Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szeretem...

Miért van az, hogy szeretem magam, de nem tudom elhinni, hogy engem más is tudna szeretni?

Figyelt kérdés

Igazából az elmúlt években tökre kibékültem magammal, külsőleg és belsőleg is. Sőt, kifejezetten szeretem magam, tetszem magamnak. Viszont ennek ellenére nem tudom elképzelni, hogy másnak is tetszek, és hogy más esetleg képes legyen szeretni a személyiségem is. Ebből következik, hogy ha valaki közeledik hozzám úgy párkapcsolati szándékkal, kettős érzelmeim támadnak. Az egyik az, hogy mi van, ha én nem tudom őt szeretni legalább annyira, mint magamat, mi van ha a tudatalattim úgy azonosítja, hogy ő nem elég jó hozzám. A másik oldal az, hogy nem tudom elhinni, hogy bárki más is képes engem igazán szeretni, mert én szeretem a saját személyiségem, de azt nem tudom elhinni, hogy más is bele tud szeretni ebbe az elviselhetetlen már-már néha túl egoista jellemembe. És ezek miatt meg akarom védeni magamtól az illetőt, és inkább eltolom magamtól, mielőtt csalódást okoznék neki, mert az mind a kettőnknek fájna. Neki nyilván mert összetöröm a szívét, nekem meg a nulla önértékelésből felépített "magamnak tökéletes" vagyok állapotot dönteném le azzal, ha fájdalmat okoznék. Abban vagyok biztos, hogy engem nem ért jelentős szerelmi csalódás, így az tuti nem áll a háttérben. Viszont a kamasz korom közepéig, ami igazából mostanáigot takar inkább, mindigis nagyon alacsony önértékelésem volt. Most meg imádom magam, de nem tudom elhinni, hogy más is tényleg szeret engem.

Miért van ez?


2020. aug. 22. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem fogadod el magad, hiába hiszed azt.
2020. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem tudom elhinni, hogy más is tényleg szeret engem.


Nehéz gyerekkorból ered kivétel nélkül az ilyen, még pedig magzati korból olyan emberek esetében akik nem várt terhességből születtek.


Elvetettség, ez a szellemi valós neve a probléma gyökerének..


Minden olyan gyerek aki nem várt terhességből származik-még ha a világ legjobb családjában is születik bele életében ezzel küzd, egészen addig amig egy olyan társat nem talál aki hosszú évek munkájával megmutatja neki, hogy igenis szerethető ember.

2020. aug. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2+ Ha pedig negatív családban nevelkedik, ez okoz egy önelszigetelődést is a már fent említett problémához, hogy az ilyen ember megtanul egyedül létezni+ugyan az mint amit már említettem.


Még van probléma: A jó családból lévő egyednek ehhez hozzákapcsolódik szinte kivétel nélkül depresszióra és önpusztításra való hajlam.

A rossz családban nevelkedő embernek önelfojtás, befeléfordulás és munkába való menekülés.


Ez a kettő közötti különbség és mind két típusban benne van magként az elvetettség

2020. aug. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!