Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlöli ennyire a...

Miért gyűlöli ennyire a társadalom a tinédzsereket? Miért van például kapásból ócskának bélyegezve, amit elsősorban ők hallgatnak, olvasnak vagy néznek?

Figyelt kérdés
Attitűd szinten persze ugyanúgy létezik a tinédzserek részéről is a felnőtteknek és az időseknek ugyanaz a lenézése, mint amik a felnőttek és az idősek fordítanak az ő irányukba és kölcsönösen egymás iránt. De valahogy ez közfelfogásban elfogadottabb, jogosabb színben feltüntetett, ezért érdekelnek a vélemények.

2020. aug. 23. 00:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%
Mondjuk lehet rajatszik a dologra, hogy pl azert, mert most egy komolytalan csitri indokolatlanul lepontozza a teljesen korrekt valaszokat?
2020. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

9:

A zeneipar a legtöbb ember szerint akkor ment át fosba, amikor ő olyan életkorba lépett, amikortól kevésbé fogékony az új zenékre. Ha szerinted ez 2005, akkor valahol 30-55 éves között lehetsz, de legvalószínűbb a 45, mert akkor 2005-ben voltál 30.


Valójában a tömegízlés mindig minden korban silány volt, ahogy most se jobb, most se rosszabb. Az idősebbek közül pedig az egyszerűbbek sosem értették meg, hogy épp ugyanaz, mikor anno az ő ízlésüket szidták az idősebbek fiatalon, mint amit ők csinálnak most. Hozzateszem, nekem volt olyan osztálytársam, aki már az 5 éves osztálytalálkozón mai fiatalozott, természetesen épp az, aki leginkább olyan volt tizenévesen, amit huszonévesen kritizált. Sajnos manapság nem találkoztam vele, de el tudom képzelni most miket mond a fiatalokról.

2020. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

Már Krisztus előtt is azon sajnálkoztak az "öregek", hogy mi lesz így az emberiséggel, ha ilyen züllött a fiatalság.

Hát - az lett, ami lett. Mi idősek, szeretnénk (indokolatlanul), ha a fiatalok is úgy viselkednének, úgy öltöznének, mint mi annak idején, mert tudjuk, hogy általunk az bevált -íme élünk, vagyunk. Persze hogy a fiatalok ellenkeznek és élni akarnak a maguk módján.

Egyszer hallottam egy idős embertől: "Nem kell félteni a mai fiatalokat!"

Igazat adok neki.

2020. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
12es,pont ezt akartam írni én is, hogy vannak tömegízlést kiszolgáló művek, minden korosztályban megvan az a tömegzene, tömegirodalom, amelyik értéktelen, silány, de népszerű. Az idősek lenézik a fiatalok által kedvelt tömegzenét, stb. De ez kölcsönös, a fiatalok közül is sokan utálják az idősek által kedvelt zenéket, stb. A generációk között mindig is volt és lesz szakadék, legalábbis ami az átlag többségét illeti. Ha ez megnyugtat, én pl. idősebb vagyok, de tudatosan próbálok nyitott és rugalmas maradni. Pl. Számítógépes játékokat játszom.
2020. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
16%

12


Ekkora hüleséget összehányni...

Zeneileg kell nézni s érteni hozzá...s az életkornak semmi köze e dologhoz.


A sok idióta ma is még a rádiót hallgatja-onnan táplálkozik, ami tele hulladékkal-műsorvezetőkről nem is beszélve...

Aztán a netes szemét a másik oldala...


Érthetőbben, nektek jó a száraz kenyér, esetleg pirítva, mert beetettek vele.

A jól lakni akarók tesznek vajat, sonkát s kiegészítik ubival, paradicsommal, paprikával....ha így sem érthető, az is mindent elmond;)

2020. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

15:

A 90-es években is ugyanúgy megvolt a szemét a rádiókban, az én korosztályom egyébként gyakran "nosztalgiázik" az akkori annyira rossz, hogy az már jó kategóriára.


A zenei ízlés pedig szubjektív, nem tudja senki sem 100%-ban objektíven nézni. Szerencsére ma azt hallgatsz, amit akarsz, ma már senki nincs rádió csatornákhoz kötve a streamelésnek, letöltésnek hála.

2020. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
24%

16


Persze, volt! Azonban mára úgy leigénytelenedett, hogy az már szemét.


Értsd már meg, nem ízlésről írok, hanem zeneileg kell nézni minden műfajt.A hangszereléstől kezdve az írástól...stb.

2020. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%

Canobixnak igazat adok.

Az elmúlt kábé 10 évből jóval kevesebb olyan zenét hallottam, ami megfogott volna, szemben a korábbiakkal. Kifáradt, ellaposodott, egyre silányabb lett az egész. Pedig nyitott vagyok.

De hát, kinek mi tetszik...

2020. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

17:

Akkor hallgasd meg mondjuk a 90-es évekből pl. a Carpe Diem, Hip Hop Boys, Happy Gang, TNT, stb., stb. számait. Zeneileg, hangszerelés, ének, szöveg szempontból is ugyanakkora nullák, mint a mostani mainstream pop.


Hiába próbáloe racionalizálmi, egyszerű oka van, hogy van egy általad önkényesen kiválasztott időpont, amitől kezdve silány lett szerinted minden: az emberi agy idővel kevésbé fogékony az újdonságra. Természetesen aki ezt megérti, az nem fogja szidni a tiniket ugyanazon az alapon, amiért őt szidták tini korában, zenéstől, mindenestől.

2020. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

18:

Fogékonyság az újra lehet tudatos vagy tudattalan is. Utóbbit nem tudod befolyásolni, a legtöbb embernél törvényszerű, hogy a régi zenéket fogja preferálni, amik ~30 éves kora előtt jelentek meg, van aki még inkább a születése előttieket, mert azokat sokat játszottak, mikor felnőtt.


Tudatosan persze keresheted az újdonságot, de kevesebb zene fog tetszeni. Szvsz elég csak megérteni, hogy nem silányabbak lettek a zenék, hanem te öregszel. Én is öregszek, nekem is a régebbi számok tetszenek általában jobban, de ez nem jelenti azt, hogy a mostaniak rosszabbak lennének. Csak azok már nem az én generációmnak szólnak.

2020. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!