Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem merek benzinpénzt kérni a...

Nem merek benzinpénzt kérni a barátnőimtől. Egyáltalán kérjek, vagy ne?

Figyelt kérdés
Négyen megyünk a Velencei-tóra (Budapestről), nem nagy táv. Ennyire szoktak kérni az emberek benzinpénzt a barátaiktól? Most megyünk először bárhova is kocsival, ha rendszeres lenne, akkor gondolom, azért csak kérnék, de így valahogy nincs hozzá pofám.

2020. aug. 16. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

nem. Normális ember nem kér.Csak a szarrágók.


Ha normálisak a barátaid, akkor vissza hívnak, vagy bármi másba segítenek önként, még mielőtt kiejtenéd a szádon. Ennyi kb.


Én el sem fogadtam sosem..

2020. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ne kérj.
2020. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem, és ne is fogadd el.
2020. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi lenne a benzin? 3000Ft? Fejenként 800Ft? Ez anyagilag megterhelő neked? Ha igen, akkor kérj...
2020. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Ne kérj pénzt szerintem, és udvariasan utasítsd el.


Én sokat telekocsizom ahol ugye fizetni alap, de barátoktól nem szoktam pénzt kérni. Nyaraláskor felezni szoktunk pl egy full tankot én egyet ő stb. De ne kérj, ha normálisak csak meghívnak egy italra vagy lángosra cserébe:)

2020. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Rendben, én is így gondoltam, örülök, hogy mindenkivel hasonlóan gondolkozunk. :) Csak az egyikük felajánlotta magától, ezért gondolkoztam el rajta. De neki is mondtam, hogy nem kell fizetnie, még mielőtt kiírtam volna a kérdést.
2020. aug. 16. 16:10
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen kissebb utaknál általában nem illik se kérni, se elfogadni.

Mondjuk, ha Bécsbe ugranátok ki a téli vásárra, vagy Horvátországba a tengerpartra, azért mondjuk már meg lehet beszélni előre a benzinpénzt.

2020. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sem érdemes erre a kis távra elkérni a benzinpénzt, főleg, hogy ez lesz az első autós utatok. :) Ha rendszeressé válik, esetleg nagyobb távot tesztek meg, már lehet pedzegetni, hogy mindenki szálljon bele a költségekbe, így azonban nem érdemes. Amúgy is, lehet, most te állod a benzint, aztán ők meg meghívnak egy pizzára vagy egy italra, ki tudja. :D
2020. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem kérném el, nem is fogadnám el, de jól esne ha mondjuk meghívnának cserébe egy kavét vagy fagyira vagy valamire.
2020. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*kávéra
2020. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!