Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a rendszeres...

Szerintetek a rendszeres gondolkodás alapból szomorúvá, depresszióssá tesz egy embert, vagy csak azért, mert akik rendszeresen gondolkodnak azok látják, hogy a legtöbb ember alig gondolkodik?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Az én esetemben igen, ez lehetséges.

Sajnos a túlzott gondolkodás sem egészséges.

2018. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Huu ez egy nagyon jó kérdés.



Amikor nagyon sokat gondolkodok soha nem tudom megfejteni igazán mi is a baj, csak jár az agyam és jár és jár.


Viszont gondolkodni azért muszáj néha :D szóval én nem tudom nagyon érdekes szerintem van benne valami amit mondasz.

2018. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen,mert rájövünk,hogy az élet egy hatalmas átverés. Az egész csak a szenvedésről szól.
2018. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én is mindig töprengek ezért rossz is a kedvem, De az nem befolyásól hogy más emberek csak teszik a megszokoitt dolgukat nem gondolnap bele a jövőbe és nem keseregnek a múlton jól érzik magukat, inkább irigylem kicsit őket.
2018. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem igen, én is sokat agyalok, mindent "lehámozok" és megvizsgálom, átgondolom, kíváncsi vagyok a dolgok miértjére, döntéshelyzetekben is sokat mérlegelek. Tudom, hogy ez sokszor nem jó hozzáállás és szeretnék könnyedebben élni, és nem filózni ennyit, de lehet nem tudok (vagy nem is akarok?) kibújni a bőrömből.


Valahol azt olvastam, hogy aki depressziós, az nem beteg, csak sokkal élesebben és érzékenyebben látja és éli meg a valóságot, amibe valljuk meg vannak ugyan szép és csodás történések, ideig-óráig tartó boldogságok, de keserűség, fájdalom, gonoszság sokkal több.

2018. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Az biztos, hogy állandó gondolkodás/agyalás bizonyos dolgokon nagyon nem tesz jót. Sokkal rosszabb a kedvem, mint amikor eldöntöm, hogy na most nem érdekel semmi, kikapcsolódok és jól érzem magam. Meg persze az is benne van, hogy nem túl jó azt látni, hogy én mindenen képes vagyok órákat gondolkodni, valaki meg az alap dolgokat nem képes átlátni.
2018. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Tapasztalatom szerint a sok agyalás csak akkor tesz szomorúvá és depresszióssá, ha:

1. nem adaptív a gondolkodásmódod,

2. ha alapjában véve a világmodelled -és benne értelemszerűen saját magad elhelyezése- nem megfelelő, nem a valóságon alapszik,

3. nem kerül új információ a modellbe. A hozzáférés is korlátozott lehet, illetve gyakori a fel nem ismert érzelmi elutasítás.

A fentiek esetén a sok-sok gondolkodás mennyisége nem csap át a gondolkodásod minőségének javulásába. Ebben az esetben csak szaladgál körbe-körbe az ember, mit az egyszeri házőrző, és a láncánál fogva feltekeri magát.


A depressziónak más pszichológiai magyarázata is létezik: azt az állapotot nevezik depresszívnek a dokik, amikor a régi gondolkodásmódod már, az új pedig még nem működik. Két életállapot közt ezért olyan gyakori jelenség a depi.

2018. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyban attól függ, hogy MIRÕL gondolkodsz...


A gondolkodás önmagában nem probléma, de egyáltalán nem minden, hogy pozitív gondolataid vannak-e, vagy a múltbéli hibáidon, negatív tapasztalataidon agyalsz...

2018. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Imádok gondolkodni, használni az agyam. Imádom a humort. És állandóan sámfáznék/ok! Szerintem nincs itt semmi gond!
2021. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!