Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok szembenézni a...

Nem tudok szembenézni a félelmeimmel, tönkremegy az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szét vagyok csúszva: nem tudok hozzáfogni régóta húzódó problémák megoldásához (hitel, egészségügyi gondok), a munkámban nem tudok előrelépni, a tanulmányaimban megakadtam. Olyan, mintha főnék a saját levemben vagy mintha bármelyik pillanatban a fejemre szakadhatna a plafon, de nincs erőm/agyam elszaladni vagy tenni ellene. Kétségbe vagyok esve. Volt más is ilyen helyzetben? Mit javasoltok? Olvastam önsegítő könyveket, sajnos nem érezem, hogy elindítottam volna bennem valamit. Nem tudom mit tegyek, hogyan rázzam magam gatyába.

2020. aug. 16. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Terápia. Teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok és én is sokfelé fordultam már, mire rájöttem, hogy ezeket sajnos olyan dolgok determinálják, amire nem tudok befolyással lenni, ezért szakember kell ide. Nem mindig könnyű, de tényleg segít. Csak javasolni tudom.
2020. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: Ő segít majd módszerekkel, házi feladatokkal hogyan nézz szembe dolgokkal és hogyan dolgozd fel,nem kell félni tőle, semmit nem erőltet senki amire esetleg nem vagy még felkészülve-ja igen, ez hosszabb folyamat. Időt kell adni mindennek és magadnak is. Nem fog változni egyik napról a másikra, de változni fog, ha te is akarod.
2020. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha teheted, ne akarj egyszerre minden problémád megoldani. Kezdd a legégetőbbel, esetleg a legkönnyebben megoldhatóval.

Ha a legégetőbbel kezdenéd és sikerülne megoldanod, akkor erőre kapsz a többi megoldásához, mert sikerélményed van. Ugyanez áll elő, ha sikerül a legkönnyebb problémádon túl lenned.

Ha netán a magad erejéből nem sikerül, akkor fogadd meg az első válaszoló tanácsát.

2020. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos pszichológusra nincs pénzem. Nagyon szeretnék terápiába menni, de egyszerűen nem tudom finanszírozni. Egyszerűen le vagyok bénulva. Konkrétan a behajtó kopogtatott az ajtómon és még mindig képtelen vagyok mozdulni, fogalmam sincs miért. Rettegek, szorongok.
2020. aug. 16. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem szembenezni kell hanem a lehetösegeket nezni ajtokat nyitni

Most minek nezegessük a szemétdombot?

2020. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szülők, családtagok, rokonok, barátok - nem tudnának kisegíteni?
2020. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ez esetben segítség kell mindenképpen. Valamelyik családtagoknak, vagy valakinek beszélj arról, milyen helyzetben vagy és hogy átmenetileg kellene segítség. Fogalmazd meg, pontosan miben van szükséged segítségre. Lehet, hogy valaki mellékállást vagy egy jobb főállású is tudna ajánlani. Vagy van jó tanácsa a behajtó vak kapcsolatban.Tudom, azt írtad, semmihez nincs már erőd, de itt most osztom 5-ös véleményét. Neked egyelőre nem szembenézni kell, hanem eljutni oda, hogy szembenézhess majd. Ehhez viszont muszáj felállnod és segítséget kérned.
2020. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Családom nem nagyon van, illetve akik vannak, mind távoliak és idősek. Utóbbi nem lenne gond, de szellemileg sajnos nincsenek jó állapotban. Részben azért is vagyok szerintem ilyen állapotban, mert nincs hátországom, családom akikre néha támaszkodhatnék. Egyedül vagyok, a barátaim nagyrésze külföldön, lassan elidegenedünk, a kollégáim már most is idegenek. Igyekszem segítséget kérni, de a gyakorinál jobb ötletem nem volt.
2020. aug. 16. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Miben vàrsz most pontosan segítséget, ezt meg tudnàd fogalmazni? Igen, értem, amiket leírtàl, de itt most pontosan miben vársz segítséget tőlünk?
2020. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hátha más is volt ilyen vagy hasonló helyzetben. Hátha lenne valaki, aki el tudná mondani, hogy lehet megacélozni magam, ha egyáltalán erre van szükség.
2020. aug. 16. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!