Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertetek már személyesen...

Ismertetek már személyesen olyan embert, akivel semmi másról nem lehetett beszélgetni, csak üzletről meg politikáról?

Figyelt kérdés

Tehát arra a típusra gondolok, akinél csak ezek a témák fekszenek. Akár síma találkozáskor, akár ha meghívják őket valami családi vagy baráti összejövetelre. És esetleg még olyankor is képesek félóránként üzleti telefonokat bonyolítani, betelefonálgatni a vállalathoz, hogy minden rendben megy-e. A szokványosabb témák (ki hol volt nyaralni, ki mit sportol, mit játszanak most a moziban-színházban stb.) szinte fullon távol állnak tőlük. Csak a biznisz, hogy mibe fektet bele, mi mennyit hoz, meg a politika minden mennyiségben.

Személyesen nem igazán ismertem ilyet, ismerősök meséltek csak ilyen rokonokról, ismerőseikről. Már csak így hallás után elképzelve is elég kiábrándítónak tűnik. Durva, ha valaki olyannyira nem tud ezektől elszakadni, hogy még a szabadidejében is ezen témákat fújja.



2020. júl. 2. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én csak olyat, aki a dugásról.
2020. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Arról is megvan a véleményem. De most maradjunk a témánál!
2020. júl. 2. 20:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám
2020. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ismerek egy embert aki csak Madonnáról tud beszélni, az se jobb!
2020. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is valamelyest ilyen vagyok, órákig tudnék beszélgetni a politikáról, tudományokról, történelemről, filozófiáról. De a hétköznapi témákban nagyon nem állom meg a helyem.
2020. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóim apuja ilyen, politika-üzlet-történelem-jog. Minden alkalommal, ha összeül a család, kilyukadunk ezeknél a témáknál.

Egy nagyon rendes, értelmes, tanult emberről van szó, de ő mindent kiindulópontként kezel, hogy majd az általa kedvelt témákról beszéljen. nem beszél annyira sokat, de ha igen, akkor csakis ezekről..

2020. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Történelem, filozófia és tudományok még talán oké, ezekhez legalább többen hozzá tudhatnak szólni a jelenlévők közül, és annál bővebb és színesebb a témakör.

Én azt amúgy már gyerekként sem szerettem, amikor családi összejöveteleken ketten-hárman félrevonultak, és ha arra tévedtem, rámszóltak, hogy ne ott játsszak, mert ők most komoly dolgokról beszélgetnek. Most felnőttként pedig pláne azt vallom, hogy az összeröffenések azért vannak, hogy az emberek jól érezzék magukat, elsztorizgassanak, viccelődjenek, és ilyesmik. Nem pedig azért, hogy óra hosszákat komoly témákkal töltsenek ki. Vagy pedig, ha nekem mindenáron meg kellene beszélnem ilyesmit valakivel, akiről tudom, hogy ott lesz (És amúgy máskor nem tudnék csak úgy találkozni vele, mert mondjuk messze lakik.), esetleg lebeszélek vele egy találkát pár órával a parti elé, és akkor megvitatjuk.

Ugye ilyen volt a Dallasban Jockey Ewing is, bárhol bármit csinált, a téma mindig csak az üzlet volt. :)

2020. júl. 3. 08:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, saját magam. Sajnos 21 évesek között ez nem éppen egy túl népszerű téma, így elég kevés kortársammal tudom megértetni magamat.
2020. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. Gyermekkori jó barátom volt, de így már nem szeretek vele beszélgetni, kerülöm a társaságát.
2020. júl. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Voltbarátom. Bár ő még csak egyetemista (jogon), sokszor éreztem, hogy egy politikáról, üzleti ügyekről, karrierről szóló beszélgetésre jobban figyel, már-már rajongással hallgatta egy "befutott" ember sztoriját, ellenben mikor velem kellett eldumálgatni arról, hogy kivel mi történt, milyen problémák vetődtek fel a nagy folyamán, akkor lassan érdektelenné vált... Tudott volna ő ezekről is beszélni, mert elég szociális ember, egyszerűen csak nem értékelte egy bensőségesebb, lelkizős beszélgetést velem... Szakításkor meg is beszéltük, hogy belőle milyen tutijó ügyvéd, de annál silanyabb családfő lesz.
2020. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!