Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy a mai...

Miért mondják azt, hogy a mai generáció önállótlanabb, amikor csak nem akarnak a semmire csinálni gyereket?

Figyelt kérdés
Nem egy 30-40 évvel ezelőtti családról tudok, ahol a nagy "családalapítás" abból állt, hogy a lánygyerek férjhez ment, a fiúgyerek pedig a gyerekkori szobájába/szobájukba csinálta a gyereket(vagy kettőt). A férj dolgozott, az asszonykát pedig anyós/após csicskáztatta. Van egy két tkös ember, aki igenis a nevén nevezi, hogy pocsék gyerekkoruk volt, semmire nem volt pénz, csak mert a szülők huszonévesen nem gondolkodtak. Engem mindig piszkált a család, hogy mennyire el lettem kapatva a külön szobával/tengerparti nyaralásokkal/magántanárral, miközben mindig a szüleimtől kértek kölcsön/az én kinőtt ruháimat/játékaimat kapták a gyerekeik.
2020. aug. 16. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem egészen világos, hogy jön cf életmód a te sz/r gyerekkorodhoz.
2020. aug. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően gyereket vállalni mindig azoknak érte meg, akiknek a relatív költsége kevesebb. Egy jó állásaal rendelkező ember, aki maga rakta össze az életét, maximum 2 gyereket vállal. Azt pedig teljes odafigyeléssel felneveli, taníttatja, elindítja az életben megfelelő anyagi háttérrel. De van, aki egyáltalán nem vállal gyereket, mert örül, hogy eljutott az életben addig és szeretné élvezni. Akinek a gyerekvállalás relatív költsége kicsi, annak pedig jól jön, hogy tulajdonképpen a semmire szülhet, jön a segély, sok helyről ki sem baxhatják a leellett alom miatt, egyszóval jól jár. Taníttatni meg elindítani meg minek, ő is valahogy elevickél a maga 70-es IQ-jával.


És ez a két bagázs sosem fogja megérteni egymás nézőpontját. Én ebben a válaszban nem akarok rosszat mondani a gyerekekről, alapvetően nincs bajom velük, de nekem egy gyerekbe fektetni egyszerűen nem érné meg sem anyagilag, sem eszmeileg ahhoz képest, ahogy nélküle élhetek jelenleg. Szóval akárhogy hajszolhatják mások, magasról leszarom, mit gondolnak a gyerektelenekről, ahogy ők is, hogy én mit gondolok róluk. Nem kell egymás életében turkálni, ennyire egyszerű. Akinek hasonló élete van, mint nekem, az nem bátorít a gyerekvállalásra, milyen érdekes... Még a saját anyám sem.

2020. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így van, sok gyereket (2+) mindig a szegények, a vallásosak, vagy a nagyon gazdagok vállaltak. Sok 60+-tól hallom, hogy nekik nem volt igényük a nyaralásra, meg az új holmikra, csak egy ház vagy egy lakás kellett nekik meg egy munka, amibe nem szakadnak meg.
2020. aug. 16. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

"nekem egy gyerekbe fektetni egyszerűen nem érné meg"


Hidd el, a szüleidnek se érte meg. Csak ők nem akartak téged forintosítani.

2020. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Most mért kell leszólni a 2-est "kedves" 4-es? Talán a te szüleid is forintosíthattak volna és akkor nem lennél ekkora tirpák. Megcsinálni megtudtak, de hogy egy kis elfogadást tanítsanak neked ahhoz már hü..... Khmmm. Ő így gondolja, te másképp, neked ez mért fáj? Neked nem teljesen tök mindegy hogy ő hogy gondolkozik? Inkább foglalkozz a kölykeiddel, mivel ha így reagálsz, gondolom van, több is, és ha már a te szüleid nem tanítottak meg erre, akkor legalább te tanítsd meg a tieidnek.
2021. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne törődj vele, Miquel egy debil öregember mindenhová provokáló válaszokat ír
2021. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!