Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy lakástűzben mindenetek...

Ha egy lakástűzben mindenetek odaveszne vigasztalna a tudat hogy azért az életetek megmaradt?

Figyelt kérdés

A minden alatt mindent értek. szó szerint. A fickó akiről szó van, zárlat miatt menekült az éjszaka közepén a lakásásból. Mindene odaveszett. Az összes ami maradt a pizsama ami épp rajta volt. Egy fillérja, egy szaros alsógatyája se maradt.

Meg az élete. Az megmaradt.

Titeket az ő helyében vigasztalna a tudat?


2020. aug. 26. 15:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Miért olyan elképzelhetetlen számodra, hogy valaki erre is felkészül? Akár korábbi tapasztalat miatt, akár más miatt.

Amikor nekünk el kellett hagynunk Szenteste a lakást (10 emeletes panelről beszélünk, az 5. emeleten az egyik lakónál a karácsonyfaégő volt zárlatos, az gyújtotta fel a karácsonyfát, mert bekapcsolva hagyták és úgy mentek el otthonról), nagyon kevés időnk volt elhagyni az épületet, az egész lépcsőházat kiürítették, hozzánk a 9. emeletre nem ért fel a tűz, de óriási volt a füst, egy idős lakó füstmérgezést is kapott valamelyik alacsonyabb emeleten. Akkor még iskolás gyerek voltam, volt egy hullámos papagájunk, őt vittük magunkkal, meg az iratokat és pénzt, és kb. ennyire volt időnk, mindenkit terelt kifelé a tűzoltóság, aki a tűz alatt élt, azt a földszint felé, aki fölötte, azt a tetőn lévő átjáróhoz. Igen, ezek után én felnőttként már felkészülök az ilyenekre is, sőt, ellenőrzöm az elektromos berendezéseimet, gázzal csak a tűzhelyem működik, egy mozdulattal el tudom zárni a gázt, figyelek a szagokra, ha valamivel gond van, azt cserélem/cseréltetem, nem várom meg, míg teljesen tönkremegy és bajt okoz. Van lakásbiztosításom (lakáshitelhez amúgy is kötelező), a pénzemet nem a párnában tartom.

Jöhetnél kísérletezni, ha nem egy 64 lakásos panel lépcsőházban élnék, mert én ugyan fel vagyok készülve, de a többi lakóról ezt nem tudom, szóval inkább nem kísértem a sorsot, te meg jó lenne, ha nem lennél ilyen rosszindulatú.

2020. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy kaphatsz agyvérzést kedves Szar János.


Értelmetlen kérdésre nem lehet objektív választ adni.

Illetve lehet olyat amilyet adtunk.


Nyilván oszthatod az észt, ettől még a tény tény marad, az emberek többsége nem kötné fel magát egy ilyen esettől. Nyilván vissza vet bárkit az életben, de átlag embernek nem egy reménytelen helyzet.


A fényképekkel mi olyan hihetetlen? Tök ingyenes tárhelyek vannak és ép eszű ember amúgy is több biztonsági másolatot csinál.


Iratok szintén pótolhatóak. Az alap iratok amúgy is mindig nálunk vannak mint jogsi, személyi. Onnantól minden más pótolható. De még ezek hiányában is, csak utánajárás kérdése.


A pénzt meg bankban tartjuk...ebben is mi kivetni valót találsz kedves Szar János? :D


A bank intézménye nem egy új keletű dolog több évszázados "újítás". A fizetés is számlára érkezik, és aki teheti nem a párnája alatt tárolja a milliókat.


Na meg értelmes ember köt lakásbiztosítást, ami szintén nem új keletű dolog.


De egy csóró szarnak akinek alapból nincsen semmije, hiába is magyarázzuk ezt... :D

2020. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!