Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok szembenézni a...

Nem tudok szembenézni a félelmeimmel, tönkremegy az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szét vagyok csúszva: nem tudok hozzáfogni régóta húzódó problémák megoldásához (hitel, egészségügyi gondok), a munkámban nem tudok előrelépni, a tanulmányaimban megakadtam. Olyan, mintha főnék a saját levemben vagy mintha bármelyik pillanatban a fejemre szakadhatna a plafon, de nincs erőm/agyam elszaladni vagy tenni ellene. Kétségbe vagyok esve. Volt más is ilyen helyzetben? Mit javasoltok? Olvastam önsegítő könyveket, sajnos nem érezem, hogy elindítottam volna bennem valamit. Nem tudom mit tegyek, hogyan rázzam magam gatyába.

2020. aug. 16. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is pontosan meg kellene fogalmaznom, hogy most mit szeretnél. Ez így, hogy “megacélozni magam” nagyon tág fogalom. Ezt pontosítsd le. Első lépésben mit szeretnél megoldani? Melyik részét az életednek? Mivel egyben nézel mindent, ez el is ijeszt. Ne. Vedd külön életed területeit, jelöld ki pontosan, hol mit szeretnél, hogy változzon. Ezután számold meg, hogy mivel kezded, így kap egy kis struktúràt és nem egyben zúdul a nyakadba. Utàna kezd el szépen szép sorban:1-és pont: mi az alap probléma (pontosan!). Hogy szeretném ezt megoldani, mi legyen a végeredmény? Hogy néz ki az a helyzet, amiben megoldódott a probléma? Milyen erőforrásaim vannak jelenleg, amiket be tudok vetni a cél érdekében? Ki/kik tudnak pontosan még segíteni ebben? Majd 2-és pont, ugyanígy. A kérdéseknél menj nagyon mélyre, ne csak a felszínt kapargasd, hogy “jó, de a szüleim idősek, messze laknak...stb. Ez nem vezet célra. 1-és pontnál lehet, hogy beugrik egy volt gimis osztàlytársad, mint lehetőség. Oké, írjunk neki face-en. Vagy keressünk lehetőségeket a neten: Google- egyéni lehetőségek/könnyítések behajtás esetén. Ok, és keresni. Vagy bármi a fentiek közben eszedbe jut. Hidd el, össze tudod szedni magad, kicsit struktúráld be a dolgokat és látni fogod, hogy igazából ne az összes életterületed katasztrófa. És semmi nem menthetetlen.
2020. aug. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11,

nagyon jó tanácsokat adtál a kérdezőnek! Bele láttál a lelkébe.

2020. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!