szenvedése, akár hozzátartozóé se. Valószínűleg én se vagyok az, csak nagyon hasonlítok rá. Sajnos nálam van kizáró ok is, én tudok szorongani, ezért nem lehetek pszichopata. Bár régen beszélgettem erről random emberekkel(olyanokkal akikkel soha többet nem fogok találkozni) és azt mondtam nekik, hogy pszichopata vagyok, csak mert unatkoztam, és érdekelt, hogy hogyan reagálnak. :D viccesek voltak. Lefagyott a képük, beijedtek, és aztán magyarázhattam nekik 2 órán keresztül, hogy miért nem fogom őket megölni. :D A törvényekkel meg az a helyzet, hogy nem akarom, hogy lecsukjanak szóval úgy ahogy betartom őket, de azért néha egy kis anyag belefér(bár már abba kellett hagynom sajnos).

2020. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Én csak azért írok még mindig, mert nagyon érdekes téma.


Ezekre is meg tudom adni a választ, akit érdekel az olvassa el, akit nem, az meg ne.



Ugyanazt játsszuk mint az előbb, jó? Amit idézőjelbe rakok azt te írtad, amit utána, azt én.


"Egy ideig én is azt hittem magamról, hogy pszichopata vagyok, mert nincs lelkiismeretfurdalásom soha, nem érzek empátiát."


Ez természetes dolog. Minden embernek vannak időszakai, amikor tompul az empátiája, de ez csak ideiglenes változás, tart kb 1-2 hétig, ilyenkor az ember nem ismer magára.


"Folyamatosan üresnek érzem magam, hajszolom az élvezeteket és mindenkit manipulálok. A manipulációt élvezem."


Minden ember élvezi, ha az van, amit ő akar, ez is normális.


"De mostanra már kezdem belátni, hogy nem vagyok az(pedig jó lenne), mert nagyon függök az anyukámtól."


Így van, csak jó lenne. De nem vagy az, mert függsz egy másik embertől, és valószínűleg hiányozna, ha elveszítenéd.


"Legalábbis folyamatosan azt akarom, hogy rám figyeljen és velem foglalkozzon, meg, hogy határtalanul szeressen."


Ez már rögtön kizárja a pszichopátiát, egy pszichopatát nem érdekli, hogy figyelnek e rá, ez a nárcisztikusnak fontos. A szeretet szintén nem tudja értékelni, hiszen ő maga sem szeret senkit önmagán kívül.


"Barátaim nincsenek, önző vagyok, énközpontú, másokat le se sz*rok és nem érdekel, ha valaki szenved. Nem tudom átérezni a gyászt se semmit, viszont tudok szeretni. Erre úgy jöttem rá, hogy tudnak nekem hiányozni az emberek. "


Addig a részig, hogy "viszont tudok szeretni" ez majdnem megfelelne a pszichopátiának, de az, hogy tudsz szeretni ez kizárja azt. Ráadásul egy pszichopatának senki sem hiányozna. Ha hiányzik is neki valaki, az valószínűleg azért van, mert abból a bizonyos valakiből hasznot tud húzni, tehát ha mondjuk meghal akkor már nem tudja kihasználni, maximum ez a "kényelem" hiányozna neki, nem maga az ember.


"A másik meg, hogy tudok szorongani. De persze ez sem 100%, mert az is lehet, hogy ezt csak mondom a környezetemnek meg magamnak, hogy márpedig én szorongó ember vagyok, csak azért mert szorongásoldót akarok szedni."


A közhiedelemmel ellentétben a pszichopata is szorong!! A különbség csak az, hogy nekik ez az "érzelem" nagyon alacsony hőfokon van, ami azt jelenti, hogy csak a legszélsőségesebb helyzetekben tud szorongani és akkor sem túl mélyen. Orvosi feljegyzések vannak arról, hogy egy pszichopata gyilkos (akár sorozatgyilkos) a bűncselekmény közben stresszel (!) de a hangulatát visszafogja, tehát a pszichopatáknál a szorongás nem jár fizikai rosszulléttel, nem kapkodják a levegőt, nem izzadnak, de attól még érzik, csak kevésbé mint egy olyan, akinél ezek mind megvannak.


