Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire elfogadott, hogy...

Mennyire elfogadott, hogy megjátszom sokszor a buták anyósomék elött, hogy így fényezzem őket?

Figyelt kérdés

Ők nem annyira tanult emberek, földműveléssel foglalkoznak. Alapból lenézik aki diplomás, “az nem munka” így soha nem hoztam fel értelmiségi témákat. Elég hűvös volt a viszony évekig, nem volt közös téma. Viszont netes tanácsra kitaláltam, hogy néha eljátszom a hülyét, hogy ők lehessenek az okosok. Mérnök vagyok, de tanácsot kérek apóstól, hogy hogyan kell hozzányúlni az autóhoz például. Vagy szüleimnek étterme van, de rácsodálkozok, hogy milyen “titkos” fűszereket ismer az anyós, nem is hallottam ilyenekről, milyen nagytudású. Azt vettem észre, hogy ilyenkor örülnek neki hogy okosabbak lehetnek mint én és kezdtek elfogadni azóta. Már egész barátian beszélnek velem. Az após is kicsit lekezelő már, de legalább kioktatás szinten beszélget velem, mit hogyan kéne csinálnom.

Mennyire nagy bűn ez amit csinálok? Mennyire tartható ez hosszútávon?


2020. aug. 24. 00:08
 1/8 A kérdező kommentje:
*megjátszom a butát*
2020. aug. 24. 00:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz, de hát van akivel csak így lehet :D

Sajnos a párod rokonait nem választhatod meg, ha ők csak így tudnak kedvelni téged és neked így oké akkor csináld. De azért gondolom párodnak elég átlátszó amikor nem vagy okos :D

2020. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibirod, nem az. Okos enged. En mondjuk belul tombolnek magamban plusz buntudatom lenne. De attol tartok, nekik ez kell.
2020. aug. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne folytasd, illetve bele sem kellett volna kezdeni ebbe a hazudozasba megjatszasba. A hazugsagok csak halmozodnak, es nem fogsz tudni kihatralni belolle. Idovel ugysem lesz semmi sem eleg jo. Ha mar nem tudnak X dologgal szivatni, esetleg lealazni, akkor majd kitalalnak egy ujabbat, es ha azt is kivedekezed akkor valami mast. Par ev mulva eszreveszed, hogy akarmennyire jatszod meg magad, sosem lesszel eleg jo, de akkor mar olyan melyen leszel a hazugsagokban, hogy kenytelen leszel folytatni.

Raadasul szanalmas megalazo nevetseges, hogy egy felnott embernek szineszkednie kell a rokonai elott.


Persze a dolog ertheto, senki sem ugy kezdi, hogy eveken at akar majd hazudozni, hanem mindenki, csak azt egy aktualis szituaciot akarja megoldani egy hazugsaggal mellebeszelessel. Es mindig csak utolag eleg okos az ember, csak utolag latja, hogy meg a legrosszabb esetben is mennyivel jobb lenne most a helyzet, ha mondjuk 10 evvel korabban lerendezik, mint most 10 evnyi hazudozas utan.

Szoval mar csak azert se, mert ugysem lesz semmi eredmenye a hazugsagoknak, ezenkivul nem volnek hajlando ilyen rohejes szinjatekokra.

2020. aug. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne játszd meg.

Szépen csak tudják, hol a helyük.

Én is most ahova költöztem, tele vagyok ilyen agymenéses szomszédokkal, tényleg már vicc, ahogy viselkednek.

Két lábon járó komplexus mind, és folyton méregetni akarják magukat, meg kérdezgetnek, tesztelgetnek, kezdek kissé beléjük fáradni.

Sajnos - mindig ezt szoktam mondani, az ember sose mozduljon ki abból a közegből, amit megszokott, amibe született.

2020. aug. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire túltolni. Elég ha érdeklődsz azután amit csinálnak és sokat bólogatsz. Pl ha ők a földművelésben jártasak, akkor hagyd őket ott kimontakozni. Vagy már az is jó, ha nem szólsz le semmit. Pl a párom szülei is kertészkednek, pedig van eü gond rendesen, de ők ebben nőttek fel. Múltkor mondtam, hogy inkább csináljon egy díszkertet, kevesebb vele a gond. Erre jól megsértődött, hogy a zöldség azért milyen jól jön. Persze csak épp azt felejti el, hogy nincs 60,de már alig tud járni és az unokákkal pedig nem fog bírni (pedig nagyon várja már őket).


De amúgy ezt a pároddal kéne még itatni, hogy mi az, ami belefér és nem bántó.

2020. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6# jól látja.
2020. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ne jatszd meg a hulyet, de ha neha hagyod hogy az oket erdeklo temakban megmutassak magukat, es afelol erdeklodsz, azzal jol fogsz szerepelni
2020. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!