Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy introvertált megtud...

Egy introvertált megtud változni extrovertáltá?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 01:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Simán, de ez sok mindentől függ.
2020. aug. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem. A korral kicsit extrovertáltabbá válik általában az ember, de az intro-extroverziót az agyi éberségi állapot dönti el, ami egy bizonyos monoamin-oxidáz nevű vegyület termelődésétől függ (többek között, de főleg). Az introvertáltaknak ez az anyag nagyobb mennyiségben termelődik, ezért telítődnak hamar a környezetből érkező szociális inger hatására (ami szintén serkentő hatással van a mao szintre). Az intro-extroverzió az egyik legerősebb genetikai meghatározottságú személyiségvonás, nagyjából 80%-ban genetika határozza meg.


Nem keverendő össze a félénkséggel, gátlásossággal és szociális fóbiával, amit nagyon sokan introverziónak fognak fel... Nem az. Az introverzió nem betegség, szemben ezekkel.

2020. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem igazán, vagyis inkább csak szűk határok között. Ezt a következő képpen tudom szemléltetni: képzelj el egy skálát, vagy vonalat aminek a bal szélén a létező legintrovertáltabb személyiség, a jobb szélén az abszolút extrovertált személyiség áll. Minden ember valahol elhelyezkedik a skálán ezen két pont között egy saját, kisebb hosszúságú skálával/vonallal/tartománnyal (mindegy hogyan nevezzük...) ami az adott személy rugalmasságát szemlélteti. Minél szélesebb ez a saját kis skála annyival nagyobb mozgástered van: ha kicsi, akkor nem nagyon tudsz elmozdulni más irányba, ha nagyobb és mondjuk valahol a teljes vérmérséklet skála közepén helyezkedik el akkor rugalmasan tudsz akár mindkét irányba elmozdulni. Ha Te eléggé introvertált vagy (tehát erősen a skála bal oldalán helyezkedsz el) és kevésbé vagy rugalmas, kisebb a konfortzónád és nagyon le tud stresszelni, ha elhagyod azt (vagyis kisebb az a tartomány miben még el tudodnál valamennyire tolódni az extrovertált irányba) akkor sajnos nem fogsz tudni ténylegesen extrovertálttá váni, bármennyire is szeretnél. Persze lehet tanulni készségeket, elsajátítani helyzet/beszéd stratégákat, betanulni különböző beszédeket különféle helyzetekre, szinészkedni kicsit, de attól még nem fogod jól érezni magadat amikor ezt csinálod, nem lesz természetes, feszélyezett/stresszes leszel. Ettől még hasznos, ha tudsz ilyneket, csak figyelj oda, hogy ne told túl a színjátszást mert egyrészt észre fogják venni és akkor könnyen beégsz, másrészt rendkivüli módon le fog fárasztani az ilyesmi, különösen az első pár alkalommal.
2020. aug. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lehet. introvertált vagyok, nem vagyok félénk, sokat kell beszélnem munkahelyen, bárkihez hozzászólok, ha kell, de sosem fogok tudni úgy bulizni, úgy feloldódni társaságban, úgy barátkozni, mint egy extravertált. ezt hiába gyakorolom, lehet tágítani a határokat, de nem a végtelenségig.
2020. aug. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, 4-esnek üzenem: ott a pont, a szívemből szóltál, ugyenezt próbáltam én is elmagyarázni csak kicsit "matematikus" módon. (Szintén introvertált).
2020. aug. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon nyernél vele sokat. Meg amúgy tényleg nem is éreznéd magad "igazinak". Műnek éreznéd, és kellemetlen lehetne számodra szerintem ez a fajta viselkedés.

Meg ilyen "nagyszájúság", "kitárulkozás". Hogy tényleg csak eljátszol egy szerepet. Közben tehát végig nyomasztana téged.

És a pár igaz barátságod helyett lehet , hogy lenne sok felszínes barátságod. Vagyhogyha az eredeti pár barát is megmarad , az is jó.

Ja és tényleg annyi mindenkinek meg tökre fárasztó lehetne bemagolni; hogy melyik partiarc havernak mi a kedvenc étele, zenéje, helye mondjuk a városban, filmje; annyi emberrel egyszerre lehet, hogy nem is lehet kapcsolatot fenntartani; vagy lehet,hogy megterhelő. Még annak is lehetséges,ogy az , aki alapból extrovertált; és kifelé a világ felé forduló.

Ja de és mégvalami, egyszer láttam, egy korábbi kérdésnél írták, hogy azért az extrovertált nem fejlettebb az introvertáltnál,meg lehet, hogy amúgy fordítva sem, ezt nem tudom, de ezek nem egymásból fejleszthetők, tehát nem fejlettebb az extrovertáltabb pl az introvertáltabbnál, hanem ez két külön személyiségtípus. Tehát nem tudsz introvertáltból extrovertáltba fejlődni; hanem introvertáltból extrovertáltba változni tudsz. De szóval azzal meg szerintem sajnos picit "megeroszakolnád" a saját személyiséged. A saját lelkiségedet, amilyen te vagy. Nem kell neked mindenkivel barátkozni, barátkozz azokkal, akik már most hozzád hasonlók;és közöttük mondjuk lehet,hogy automatikusan némiképp extrovertáltabbá válsz. Még az jutott eszembe; hogy azok, akik introvertáltabbak, azért introvertáltak, mert érzékenyebbek; és akkor ezért nem osztanak meg minden egyes véleményüket pl meg minden egyéb gondolatukat mindenkivel, mert lehet, hogy tartanak tőle, hogy sérülnének, mert valaki elkezdene beszólogatni, és szóval ez a "tisztes távolságtartás" ez ilyen önvédelmi mechanizmus. Kiismerted már az embereket, láttad, hogy egyesek milyen kis g_nyók tudnak lenni; nem feltétlenül veled, de lehet,hogy másssal voltak már, és te tanúja voltál ennek, és akkor inkább önvédelemből nem kommunikálsz többet, mint amennyit muszáj, és csak nagyon kevés embert engedsz igazán közel magadhoz, nálad nagyon fontos a bizalom; én ezekre gondolnék, nekem ezek jutottak eszembe, hátha hasznos volt.

