Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire paraszt? És amikor szólok neki valamiért, akkor miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Nem képzelem magam felsőbbrendűnek, és nem is arra a parasztra értem, aki a földeken dolgozott régen. A parasztot a viselkedésére, a megjelenésére, a kinézetére (félig-meddig az öltözködésére), a beszédére, a megnyilvánulásaira, a beszűkült gondolkodásmódjára értem.

Van egy osztálytársam, aki folyamatosan elmondja, hogy az anyja fiatalon szülte, mert 13 éves volt az anyja, amikor terhes lett, és 14, amikor megszülte. Megbeszéltük ezzel az osztálytársammal, hogy elmegyünk együtt füzeteket venni meg tollakat, addig is beszélgetünk. Azért mentünk együtt, mert az anyja csak úgy valakivel nem engedi el sehova, és hozzájuk se mehet senki. Mi nem egy városban lakunk, de ugyanazzal a busszal mentünk. Felszálltam, láttam hogy ül mellette egy idősebb nő, én meg beültem valaki mellé. Amikor megérkeztünk és leszálltunk a buszról, akkor derült ki, hogy aki mellette ült, az az anyja és jön velünk füzetet venni. Hát én lehidaltam! Az anyja, aki 30 éves (16 évesek vagyunk) úgy nézett ki mint egy 45-50 éves nő. Az egész nő - nem akarok tiszteletlen lenni, de - olyan ellenszenves volt. Egy szót nem váltottunk még akkor, de már éreztem, hogy nem okés a nő, főleg, hogy 2 várossal arrébb nem engedi el a lányát (a város, ahol voltunk az az a város, ahol iskolába járunk), aki 16 éves, ráadásul jön is vele. Egész úton beszólogatott, meg megszólt mindenkit, mintha ő különbül nézett volna ki az agyontaposott cipőjében, aminek ráadásul levált a talpa, és láttad még azt is, hogy milyen gombás körme van, mert nem húzott akkor ezek szerint zoknit. Most én értem, hogy nem látok bele az anyagi helyzetükbe, de ha több doboz cigire naponta jut pénz, akkor normális cipőre miért ne lehetne? Meg mi alapján szól meg mást? Na bementünk a boltba, ott is elkezdett minden füzetet ócsárolni és az egyik füzetre szó szerint rá is köpött. Ott volt a nyála. Az osztálytársam már a fejét fogta szégyenébe, de még én is. Azt mondta, hogy az a füzet egy hányadék volt, de az Eperkés meg Micimackós füzet az nem volt hányadék meg okádék a 16 éves lányának. Az bezzeg nem. Lehajolt valamiért és láttam, hogy szét van repedve oldalt a nadrágja, mert cicanadrágot vett fel, és a cicanadrágot meg nem az ő alkatához szabták. Szóltam neki, hogy elszakadt ott a nadrág. Erre ilyet szól: "Miért? Talán baj?" Mondom: "Nem, csak szóltam." Erre elkezdett hangosabban beszélni, hogy: "Jó, akkor menjünk be a Kínaiba, mert Miss Pcsának nem tetszik, hogy szétjött a nadrágom." Nekem itt fogyott el a türelmem, fogtam, levágtam a kosarat, és megmondtam, hogy vásároljon egymagába, ha ilyen bunkó paraszt módba váltott, mióta idejött. Erre utánnam kiabált valamit, amit már nem nagyon értettem és megmondom őszintén, hogy nem is nagyon érdekelt. Nyilván, tudom nem kellett volna kisétálnom, és ezzel az osztálytársamat is megaláztam, de ne sértegessen már, meg ne nevezzen már engem azért Miss Pcsának, mert ő igénytelen.


2020. aug. 26. 09:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy otthagytad. Osztálytársadra meg vigyázz, látod mit kell naponta átélnie. Bíztasd hogy nem ő a hibás.
2020. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!