Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen személyiségzavarom...

Milyen személyiségzavarom van? (ha van)

Figyelt kérdés

Mindig észrevettem másokban a hibákat, magamban sokáig nem igazán. Vannak emberi kapcsolataim, de nem minőségiek. Elgondolkodtam azon, hogy talán magamba kellene néznem, lehet hogy nem mások hibája, hanem velem van a probléma. Gondolkodtam és egész abnormális dolgokat fedeztem fel. Nem tudom, hogy ez személyiségzavar-e, talán vannak itt a témában jártas személyek, akik a leírás alapján egyből meg tudják mondani.


Pár főbb tulajdonságom:

- az ellenkező nem külsejével kapcsolatban nem vagyok különösebben válogatós, de a saját nememből olyan személyeket találok vonzónak, akik hasonlítanak rám (hetero vagyok, de attól még van véleményem az emberek külsejéről)

- csapatfeladatokban nem bízok a többiekben, úgy gondolom, hogy nem tudják olyan jól megoldani, mint én. Gyakran gondolok másokat alsóbbrendűnek magamnál

- maximalista vagyok

- már nem vagyok annyira érzelmes, mint gyerekkoromban, a barátaimhoz nem különösebben ragaszkodom és nem igazán van irántuk bármiféle érzelmem, nem szoktak hiányozni, ha sokáig nem találkozunk, ennek ellenére ragaszkodom hozzájuk

- fenntartottam már olyan párkapcsolatokat (pár évig), amikben nem voltam szerelmes a társamba vagy kapcsolat alatt valaki másba voltam szerelmes (nem történt megcsalás)

- különben vannak érzelmeim, de nem túl erősek. A negatív érzelmeket erősebben élem meg

- nem tudom, hogy voltam-e már szerelmes, de tudom magamról, hogy nekem addig kell valami, amíg nem az enyém. Ez megtörtént már különböző tárgyakkal, autóval, állatokkal. Amint az enyéim lettek, pár nap alatt semmiféle érzelmem nem volt feléjük, nem különösebben érdekeltek. Párkapcsolataimban is hasonló volt a helyzet.

- nem akarok senkinek rosszat, igyekszem segíteni az embereken

- saját magam védelmében szoktam titkolózni és néha el szoktam ferdíteni a valóságot, amiket ilyenkor mondok azokhoz végig ragaszkodom és nem bízok senkiben. Meggyőző tudok lenni, de belül nyomaszt, hogy néha ilyet kell tennem. Sok embert vertem már át. (káruk nem származott, nem is szerettem volna)



Mit gondoltok ezek alapján rólam? Valamilyen személyiségzavarom lehet? Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnék javítani magamon? (nem szeretnék pszichológushoz járni)


2020. aug. 23. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak egyszerűen beképzelt vagy. Hogy van e mire, azt nem tudom.
2020. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

ezek alapján én nem hinném, hogy személyiségzavarod van. szerintem a normális tartományban mozogsz, néhány extrémebb tulajdonsággal. több minden, amit írtál, pl. rám is jellemző. én is van, hogy pl, muszáj hazudnom, elhallgatnom dolgokat, mert különben rámszállnak bizonyos személyek, hogy kioktassanak a SAJÁT életemről. önvédelemből hazudok, hogy hagyjanak békén. én ezt nem tartom bűnnek, csak bölcs önvédelemnek.

szerintem nem kóros, amiket írsz.

2020. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

*Sok embert vertem már át. (káruk nem származott, nem is szerettem volna)


Önbecsapásba, öncsalattatásban élsz.


Mindenkit akit átversz annak kára származik, ami tőled lesz számon kérve.


*- nem akarok senkinek rosszat, igyekszem segíteni az embereken

*- néha el szoktam ferdíteni a valóságot,


Ez már a fentiek miatt hazugság.



Az egész írásod egy hazugság. Mint ahogy önmagad is. Most is fuldoklasz, alig bírod tartani magad, hogy ne örjöngj, miközben most is ahol tudnál ott ártanál a másik embernek, akiről ezt a hazugságot összeállítottad.


