Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az a...

Szerintetek miért van az a jelenség, hogyha az emberek látnak egy balesetet, tűzesetet, stb, akkor sokan nem segíteni mennek, hanem előveszik a telefonjukat, és fotóznak?

Figyelt kérdés
Hírekben is beszámoltak erről sokszor.Vagy így akar segíteni, vagy csak a like-okat gyűjtik ilyenkor is?

2020. aug. 14. 11:40
A kérdező szavazást indított:
Like-okat gyűjt csak
Szenzációt keres
Így akar segíteni
Nem akar segíteni
Nem tud segíteni
Telefont is használ, és oda is megy
Telefonál utána
Egyéb, ha igen mi
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lefotózza Anyunak/Apunak/Tesónak/Marikának, hogy mit látott
2020. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer csináltam ilyet. Láttunk egy enyhébb motoros balesetet amikor mentünk a szüleimhez, odamentünk megkérdezni hogy kell-e segítség, illetve jeleztük hogy megvárjuk a kiérkező rendőröket, hátha kell tanú (pár méterről láttuk az esetet), miután jelezték a szereplők hogy jól vannak, segítség nem kell, lőttem egy képet a sérült járművekről, elküldtem a szüleimnek, hogy egyrészt késni fogunk emiatt, másrészt hátha ismerik az érintetteket és akkor infó.

Mások által készített ilyen képeket legtöbbször a környékbeli közlekedési csoportban látok, ahova feltöltik a képet, hogy részint látszódjon a forgalmi helyzet, mire lehet számítani, másrészt látszik milyen járművek érintettek, megint csak infó hogy hátha valaki ismeri őket.

2020. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak katasztrófa turisták. Én azért fotóznám/videóznám, mert egy kép többet segíthet a segítőknek, ha nem tudom jól elmagyarázni szóban.
2020. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Ìgy akar némi rivaldafénybe kerülni, hogy làm, milyen tökös, hogy ő is àtavanzsálódott riporterré.
2020. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a katasztrófa turizmust készültem írni. Néha lehet, hogy egy korai kép sokat segít, de nem szabad a ló túloldalára esni és ott téblábolni feleslegesen.

Múltkor egy szomszéd utcai ház teteje gyulladt ki és elég kellemetlen volt, hogy többen a tűzoltók tiltása ellenére is láb alatt voltak és videóztak, képeket csináltak.

2020. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!