Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi inspirálja a prolit arra...

Mi inspirálja a prolit arra hogy színházba menjen?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk egy színházi előadáson. A mögöttünk lévő sorban két szakadt kinézetű prolicsalád ült. Eleve, nem tudom színházba mióta lehet rövidnadrágba, szandálba, meg pólóba menni, de nem is ez a lényeg. Hanem egyik családból apuka már piásan érkezett, obégatott, végigpofázta az előadást, a gyerekek már nagyobbak voltak, de minden második szavuk a "g.e.c.i" volt. Mikor szóltam nekik, utána kb. 2 percig csönd volt, aztán újra kezdték a pofázást. Persze a chipset végig zabálták, csámcsogva, ropogtatva, zacskóval zörögve.

Nem vagyok én se sznob, de azért ha már valaki egy színházba elmegy egy előadásra, ott azért illene tudni viselkedni.

A kérdés az, hogy ezek mire gondolhattak, mikor lefoglalták a jegyeket? Nagyon szeretnék ezeknek a proliknak belelátni az üres fejükbe. Én azt hittem, ez az alja réteg, nem jár színházba, hanem csak a sarki kocsmába, valami zsíroskenyér lakótelepen (viselkedésük alapján, ott is érezték magukat).

Nem panaszkodni akarok, csak nem értem, hogy hogyan választotta ki ez a két család, hogy együtt elmennek színházba, az legyen egy esti program és hajlandóak voltak erre pénzt áldozni, (páholy jegy volt, tehát nem a legolcsóbb) mikor ezen a pénzen már sok üveg kannásbort is vehetett volna. Vajon mi vezérelhette a prolikat, hogy színházba menjenek?



2020. aug. 23. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hallották, hogy a színház az valami úri huncutság, aztán mivel nem megfizethetetlen, ők is ki akarták próbálni.


(Off: Melyik színház nem fújta le az előadásait?)

2020. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Talán nyerték a jegyeket?


De amúgy honnan a viharból tudhatták volna, hogy hogyan illik színházba menni és ott viselkedni, mikor életükben nem voltak még? Sőt a szüleik szülei se. Az iskola se vitte el őket, nem íratta be a tanító az üzenőbe, hogy a holnapi színházi előadásra fehér blúzban/ingben meg miben kell menni. Valószínűleg semmiféle alkalmuk nem volt megtanulni, mert olyan környezetben nőttek fel.


Az már nagyobb probléma, hogy ott sem tudtak viselkedni, de a gyerekekre nem volt, aki rászóljon, vagy neveletlenek voltak és hiába. Részeg ember meg nem tud magáról, így a viselkedését se kontrollálja semmi.


Én nem őket - személyesen - hibáztatnám, hanem az oktatási rendszert, ami nem tud mit kezdeni a szegény környezetből érkező gyerekekkel. Nem képes fejleszteni őket, így persze munkájuk se lesz, és az ő gyerekeik is ugyanolyan szegényen nőnek fel. (Gyerek az lesz, mert a védekezésre se tanítja meg őket az iskola, meg amúgy az óvszer is elég drága, ha ételre is alig telik.)

2020. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak szimpla kamu provokáció a kérdés, annyira szürreális. :D
2020. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelmű kamu kérdés. Belőled meg sugárzik a lenézés és elitizmus.
2020. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok sznob, DE ..... 😂😂😂😂 Nem is mert egy vicc vagy.
2020. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem kamu és nem provokáció. Egyébként a MOM kultúrális központ volt és igen 19.900 volt a páholy jegy fejenként. Nem értem őket, ezeket a prolikat akikről szó van. Mire gondolhatott mikor lefoglalta a jegyeket.
2020. aug. 23. 14:43
 7/12 A kérdező kommentje:
És nem, a színház nem úri huncutság. De azért aki a sarki kocsmába képzeli magát, az nem oda való.
2020. aug. 23. 14:44
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet sugárzik belőlem a lenézés, az ilyen alja embereket lenézem, aki nem tud viselkedni.
2020. aug. 23. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Oké proli értettük hogy rólad van szó és most ciki hogy így viselkedtél :(
2020. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Most úgy mutatod be a színházat, mintha báli ruhában vagy szmokingban kellene oda menni. :D Minket az iskolából sokat vittek. Ha meg aznap rövidnadrágban voltál iskolába, akkor abban is mentél színházba.
2020. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!