"Olyan jól manipulálok, hogy magamat is át tudom verni, szóval már én se tudom, hogy hol az igazság. Az életem tele van hazugságokkal, amiket mindig mindenkinek ugyanúgy mondok el, ezért nem kerülök ellentmondásba. Pszichiáterhez én járok, mert szeretek gyógyszert szedni, de persze az orvost is tudom manipulálni."


A manipulálás önmagában még nem tesz senkit pszichopatává. Az ember azért szereti "manipulálni" a környezetét mert így övé az irányítás értelemszerűen, ő kezdi és fejezi be a "játékot". Nem érheti meglepetés, ez egy természetes dolog. + nem a pszichopaták járnak pszichiáterekhez, hanem azok akiket ők lelkileg megnyomorítanak, az "áldozataik" ha úgy tetszik.


"Egy pszichopatát nem hatja meg senki szenvedése, akár hozzátartozóé se. Valószínűleg én se vagyok az, csak nagyon hasonlítok rá. Sajnos nálam van kizáró ok is, én tudok szorongani, ezért nem lehetek pszichopata."


Az, hogy hasonlítasz rá arra nagyon egyszerű a magyarázat. Arról van szó igazából, hogy MINDEN EMBER rendelkezik pszichopata "tulajdonságokkal", értem ez alatt, hogy valaki nagyon önző, valaki nagyon egocentrikus, valaki szereti manipulálni a körülötte lévőket, valaki kevésbé idegeskedő típus mint az átlag, de ez természetes dolog. Ami a pszichopatát elkülöníti az átlagtól az az, hogy benne MINDEGYIK tulajdonság megvan, ezért nevezik ezt TÜNETEGGYÜTESNEK. Amit a neten olvasol, hogy elég mondjuk pár tulajdonság és pszichopata vagy, az nem igaz! Ezeknek a negatív tulajdonságoknak mindegyikének fent kell állnia egy emberben. A szorongásról már írtam.


" Bár régen beszélgettem erről random emberekkel(olyanokkal akikkel soha többet nem fogok találkozni) és azt mondtam nekik, hogy pszichopata vagyok, csak mert unatkoztam, és érdekelt, hogy hogyan reagálnak. :D viccesek voltak. Lefagyott a képük, beijedtek, és aztán magyarázhattam nekik 2 órán keresztül, hogy miért nem fogom őket megölni. :D"


Újabb remek példa, hogy miért 100% az, hogy nem vagy pszichopata. Egy pszichopata még viccből sem mondja azt, hogy ő pszichopata. Már írtam korábban, hogy a pszichopaták között csak nagyon kevesen ismerik fel magukról, hogy azok, akik felismerik, azok a kiemelkedően intelligens pszichopaták, ők viszont ezt nem fogják senki orra alá dörgölni, ezért is intelligensek többek között. Pláne nem viccel azzal, hogy megöl bárkit.

2020. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nem vicceltem gyilkossággal, pont azt írtam, hogy ők kérdeztek rá, hogy fogom e őket bántani, és mondtam, h nem. Igazából anyám az egyetlen akinek a halálát bánnám. Ez az egy nem illik bele nálam a képbe. Minden más passzol
2020. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Feltűnési viszketegséged van, mint a kérdezőnek, de majd elmúlik. :)
2020. aug. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Én nem tekintem betegségnek ezt a pszichopatás dolgot, és csak azért zavar a szeretetes dolog, mert ha folyton kihasználok valakit, akkor egy idő után elhagy, és 30 felett nehéz már egy következőt találni. Meg csak egy plusz dolog amire figyelni kell, hogy ne hagyjon el. Ha viszont szeretem, akkor nem kell ezen aggódni, mert magamtól majd adok neki szeretetet meg törődést bla bla bla... Ezen kívül volt gyerekkori traumám is. És élvezem hogy ilyen tulajdonságaim vannak, egyáltalán nem zavarnak, mert nagyon hasznos, ha tudod manipulálni az embereket, és nem érzel semmit és nem kötődsz senkihez.

Egyébként nem nevezném feltűnési viszketegségnek. Régen volt ilyenem, de azóta sokkal visszafogottabb lettem, ahogy nőttem, illetve felismertem, hogy nem jó, ha felfigyelnek rád, meg a középpontban vagy :)

2020. aug. 24. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!