Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kene nekem egy angol fogalmaza...

Csinibaba99 kérdése:

Kene nekem egy angol fogalmazast irnom valakirol amibe vannak belso es kulso tulajdonsagok, de en nem tudok alapbol se fogalmazni, valaki?

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Első bekezdés az mindig a bevezető: mondjuk, hogy miért azt az embert választottad alanynak.

A következő bekezdések a body részbe tartoznak: ez maga a fogalmazás. Minden bekezdés első sora magába foglalja, hogy miről fogsz beszélni, utána azt csak kibővíteni kell, érveket és ellenérceket felhozni (itt ebben az esetben ilyen nem kell). Én a külsővel kezdenék és egy új bekezdésben mennék át a belső tulajdonságaira az illetőnek.

Az utolsó a conclusion, azaz a levezetés. Itt összefoglaljuk azt amit a fogalmazásban leírtunk. Itt már nem hozhatunk fel új pontokat, nem mondhtaunk semmi újat, viszont nem szabad úgy írni a levezetést, hogy máshonnan másoltad ki a szövegből, tehát nem ismételheted önmagad, a bevezetés és a levezetés nem lehet ugyanaz. Ez a legnehezebb része az egésznek. Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan :)

2016. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt hogy fogalmazom meg angolul???? Bocsi de en nagyon hulye vagyok az angolhoz...
2016. jan. 3. 13:44
 3/3 anonim ***** válasza:

My mom is 40 years old. She is medium height, about 170 cms. She has a good figure, she is slim, and she is really pretty, because she always wears nice and fashionable clothes. She often wears make-up, but not to much, and has should length brown hair. She looks younger than her age. Her eyesight is not the best, so she wears glasses, but sometimes she wears contact lenses instead of glasses.

My mom works as a teacher, she is really smart, so she can help me with my homework. She is a cheerful person, often laughs and makes jokes. She is also very communicative, she talks a lot, she even starts conversations with strangers.

2016. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!