Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is fusztrál amikor nyári...

Mást is fusztrál amikor nyári szünet vége van és mondja az egyik szülőd hogy vedd elő a matekot? Miért szeretik ezt mindig mondogatni?

Figyelt kérdés

Pedig szoktam gyakorolni.

Lehet azért is mondja mert nem vagyok jó belőle.


2020. aug. 23. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Qrvára frusztrált, mikor iskolába jártam. Soha semmit nem számított x-edik osztályban, hogy mennyire jól tudtam az x-1-edik osztályos anyagot. Mindig új témakör, teljesen más anyagok voltak, a régi anyaghoz kapcsolódó dolgokat pedig úgyis átismételtük, ha szükséges volt. Érdekes módon gond nélkül hoztam a kitűnő átlagot, jól érettségiztem és felvettek orvosira anélkül is, hogy kb június 20-a után a tankönyveket nyűttem volna egész nyáron, ahogy a szüleim akarták.
2020. aug. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején ebben a hónapban mi is elővettük, és megérte, mert előjöttek a régi dolgok, a suli elején az ismétlődogák jobbak lettek, nem beszélve arról, hogy a későbbiekre vonatkozóan az életben ez előny, ha valaki előre gondol a jövőre:).
2020. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyilván azért mondja, mert ha alapból béna vagy, akkor nem árt egy kis ismétlés, felfrissíteni a korábbi tudást, hogy ne maradj le már a második héten.
2020. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Engem is halálra idegesített. Kitűnő tanuló voltam de minden augusztus végén anyám elvárta, hogy miután megkaptuk a köv. tanévre a könyveket, onnantól már csak azt olvasgassam, ne a "hasztalanságot" (regényeket, ismeretterjesztő könyveket). Állandóan azt akarta, hogy tanuljam meg előre pl. a törit vagy a bioszt, de volt hogy az új matekkönyv elé ültetett le, hogy kezdjek neki és amikor mondtam hogy de hát még nem tudom megoldani a feladatokat, hisztizett és ordibálta hogy semmi sem lesz belőlem. Fogalmam sincs, honnan jöttek ezek a dolgok neki, ő maga mindig is szart az iskolába de én maga voltam a sátán ha 3-4 óra tanulás után fel mertem állni hogy egy kört biciklizzek.
2020. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb 3.-ban sikerült leszoktatnom anyámat erről. (Vagy inkább ő magát)


Egyik nyáron rámparancsolt, hogy a könyv hátuljából tanuljam az angol szavakat. Én tanultam is, de egyet se tudtam helyesen kiolvasni. (CD, internet, stb nem volt) Így megtanultam egy csomó szavat helytelenül. Mármint úgy, hogy olvasva értem, de ha valaki mondja akkor nem. A hallgatás/beszélgetés még mindig szarul megy angolul, mert belém ragadt egy rossz kiejtés. (Szótár alapjánni kiejtés)

2020. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!