Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lakástűzben mindenetek...

Ha egy lakástűzben mindenetek odaveszne vigasztalna a tudat hogy azért az életetek megmaradt?

Figyelt kérdés

A minden alatt mindent értek. szó szerint. A fickó akiről szó van, zárlat miatt menekült az éjszaka közepén a lakásásból. Mindene odaveszett. Az összes ami maradt a pizsama ami épp rajta volt. Egy fillérja, egy szaros alsógatyája se maradt.

Meg az élete. Az megmaradt.

Titeket az ő helyében vigasztalna a tudat?


2020. aug. 26. 15:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy se nagyon örülök, hogy élek, szóval nem.
2020. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Ez azért nagyban függ attól, hogy milyen segítséget kap...
2020. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Borzasztó lehet ez, tavaly majdnem én is átéltem, de nem lett gond. Akkor, meg azóta is sokat gondolkoztam ezen. Amikor úgy volt, hogy kimegyek a házból, de vissza lehet, hogy már nem tudok jönni, volt 1 percem végiggondolni, hogy mi kell a házból. Álltam ott, körbenéztem, aztán úgy voltam, hogy semmi. A pénzem, irataim, bankkártyám a zsebemben volt, fogtam a kutyát is, és azon gondolkoztam, hogy egyrészt túl sok minden van, amit ki kéne hozni, másrészt meg semmi olyan, ami nélkül ne lehetne élni.

Lelkileg baromi megterhelő lehet, de ha van segítség, az erőt adhat az újrakezdésre. Csak az ilyen kb 1 hétig szokta érdekelni az embereket, szóval addig kell neki segíteni, amíg van társadalmi érdeklődés, és működhet az összefogás.

2020. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Jó, hogy mondod, nálunk a gyerekszobába akkor volt zárlat amikor a gyerekeim lefekvéshez készülődtek. Az egyik 2 éves volt, a másik 1 éves volt-és lángolt a konnektor. Az volt a szerencsém, hogy jó volt a szaglásom, és a gyerekek pont velünk voltak, egyik ölben, másik a kanapén:)


És tudod, engem nem érdekel, hogy milyen tárgy van, de hálás voltam, hogy élnek, és élünk:)


És inkább legyek egy száll semmibe, mint olyan elvetemült, és romlott mint egyesek.

2020. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
szál
2020. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én olyan élethelyzetben vagyok pár éve, hogy bármiért küzdök, bármit teszek, nem járok sikerrel. Amióta dolgozó ember vagyok, pénzt nem sikerült félretennem, gyarapítanom. Nem élek párkapcsolatban, a tanulás miatt nulla időm és energiám van bármire is, az egészségi állapotom, de főleg erőnlétem nem épp az életkoromnak megfelelő. Bármit és bármilyen lelkesen tanulok, nem tudok benne elhelyezkedni - most per pill főleg a válság tesz be.


Bármibe, bárhova nyúlok, pech és sikertelenség.


Tehát egy lakástűz, amiben mindenem elveszne... Alapesetben értem, hogy túl lehet lendülni rajta, de nekem utolsó utáni csepp lenne a pohárban.

Ha van is még bennem remény, valószínűleg elveszteném és a lelkemnek, idegeimnek is túl sok lenne már.


Tehát könnyen lehet, hogy addig próbálnék kitartani, amíg kiengednek a kórházból (ahova a sérülések, esetleges sokkos állapot, megfigyelés miatt kerülök), utána mennék fagyállót venni valamiből és jó alaposan elbújnék az erdőben. Vagy valami hasonló.

2020. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha otthon lennék, amikor történik, ki tudnék menekíteni annyi dolgot, amivel újra tudnám kezdeni, mivel nem hordok magammal mindent, amit kimenekítenék, de fontos. Ha nem lennék otthon, és arra érnék haza, az nagyobb csapás lenne. Anyagi veszteség csak az ingatlan és az ingóságaim, pénzt nem tartok otthon, és a hivatalos ügyeket is elektronikusan intézem. Viszont ott vannak a háziállataim, és pár munkám elektronikusan, amit nem tudnék pótolni.
2020. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Ha otthon lennék, amikor történik, ki tudnék menekíteni "


Ühüm. Ő is azt hitte...... hát tévedett! Míg azon tanakodott odabenn mit vigyen ki berobbant a gáz és egyik pillanatról a másikra nem az volt a kérdés mit visz ki hanem hogy a puszta élete megmarad-e.

Még kijutott és csak mögötte omlott össze a ház.

2020. aug. 26. 16:25
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mivel én már hagytam el az otthonomat lakástűz miatt, ami nem nálunk volt, hanem néhány emelettel alattunk, évekkel ezelőtt egy Szentestén, ezért pontosan tudom, mik azok a dolgok, amiket mindenképpen kimenekítenék, azoknak meg tudom a helyét, nem kell gondolkodni és keresgélni, és ki tudnám nyitni a madaraimnak a röpdét és az ablakot, hogy ki tudjanak menekülni, illetve a kutyámat magammal tudnám vinni.

Ha nem lennék otthon, az állataim kínok között pusztulnának el, ebbe belegondolni sem szeretnék.

2020. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
És ez a kérdés is mentésre került:)
2020. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!