Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg sóher...

Szerintetek tényleg sóher vagyok, vagy csak ésszerű?

Figyelt kérdés
Sváb családból származom, valószínűleg a génjeimben van a spórolás, egy példával élve, mikor 6 éves koromba a nagymamám elvitt vidámparkba, én nem akartam semmire se felszállni, mert 100 forint volt egy kör, és én ezt mérhetetlenül drágának tartottam, mert akkoriban egy Magnum volt 150 forint. Inkább kihagytam három kör kukacvasutazást, hogy cserébe kapjak két Magnumot. Tehát mióta az eszemet tudom, odafigyelek a pénzre. Alig van rezsiköltségem, mert munkához, szórakozáshoz is olyan laptopot veszek, ami alig fogyaszt áramot, kisgyerek korom óta pedig arra edzek, hogy jól bírjam a hideget, így bőven jól megvagyok ha csak 15 fok van otthon. Munkába bringával járok, ha épp messzire kell menni, akkor meg 50-es robogóval, 1,5 literes fogyasztás mellett. Nincs az égvilágon semmi káros szenvedélyem, és ételekből is mindig a legjobb árfekvésűt választom, ezen kívül természetesen a kertben megtermelek rengeteg zöldséget, kb 150 kilót évente, nem beszélve a gyümölcsfákról, dió, alma, meggy, szilva, stb. Van úgy hogy hetekig se kell boltba mennem, mert a kert becsülettel ellát étellel. Nincs valami nagy fizetésem, mégis megvan mindenem, mert kb rezsire és kajára elmegy havi 50, az összes többi pénz csak és kizárólag a saját szórakozásomra megy el, ha úgy akarom. De kb 5. hónapja nem néztem rá a bankkártyámra se, mert nyáron kb tényleg semmi kötség nincs, sem rezsi, sem étel. Elvagyok abból a pénzből még mindig, amit Április környékén vettem ki. Összességében elégedett vagyok, fitt, egészséges, mindig van mit tennem a kertben, és élvezem a spórolást. Ez szerintetek tehát spúrkodás, élni nem tudás, vagy egy pozitív, és bölcs életvitel?

2020. aug. 19. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól érzed így magad, akkor teljesen OK.
2020. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyrészt észszerű (pl. a biciklivel munkába járás, a kertben termelés saját célra, vagy a kis áramfelvételű laptop), de van, ami sóherkedés (pl. a 15 fokos lakás). Ezen kívül én a legjobb árfekvésű bolti ételekről nem vagyok meggyőződve, hogy hosszú távon egészségesek.
2020. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy szokatlan életvitel, de ha nem szenvedsz hiányt, elégedett és boldog vagy így, akkor nincs vele semmi baj.


Arra viszont figyelj, hogy a jövőben, ha tervezel családot, ne erőltesd ezt rájuk, ha más életvitel szerint szeretnének élni.

2020. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor írtad, hogy a két magnumot(zsír+szénhidrát) választottad a szórakozás helyett 6 évesen, rögtön lagzi lajcsit és családját vízionáltam😄 de aztán olvastam hogy fitten tartod magad.

Nem tudom, a volt főnököm sváb,ugyan ilyen, nem szimpi. Én magam is takarékos vagyok, de nem görcsölök rá ennyire. Néha veszek magamnak valamit, hogy tudjam miért dolgozok.

2020. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ha neked így jó.


Én inkább keresek 7 számjegyűt, és nem figyelek oda minden vacak hülyeségre, azt veszem meg amit szeretnék, és arra ülök fel amire kedvem támad. Saját lakást vettem már 30 évesen, mire spóroljak, sírkőre?

2020. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Sóher vagy!
2020. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ne úgy képzeljétek el, hogy fogamat összeszorítva szenvedek a spórolás miatt, hanem egyszerűen egy ilyen küldetéstudattal élek. Például ha szomjas vagyok mondjuk Siófokon a Plázs sétányon, és látom hogy egy fél liter kóla 600 forint a mellettem lévő bodegánál, akkor kicsit tovább sétálok egy non stop-ig, ahol kb 300 forintért megkapom ugyan azt. És ezt a kis odébb sétálást nem úgy fogom fel, hogy "jaj, mekkora szenvedés sétálni", hanem úgy, hogy "egy kis testmozgás mindig jól jön, addig kicsit szomjasabb leszek, és a kóla még sokkal jobban fog csúszni mintha most azonnal innám, ráadásul fél áron." Tehát minden egyes spórolásnak én csak a jó oldalát nézem. Nem az a lényeg, hogy az ember mit vesz, mit nem vesz, hanem, hogy mindezt hogyan éli meg. Vannak jóval gazdagabb ismerőseim, úgy ki vannak égve mint a 100-as izzó zárlat után. Mert mindig mindent azonnal megvettek, amihez csak kedvük volt, mindent csak is azonnal, és csak is az élvezetek után mentek. Csakhogy a folyamatos élvezkedés elinflálja a boldogságot. Mintha egy ország úgy akar meggazdagodni, hogy simán csak több pénzt nyomtat, mindenféle fedezet nélkül. Az ember lelkében nincs örök boldogság. Egy bizonyos mennyiség van, amit ki lehet szedegetni a lélekből azonnal, gyorsan, de lehet ugyan ezt tenni megfontoltan is. Kicsit mindig hagyni, hogy újratermelődjön. A desszert csak úgy finom igazán, ha előtte megettük a főzeléket. Remélem, ez a példa mindenkinek érthető volt. Mellesleg, mint mondtam, semmiben nem szenvedek hiányt. Mert a pénzemet, amit így megspórolok, nem ásom el a kert végébe mint az ír koboldok, hanem, mikor már szép összeg halmozódott fel, mondjuk a harmadából-negyedéből veszek valami olyasmit amiről gyerekkorom óta álmodozom. Például legutóbb vettem egy aqua scooter-t. Imádom, mivel nyáron egész nap a helyi tóparton tengődöm.
2020. aug. 19. 16:21
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem élném ezt az életet, de biztos nagy az önfegyelmed.
2020. aug. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magadnak sütod a kenyeret? Vagy hogyhogy nem kell nyáron kolts? Taníts mester 👍
2020. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg fogsz lepődni, de igen. Van egy kenyérsütőm, jól betárazok lisztből amikor a legolcsóbb (termelőtől veszem), és egész évben, bármikor eszembe jut, sütök kenyeret. Élesztőt kell hozzá max vennem frissen, de az nem valami nagy tétel. Egy kis kocka élesztő 4-5 kenyérre elég.
2020. aug. 25. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!