2020. aug. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

". Az intro-extroverzió az egyik legerősebb genetikai meghatározottságú személyiségvonás, nagyjából 80%-ban genetika határozza meg."


"Nem keverendő össze a félénkséggel, gátlásossággal és szociális fóbiával, amit nagyon sokan introverziónak fognak fel... Nem az. Az introverzió nem betegség, szemben ezekkel."


Szerintem a szociális fóbiát,vagy félénkséget,nevezzük bárhogy is nagyrészt a genetika határozza meg.


Két ugyanolyan környezetben felnövő gyerek közül nem lesz mindkettő szociális fóbiás feltétlen.

2020. aug. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*meg,hogy kicsit úgy dumálsz a kollégiáiddal, hát, mérsékelten lehet jópofizni is, hogy pl kicsit reggel amikor találkoztok rámosolyogsz, tréfásan odaköszönsz, vagy valamin viccelődtök picit; akár akkor reggel is, akár napközben a további nap folyamán, de monjuk olyan tökre belső dolgokat nem kell elmondani, ha nem szeretnél valamit mindenkivel megosztani és világgá kürtölni, és mondjuk csak rád, meg a legszűkebb baráti körödre tartozik,vagy mittomén, szal olyan belső érzelmi dolog, ami nyomaszt pl téged tényleg esetleg;mert kapnád mondjuk a kéretlen tanácsokat, vagy valami. Mert ismered már az embereket, kiismerted; hogyha pl hiszel a reinkarnációban, akkor egy ember, akit most látsz, pl lehet ,hogy több inkarnációja is volt, és így pl tapasztaltabb, mint mondjuk egyes extrovertált emberek; és tehát jobban ismeri, jobban tudja analizálni az emberi viselkedést; mert mondjuk több élete volt, ami alatt több tapasztalatot tudott gyűjteni, és mondjuk azért olyan zárkózott valaki; mert tehát tényleg védeni akarja pl a kis érzelmi világát saját magának. És akkor azért inkább pici távolságot azért tart.
2020. aug. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7: a szociális fóbiát és társait nagyon nagy mértékben a környezet okozza. Van rá valamennyi hajlam, de alapvetően nem írja le a genetikai kód, hogy neked szociális fóbiásnak kell lenned. Épp ezért gyógyítható. Arra való a szakember, hogy megtanítson kezelni a hajlamodat, hogy ne süllyedj bele abba, amire hajlamosít. Az intro-extroverzió nem betegség. Pont olyan tulajdonság, mint a magasság. Adott, hogy mi lehet belőled, ráadásul nagyon-nagyon erősen előre meghatározott. És ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fogod tudni megváltoztatni.
2020. aug. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6. meg 8. vagyok, a szociális fóbia, meg ezek, az nem valami """ "elfajult" introverzió? """ amikor már mondjuk annyira introvertált, hogy fél már a közösségben lenni? Vagy ilyesmi? Tehát amikor már annyi rombolást végzett rajta mondjuk valaki a lelkében a közvetlen környezetéből, hogy már azért érzi magát annyira sebezhetőnek, vagy nemtom, hogy legszivesebben már láthatatlanná is válna, ha tehetné, meg ilyesmik? Az, aki már annyira meg van sebezve, hogy már annyira brutál érzékeny már; hogy lehetőleg a lehetőségét is legszívesebben kizárná, hogy valaki megsértse, tehát, ha tehetné, még azt is megtenné, hogy az embereket, akár mindenkit is; kizárna az életéből, hogy megvédje/teljességgel biztonságban érezhesse magát? Mondjuk ja, ez már tényleg szorongás. És nem feltétlenül csak az ,hogy mondjuk fél a tömegben, pl egy többezer fős koncert tömegében állni, vagy hogy a folyosón elsodorja a szemben lévő másik osztály -tömeg; akinek meg pont vele ellentétes irányban lesz a következő órája; hanem mondjuk egy 30 fős tanterem is kifejezetten gondot okoz neki, mégha a társai kedvesek is, és nem is bántják. Amúgy szal én is csatlakoznék ahhoz a gondolathoz,hogy ezt nagy részben én pl nem gondolnám, hogy ez genetika. Énelém ilyen tudományos írásokat is le lehet rakni ezzel kapcsolatban; pl mondok egyet, valaki egyszer mondta, hogy azt figyelte meg a környezetében, hogy azok a talpraesett, magabiztos emberek; akiknek jó a kapcsolatuk az anyjukkal. Tehát pl talán sok introvertáltnak nem is támogató a családi háttere, tehát az ő lelkükkel nem kedvesen álltak annak az embernek a lelkéhez, aki így introvertált lett; meg pl tehát ha mondjuk már eleve mondjuk bevesszük ide a reinkarnációt; mondjuk most csak elméletként, akkor lehet, hogy pl előző életei során már annyit csalódott, hogy már azért is, eleve abból adódóan zárkózott. Hú, már korán van, úgyhogy nem biztos, hogy mindent pontosan fogalmaztam; és nem biztos, hogy mindent leírtam ami esetleg ide tartozhatna; de szóval ezek jutottak eszembe, hátha érdekelnek még valakit ezek az eszmefuttatások, hátha érdekel; mert témába vág.
2020. aug. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!