Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordulhat ilyen? Érdemes...

Előfordulhat ilyen? Érdemes ilyenre felkészüljek? Ha igen, hogyan? Vagy bele se menjek inkább?

Figyelt kérdés

FaceBook-os adok-veszek számtech. csoportban találtam egy jó (számomra kirívóan jó) árú fél PC-t. Régóta fenn volt már, még írni se írt senki az eladónak, ami egyfelől furcsa.

Én írtam, és bár nem full teljesen jó helyesírással, központozással írt vissza az illető, de egész rendes. Felajánlotta, hogy mielőtt megveszem nála, hiányzó alkatrészekkel kipróbálhatom nála a gépet. Amikor meg leírtam neki, hogy fix-en akarnám médialejátszónak, írt egy olyat, hogy "mivel beépített" lesz a gép, ad hozzá "grátisz" egy szerverből kiszedett tápegységet.

o.O

Az indok is furcsa, de itt gondolkoztam el még inkább azon a félelmemen, ami már előtte is eszembe jutott:


Nem fordulhat-e elő olyan - mivel ugye személyes találkozót beszéltünk meg, házhoz fogok menni -, hogy odamegyek a megbeszélt helyre és ott fog várni egy neadjisten többfős banda... és egy rémálom lesz a vége, a használt számítógép helyett.

?


Gondoltam olyanra esetleg, hogy mielőtt odamegyek, felhívom barátomat, s megkérem, hogyha pontban egy órán belül nem hívom vissza, értesjtse a rokonaimat, hogy ezen-és-ezen a helyen bajba kerültem. Ha egy perccel is előbb vagy később hívom, akkor is vegye úgy, hogy bajban vagyok.

Csak itt meg attól tartanék, hogyha igazán nagy baj van, akkor egy órán belül is már agyonvernek, mert pl. nem tudtak tőlem többet elvenni, mint a megbeszélt pár ezer forint. =(


Ti mit tennétek a helyemben? Mernétek elmenni?

Ill. Magyarországon ilyen mennyire fordulhat elő, amit leírtam? Mennyire kell félni ettől?

Volt már ilyenre példa? Ismer valaki ilyenre megtörtént példát/esetet?


Az illető egyébként adott mobilszámot, de még nem egyeztettem vele. Csak nem tudom, hogy ez mennyire mérvadó, biztosíték-e bármire is, ha megad egy mobilszámot, hogy egyeztessünk.



2017. okt. 5. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rossz előérzeted van,szerintem nem éri meg. Vagy vidd el a barátidat,vagy valamelyik ismerősödet.
2017. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És még annyi,hogy inkább egy nyilvános helyen vedd át, pl.: Tesco parkoló. Ott nem hiszem,hogy megtámad.
2017. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom segítek-e ezzel a történettel, de elmesélem, hátha. Amikor teherbe estem még anyáméknál laktunk,így elkezdtünk albérletet keresni. Az újságban volt egy nagyon kedvezönek tünö, 50 ezer/hó rezsivel együtt. Már itt furcsa volt de azért felhívtam. Idöpontot egyeztettünk, a férjemmel elmentünk az adott címre, ahol egy felújítás alatt álló irodaház volt! Felhívtam azt a telefonszàmot hogy hát mi megérkeztünk,de itt nincs semmi kiadó lakás, a címét is direkt újra megkérdeztem,az stimmelt. Nem tudtam számon kérni mert akkor azt mondta nem hall rendesen meg fog szakadni a vonal és letette... Azóta se tudom, hogy csak egy rossz vicc volt, vagy ha bemegy terhes nöt látnak ott egy férfival hanem mondjuk egy fiatal lányt mi történt volna. Jobb félni, mint megijedni! Inkább tényleg valami nyilvános helyen találkozzatok, ahol sok az ember.
2017. okt. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
=(
2017. okt. 6. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!