Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valahol azt olvastam, hogy a...

Valahol azt olvastam, hogy a szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a félelem. Tehát, ha megharcolok a félelmeimmel, jobban tudok szeretni?

Figyelt kérdés
Ti mit tapasztaltatok? :)

2017. szept. 25. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a félelem a bátorság ellentéte

aki fél az is tud szeretni

mondjuk aki szeret az is tud gyűlölni, az érzelmek elég színes világ

2017. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szeretet ellentéte a félelem, akkor a gyűlöleté a bátorság.


Félsz szeretni és jó bátor vagy, hogy veszed a bátorságot és mersz gyűlölni. Így képzelted ?


És mitől vagy kitől félsz ?


Hülyeség úgy különben.

2017. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Én meg valahol azt olvastam hogy a föld lapos.
2017. szept. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szeretet ellentéte az érzelemmentes közöny.
2017. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Hajaj, a Donnie Darko filmben is szerepel ez a kreténség, ott szépen ki is van fejtve:)
2017. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyiban téves az állítás, hogy a gyűlölet és a félelem analóg. A gyűlöletet megelőzi a félelem, csak sokszor már a félelem érzete annyira eltemetetté válik, hogy kizárólag a felfokozódott ellenszenv marad meg. Azon kívül a félelem fogalma alatt kétféle érzést is érthetünk. Az egyik a szorongásos, aminek már régen nincs létalapja, csupán önmagát gerjeszti, úgy fokozódik haraggá, akár gyűlöletté. A másik viszont az indokolt félelem, amikor konkrétan jelen van a félelem tárgya. Ez az előbbivel szemben nem egy önpusztító érzés, hanem létfontosságú (mint a fájdalom), mert nélküle belemennénk olyan helyzetbe, ahonnét nem tudnánk kijönni. Ha nem félünk, hogy elgázol a vonat, körülnézés nélkül átsétálunk a sínen. És elég egyszer rossz időben rossz helyen lenni.

Ezért nem gondolom azt sem, hogy a félelem a bátorság ellentéte lenne, akkor már inkább a vakmerőségé (ami az indokolt félelemmel szembeni dacból ered). A bátor ember ugyanúgy fél, amikor veszélyes (vagy általa veszélyesnek gondolt) helyzetben cselekszik, a félelem az útmutatója, hogy meddig mehet el. Annyi igazság viszont van ebben is, hogy az indokolatlan félelmeit megtanulja legyőzni.

Ahol az emberi tényező jelen van, ott érdemes óvatosan kezelni az ellentéteket, mert a fogalmak összetettebbek annál, semmint hogy szélsőségesen szembe lehetne őket állítani egymással. Ahogy a félelemnél, úgy a szeretetnél is másfajta érzéseket skatulyázhatunk egybe. A megértés, elfogadás szeretete belső békét teremt, míg a rajongó szeretet pont, hogy szenvedélyessé tesz, fellobbantja a belső tüzet.

2017. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Azért nem szeret, mert félelmében nem tud. Pl.: mert fél az elutasítástól.
2017. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szeretet ellentéte a közöny.
2017. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A csodák tanítása
2017. szept. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :) kicsit én is utánanyomoztam és rájöttem, hogy egy bibliai idézetre emlékeztem, de a gugli olyan érdekességeket is kidobott, amire nem is számítottam.. Arra, hogy milyen sokszínű formákban jelenik meg ez a gondolat, a szeretet-félelem párhuzamba állítása..nyilván,kérdésfeltevőként foglalkoztat engem is, de jelen esetben nincsenek mögötte burkolt szereplők, csak a kíváncsiság.. :) köszönöm a válaszaitokat, mindegyik hasznos volt számomra!
2017. szept. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!