Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a szülők, akik látszólag...

Azok a szülők, akik látszólag gáncsoskodnak a gyerekeikkel, nem segítik, hanem akadályozzák az miért van? Miért csinalják? Miért érzem így?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez aztán 1100 okból lehet.

Talán azért, mert az ő szülei ugyanezt csinálták és ebben nőtt fel ő is. Azt látta, hogy ez így jó.

Vagy szimplán ezt ő szeretné így, hogy ne legyél züllött ne térj rossz útra. Nem tudom pontosan neked ezt megmondani, nekem is van olyan ismerősöm, akinek az anyja inkább akadályozza, minthogy segítse őt. Például nála a továbbtanulásban szerette volna hátráltatni, hogy otthon maradjon és tudjon nekik segíteni, ne költözzön el otthonról.

2020. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Susan Forward:Mergezo szulok
2020. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert az ő életük is rossz volt, lehet, hogy eleve rossz szülői mintát követnek, mert már az ő szüleik se voltak mintaszülők; meg vannak teljesen keseredve; a gyereküket a tulajdonuknak érzik, félnek, hogy a gyerekek elhagyják őket, ezért próbálják minél jobban gátolni, nehogy elszakadjanak otthonról, pedig ezzel pont elüldözik + menekülésre sarkallják az embert; lehet, hogy eleve nem is tudják, hogy hogyan kell egy másik emberhez viszonyulni,és ez pont a gyereküknél jön ki; lehet, hogy uralkodni akarnak a gyerekük fölött, lehet, hogy csak úgy, passzióból; lehet, hogy mert félnek, hogyha kirepülnek a fészekből, ők a szülők majd így magányosak lesznek; nagyon kontrollmániásak , mert lehet hogy egész életükben otthon suliban munkahelyen őket is elnyomták, és lehet, hogy tudattalanul is -vagy akár szánt szándékos akarattal; de lehet, hogy nem is veszik észre -teljesen irányítani akarják a gyerekeiket, és a saját ízlésükre formálni; ha nem olyan a gyerek, mintahogy ők azt elképzelték, akkor haragszanak rá, és utálják , és nem veszik emberszámba; elfogadni nem tudják, ha nem egy kaptafára jár az agyuk; lehet,hogy van olyan , akit a puszta "rosszindulat" (vagy tudatlanság) vezérel; lehet,hogy meg akarnak valakin valamit torolni, és pont a gyereküket találják, akit be lehet szorítani "alárendelt szerepbe", mert tehát pl pont a főnökével nem merne kekeckedni, beolvasni neki; a gyereke meg pont kapóra jön; a gyerekét a tulajdonaként kezeli, értelmezi; figyelembe se veszi, vagy szándékosan, vagy akaratlanul, hogy a gyerek egy önálló entitás, saját személyiséggel, saját gondolatokkal; ezt képtelenek értelmezni -és elfogadni. Lehet benne valami nagyon betegmódon aggódás is; de szerintem az a ritkábbik eset. Mert, ha az ilyen szülő aggódik, akkor azt azért elég rosszul mutatja ki; hogy pl mindig bunkóskodik, és megpróbálja letörni a gyereke szárnyait; és magához láncolni; és tehát gyakorlatilag "elvenni az ő életét"; mármint nem fizikailag, csak annyira rátelepedni, hogy ne a gyereknek saját magáról szóljon a saját élete; hanem az anyjáról/apjáról. Mert mondjuk egy egoista is lehet a szülő, egy önző, egy nárcisztikus, aki azt képzeli, hogy mindennek őkörülötte kell forogni; meg hogy a gyerek őérte van; és kötelessége a gyereknek körbeugrálni őt;mert hálásnak kell lenni, hogy mondjuk etette , meg satöbbi. De el is várja, de közben nem ad igazán semmit; mert nem kedves; és az én értelmezésemben pl, aki csak a pénzét tudja adni nekem/vagy akár bárki másnak; az tehát, az az ember az én szememben értéktelen. Pl nem ad kedvességet, támogatást, mindenért csak lehurrog, megkísérel lealázni, és letörni az ember önbizalmát; hogy minél több ideig maradjon mellette. Mert félne egyedül, lehet, hogy olyan " rossz" egy ilyen szülőnek mondjuk esetlegesen a személyisége; hogy nincsenek is barátai; és még ha a gyerekük is elhagynák, akkor rettegnének ők, a szülők a magánytól. Meg pl ilyen elvárások, hogy "ha már etettelek, ruháztattalak, tisztálkodási lehetőséget biztosítottam neked, akkor elvárom, hogy olyan legyél , mint én". Meg ez tényleg mi ez, nem tiszteli a saját gyerekét, hogy neki van saját személyisége; véleménye, gondolatai; ő egy tőle független , egy különálló egyén.
2020. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg mert képtelen ez a szülő/ember bármilyen szeretetre. Tehát ő csak a "birtoklást" ismeri. Meg empátiaügyileg, meg érzelmi intelligenciát tekintve is valami fejletlen, a nulla körül mozog.
2020. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg még használni akarja a gyerekét, tehát kihasználni, mint mondjuk pl egy háztartási robotot, aki azért van, hogy őt szórakoztassa meg kiszolgálja az elvárásait (pl oda megy, és akkor , meg azt csinálja, amit a szülő mond;pl tanulni is, meg házimunka) ; meg szóval tehát tényleg,hogy körülötte ugráljon. De ha meg féltené mondjuk valahol tudat alatt jó mélyen; hát , nem hinném, akkor nem letörni, meg betörni próbálná őt, hanem támogatást nyújtana; de ha mondjuk ő sem látott maga előtt olyan támogató mintát, és csakm továbbadta azt a mintát, ami a szeme előtt volt...
2020. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy egy helyes mintat megkene erteni valahogy? Ez lehetseges? Hogyan?
2020. aug. 13. 00:11
 7/9 A kérdező kommentje:
1#ezt hogyan sikerult elernie?
2020. aug. 13. 00:12
 8/9 anonim ***** válasza:

"Akkor lehet hogy egy helyes mintat megkene erteni valahogy? Ez lehetseges? Hogyan?"


Bele van ivódva. Szerintem nem tud, és nem is akar változtatni rajta. Ebbe szocializálódott bele; vagy valami eltört az ilyen szülőben gyerekkorában, amitől ilyen lett. Szóval szerintem már eleve a szándék nem lenne meg benne , hogy jo(bb) szülő legyen; de még ha lenne se biztos a siker, hogy tudna rajta változtatni. Ő azt hiszi, hogy ő így jó szülő, elégedett magával, csak gondolom pl amikor a gyereke felhívja rá a figyelmet, rámutat a hibákra, akkor bemagyarázza, hogy "mit kritizál ez a gyerek; biztos csak hálátlan". És a saját hibáját meg nem ismeri fel az ilyen szülő, és lehet, hogy félne is vele szembenézni.

2020. aug. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Ja és valaki azt mondta, nagyon cukin, nem tudom, ez mennyire naivitás; egy nagyon kedves cuki néni mondta egy műsorban; hogy kétsége nincs afelől, hogyha az emberek tudnák, hogy hogy kell jó szülőnek lenni; mindenki az lenne. Tehát nem tudom, hogy ez mennyire naivitás, mindenesetre nagyon jó, és érdekes gondolat.
2020. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!