Nem fogsz tudni neki többet ártani, bármennyit, bármikor, bárhol is próbálkozni fogsz. A bukásodat már átvetted.

2020. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos ismerek ilyen embert, elég közelről. Vannak benne elemek, amik a szociopata és a pszichopata valamiféle keverékére hajaznak. Pl. nincsenek érzelmeid a barátaid vagy az aktuális párod felé, meg amúgy senki felé. Addig kell minden, amíg megszerzed...vagyis míg az egódat növelheted vele, utána nem érdekel pl, hogy párod mit érez ( párkapcdolatban is volt ilyen, azt írtad). Hazudozol.titkolózol, meggyőzően ragaszkodsz a hazugságokhoz, nem bízol senkiben. Gondolom azt azért elvárod, hogy benned bízzanak!

Szerintem van gond veled.

2020. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Adhd, hiperérzékenység....
2020. aug. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem személyiségzavar. Ez éretlenség. Mindenképp jó jel, hogy jelenlegi helyzetedért vállalod a felelősséget! Ha továbbra is őszinte leszel magadhoz, és akarsz is változni, akkor van esélyed az érzelmi felnövésre. (Feleslegesen túlfélted magad, és alapvetően bizalmatlan vagy. Evvel együtt lehet élni. A felsőbbrendűsködés csak ezek következménye.) De nem kötelező, félre ne érts, annyira nem rossz a helyzeted (ha minden igaz a leírásodban). Igazából a későbbi életminőséged mutatja meg, hogy érdemes-e, kívánatos-e változnod. A visszajelzéseket meg fogod kapni a környezetedtől, valószínűsíhetően leginkább a munkatársaidtól. ha jelentősen romlik a helyzet, lépj.


A tegnap 23:28-kor válasz írója kicsit messzire szaladt a projektálásban, de ez az ő problémája. Ajánlom figyelmébe a kognitív torzítások listáját.


Mindazonáltal a gyaki nem dokik és orvosok gyülekezete, vagyis mindenképp érdemes lenne pszichológust keresned. Az "egyből meg tudják mondani"-válaszok nem szakember válaszai. De neked -úgy vélem- nem terápiára, hanem tanácsadásra van szükséged a pszichológustól. Úbaigazításként tanulmányozd a I. D. Yalom könyvét az egzisztenciális pszichológiáról.


Jó énmunkát!

2020. aug. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Éretlenség, érzelmi felnövés? Ennek köze van az érzelmi intelligenciához? Szakember nélkül is tudok javítani a helyzetemen, ha ilyesmi könyveket olvasok és alkalmazom a benne leírtakat? El fogom olvasni a könyvet, amit ajánlottál, köszönöm!

2020. aug. 24. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, az éretlenségnek van köze az érzelmi intelligenciához. szerintem egy átlagos fiatal vagy.
2020. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

06:04-es vagyok


"Szakember nélkül is tudok javítani a helyzetemen," esélyes, hogy igen. Ha megtartod az elkötelezettségedet a fejlődés mellett, akkor is, ha fájdalmnas a dolog. Mindazonáltal az olvasmányaidat mihamarabb át kell ültetni a gyakorlatba. Ez elkerülhetetlen. Pl. járhatnál pszichodrámára, az ottani elmélet-gyakorlat arány megfelelő lehet számodra.


"ha ilyesmi könyveket olvasok és alkalmazom a benne leírtakat?" Yalom könyve alapmű, a léthez és annak múlékonyságához kapcsolódó melankóliát segít oszlatni. Neked több, a társas énről és az EQ-ról szóló könyvre is szükséged lesz. Pl. Berne Emberi játszmáira, Peck Gubanjok-jaira stb.


Sok sikert! És meg ne állj az úton! Az ember sose lesz "kész", de ez nem is elvárás.

2020. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. aug. 25. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!