Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a mai generáció?

Miért ilyen a mai generáció?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, meg azért én is ebbe a korosztályba tartozom (17/L), de miért ilyen elcseszett ez a mai generáció?

Leszögezném, akinek nem inge...az ugye ne vegye magára. Bármilyen jellegű választ elfogadok, mert mindenki máshogy gondolkozik, én szimplán leírom a véleményem erről a dologról, aztán meglátjuk más hogy érzi ezt.

Miért megy mindenki a másik után? Amilyen zenét hallgat, ahogy öltözködik stb. Pl. pár éve különlegesnek számított ha valaki fejkendőt tesz fel, máris eg, kis tini picsa elkezdte, minden 15-16-17 évesen az van. (de ez csak egy példa) Vagy miért jó olyan picsagatyágba járni, csak mert mindenki azt veszi fel?? Vagy miért lett olyan nagy divat a kerek szemüveg? Hogy már minden tininek az van, ha dioptriás, ha nem.

Jó, most ezek öltözködési dolgok, és kérdezhetitek, hogy ezért gondolom elcseszettnek a fiatalokat? Nem, ezek csak okok.

Azért gondolom elcseszettnek, mert amellett, hogy más után mennek, leszólják azt, aki máshogy néz ki. Persze mondtam, tisztelet a kivételnek, de a szülők ezeket a dolgokat hogy engedik? Amilyen képeket láttam a minap a közösségiken... Mindenki ugyanúgy néz ki. Nincs egy különleges egyéniség sem. Mindenki (akit láttam, vagy 100 ilyen 16-17 éves, de manapság màr a 13-14 évesek is ilyenek) kitartott seggel, telefonnal a tükörben, tipikus mai fotó, picsagatyában, napszemcsiben... ezzel nem is lenne baj. De az ÖSSZES ilyen volt. Hát, én komolyan mondom eldobom az agyam. Hogy nőhetett a mai generáció minden lánya ilyen kis tini kurvává?? Na meg a fiúk...Azokról nem is beszélek, ha már csücsörítve, ecsethajjal fotózkodnak.

Lenne még mit mondanom, de elfogyott a türelmem. Szivem szerint mindnek egy nagy büdös pofont adnék, mert fogalmuk sincs arról mi az élet. Én 17 évesen már tudom, milyen éhezni, milyen az IGAZI depresszió, és ez készített ki igazán.

Nektek mi a véleményetek?



2020. júl. 6. 09:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Te csak a mostani generációba látsz bele. Ugyanez volt régen is, egyendivat, egyengeneráció. Az még valahol érthető is volt a

szocializmusban, hiszen alig volt választék ruhákban.


A sorból kilógni bátorság kell, beleolvadni mindig könnyebb. Te mivel lógsz ki? Te milyen vagy?

2020. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

mai generáció? 10, 20, 30 éve ugyanez volt. Már az okori gorogok is a fiatal generáción hisztiztek.

Inkább azt kerdezd a fiatal emberi egyedek miert kovetik az aktualis trendeket, miert akarnak beilleszkedni, stb. Ennek pedig szimpla evolucios biologiai okai vannak, az ezzel a viselkedéssel szerzett társadalmi elonyoknek van jelentosege.

2020. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Engem csak az háborít fel, hogy amíg nekem már dolgoznom kell az ételért, a generációm így viselkedik és az ölébe hullik a sok jó dolog.
2020. júl. 6. 09:28
 4/35 anonim ***** válasza:
70%
A látszat sokszor csal. Egy dolog, amit kiraknak fotókon, a másik, ahogy valóban élnek.
2020. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
En veled èrtek egyet kedves 17 èves kèrdező. 22 èves fiatalember vagyok ès èn se szeretem a generàciómat . Egy seprűt nem tudnának a kezükbe venni vagy kitakaritani a szobájukat. A legtöbb nem. Ès rendesen àtlagosan öltözök. Elvègeztem a szakàcs szakot, van èrettsègim mindent megtettem állandoan dolgozok èn is a csalàdi helyzet ellenère kitartok. Nem hullik a.kezembe nekem se sokminden mert magam veszem meg ès dolgozok mha kell valami. Az èlet nem habos torta. Ha akarsz privàtba beszélgethetünk tovàbb ezekről mert làtom okosodsz ami plusz pont.
2020. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
48%

Jaj, már megint a meg nem értett zsenik.

Régen is megvolt ez.

Másrészt elég felszínes vagy, ha ennyire foglalkoztat mások külseje.

2020. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Minden korszaknak meg van a "ez a mai fiatal generáció" hisztije.
2020. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Hiába mondjátok, akkoriban még nem volt ilyen zene amiben ez a lényeg: Csöcsök és segg, k*rva élet.... ,Amit 13 évesek úgy énekelnek mint a himnuszt. Szánalmas.. és ez csak egy példa a sok közül.
2020. júl. 6. 09:55
 9/35 anonim ***** válasza:
44%
Azért ebbe a viselkedésbe bőven belejátszik a sokkal liberálisabb, nem mindig célravezető szülői, iskolai nevelés is. Némi keretet azért nem ártana szabni, így gyakorlatilag nincs mi ellen lázadni, mert mindent lehet.
2020. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
23%

The Doors - The End

"And he looked inside

"Father?" "Yes, son?" "I want to kill you"

"Mother? I want to..."


(1967)

2020. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!