Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az rossz tulajdonság, ha...

Az rossz tulajdonság, ha valaki alapból komoly?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem hogy nem szokott sok hulyeseget osszehordani, de nem veti meg a hulyeseget. Plusz megvan a maga humora amit a közeli ismerősei értenek is. Illetve nem fapofa vagy mit tudom én. Csak mert már mondták nekem és nem tudom hogy kéne e változtassak vagy rendben van így... Ha kéne mégis hogyan?
2020. aug. 13. 20:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A komolysággal az a baj, hogy kamasz- vagy fiatal felnőttkorban mogorvaságnak hat. Mintha sündisznóállást vennél fel.
2020. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Sokszor megkaptam már én is, milyen komoly vagyok (legtöbbször osztálytársaimtól, de gyakran a családom meg a barátaim is megjegyzik), pedig megvan a magamhoz való humorérzékem (inkább szarkasztikus, vegyítve némi fekete/morbid humorral), szoktam is ökörködni a barátaimmal, ha a szituáció megengedi, azonban nem lételemem, hogy mindenből viccet csináljak és én legyek az ügyeletes poéngyáros. :D Egyszerűen nem olyan a személyiségem, hiszen alapból zárkózottab vagyok az átlagnál, másrészt ami számomra humoros, másnak lehet nem dobja magát, vagy éppen sértő, sok.

Véleményem szerint, te pont megfelelő arányban lehetsz komoly-komolytalan, ahol a helyzet megkívánja, ott nem vicceled el a dolgokat, máskor viszont elengeded magad, hülyéskedsz, s ez szerintem így van jól. :) Mások miatt meg ne változz meg soha, persze, illik valamelyest igazodni a társadalmi normákhoz, azonban annyit nem ér meg a látszat, hogy elveszítsd miatta magad. Inkább örülj, hogy vannak barátaid (meg valószínűleg családod, bár őket nem említetted), akik így szeretnek téged, illetve később még a hasznodra válhat, ha felelősségteljes vagy, és nem te vagy a helyettes Humor Herold. Nyilván a ló túlsó oldalára sem kell átesni, néha igenis el kell tudnod magad engedni, meg az életet magát sem érdemes annyira komolyan venni, de úgy gondolom, te megtaláltad az egyensúlyt a két véglet között. :)

2020. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Engem is gyakran túl komolynak ítélnek meg, gyakran nálam 30 évvel idősebbek is, így lehet benne valami. Pedig alapvetően én nem mondanám magam annyira komolynak, inkább kicsit túlzottan tudományos, elemző jelleggel szeretek belemélyedni egyes témákba és beszélgetések során elő-elő jön ez a tulajdonság. Ami van amikor jó van amikor kevésbé jó, nyilván beszélgetőpartnertől is függ, mennyire hasonló stílus, érdeklődési kör stb.


Egyébként ha valakinek van kedve privátban beszélgetni, milyen tapasztalatai voltak egy eddig a témában, akkor írjatok, kíváncsi vagyok másoknál, mint jelent a "komoly", kinek milyen történetei vannak.

Plusz jól esik hasonló emberekkel beszélgetni néha. :)

2020. aug. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Lili te a nemet a fő kérdésre értetted?
2020. aug. 19. 17:53
 15/18 anonim ***** válasza:
En is rengetegszer megkaoom hogy komoly vagyok, de én nem is akarok megvaltozni. Aki nem fogad el igy az habyagoljon nem muszáj nekem mindenkivel jóban lenni.16/l
2020. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%
(14-re írtam hogy igen)
2020. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele .
2020. szept. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!